Epilepsi tedavisinde kenevir

Myhtra

Müptezel
Dostlar selamlar ,

Benim babam 51 yaşında ve 8-9 yaşından beri epilepsi hastası çok küçükken dikkat edilmemiş ve hastalığı sürekli ilerlemiş. Şuanda dirençli epilepsi boyutunda ilaç kullanıyor ama yinede nöbetlerini tam olarak durdurmuyor ve düşüp bayılıp sürekli bir yerlere çarpıyor yara alıyor bu durum bizi çok üzüyor maalesef. Velhasıl , bu güzel bitkinin bu hastalığa faydası olur mu ? İlk growuma 1 ay içerisinde başlayacağım yağ olarak tükettirebilirim ateşli tüketmesi iyi olmaz diye düşünüyorum. Konu hakkında bilgi sahibi kişiler lütfen tecrübelerini paylaşırsa sevinirim çok üzüntü ve çaresiz hissettiriyor bu hastalık maalesef.

Not : düzenli olarak doktora gidiyoruz doktora da danışmak istiyorum ancak çekiniyorum etiket olmayayım diye.

Öncelikle çok çok geçmiş olsun, dilerim en kısa sürede şifa bulursunuz benzer durumları yaşadığım için üzüntünü anladığımı düşünüyorum.
Doktorunuzdan eminseniz ( iyi bir doktor olduğundan ) onun bilgisi dahilinde olmadan hiçbir şekilde tedaviye müdahale etmeyin.
Doktorunuza bunun içinde bu var bu var bunla ilgili x bir makale okudum o makalede burada diyebilecek kadar donanımlı giderseniz profesyonel görüşünü belirtir. Ama bunun dışında ben bu hastalığa cigara verecem iyi gelir modunda giderseniz ciddiye almadığı gibi sizden de şüphelenebilir.
Bir görüş belirtebilmesi için veriye ve araştırmaya ihtiyacı var. Kemoterapi gören birinin iştah ve kas ağrıları sorunu için doktorun onayıyla kullandığını ve çok fayda gördüğünü biliyorum. Yunanistan da medikal kenevir fuarı oluyor https://www.cbtevents.com buradan araştırarak medikal üreticilere ulaşıp bilgi alabilirsiniz

Bar

Kıdemli Üye
Bende epilepsi hastasıyim depakin 500 mg içiyorum içmesem ölürüm heralde bayılıp morariyorum kasiliyirum. Bahadır nöbet geçirmedim. Esrarı keyfi kullanım için içiyorum seviyorum diye seneden seneye. Senin durum farklı bı doktora sormakta fayda var geçmiş olsun

Myhtra

Müptezel
Öncelikle çok çok geçmiş olsun, dilerim en kısa sürede şifa bulursunuz benzer durumları yaşadığım için üzüntünü anladığımı düşünüyorum.
Doktorunuzdan eminseniz ( iyi bir doktor olduğundan ) onun bilgisi dahilinde olmadan hiçbir şekilde tedaviye müdahale etmeyin.
Doktorunuza bunun içinde bu var bu var bunla ilgili x bir makale okudum o makalede burada diyebilecek kadar donanımlı giderseniz profesyonel görüşünü belirtir. Ama bunun dışında ben bu hastalığa cigara verecem iyi gelir modunda giderseniz ciddiye almadığı gibi sizden de şüphelenebilir.
Bir görüş belirtebilmesi için veriye ve araştırmaya ihtiyacı var. Kemoterapi gören birinin iştah ve kas ağrıları sorunu için doktorun onayıyla kullandığını ve çok fayda gördüğünü biliyorum. Yunanistan da medikal kenevir fuarı oluyor https://www.cbtevents.com buradan araştırarak medikal üreticilere ulaşıp bilgi alabilirsiniz
Hocam düşüncelerin için çok teşekkür ederim gerçekten yol gösterici oldu böyle bir süreçte babam tarafından esrarı yanlış anlayacağını düşünmüyorum. Doktora da bunu düzgün şekilde argümanlar ile anlatmak gerekir tabiki. 11 mayısta randevusu var danışacağım doktora.

Myhtra

Müptezel
Merhaba dostum,
Medikal kenivirin en yaygin kullanildigi hastalik epilepsi.
Ama arkadasimizin da dedigi gibi doktorunuza bir danisin bence hic de çekinmeyin danismakta.
Bu arada allah sifa versin umarim bir faydasi olur ya da bulunur.
Hocam merhaba doktora danışacağım ancak özellikle cbd yüksek genetik mi gerekiyor yada hangi yolla tüketmeli bir düşünceniz var mı bu konuda

Myhtra

Müptezel
Bende epilepsi hastasıyim depakin 500 mg içiyorum içmesem ölürüm heralde bayılıp morariyorum kasiliyirum. Bahadır nöbet geçirmedim. Esrarı keyfi kullanım için içiyorum seviyorum diye seneden seneye. Senin durum farklı bı doktora sormakta fayda var geçmiş olsun
Hocam çok geçmiş olsun Allah şifalar versin çok zor bir hastalık gerçekten. Babamın ilaç takvimi çok daha kalabalık sabah - öğle - akşam şeklinde epix topamax tripleptal gibi ilaçları içiyor adam lal geziyor zaten o kadar ilaca hangi bünye dayanır. Esrarı yakarak tüketiyorsunuz anladığım kadarıyla esrar kullandıktan sonra veya canınız istediğinde bir tetikleme oluyor mu kriz için ?

Bar

Kıdemli Üye
Hocam çok geçmiş olsun Allah şifalar versin çok zor bir hastalık gerçekten. Babamın ilaç takvimi çok daha kalabalık sabah - öğle - akşam şeklinde epix topamax tripleptal gibi ilaçları içiyor adam lal geziyor zaten o kadar ilaca hangi bünye dayanır. Esrarı yakarak tüketiyorsunuz anladığım kadarıyla esrar kullandıktan sonra veya canınız istediğinde bir tetikleme oluyor mu kriz için ?
Aslında ben 15 yaşımdan beri yakarak içiyorum ben kışın içmem yazın içerim kışın icesim gelmez yazın yoksunluk hissederim. Esrar içtiğim de hic bayilmadim hiç nöbet geçirmedim. Gecelri uyku zor uyuyorum 6 tane hap içiyorum ağır ilaçlardan geçtim eskiden günde 8,9 ilaç iciyodum bünyem çok sağlam her ilaç etki etmiyor yüksek dozajli ilacalar bile zor kesiyor. Şimdiki doktorum düzeltti beni yoksa ben çok kötüydüm. Rapor da aldım şimdi engelli maaşına bağlandım. Çocukluğumdan beri tedavi görüyorum askerede yollamadi doktor. Benim kide ağır psikopat hastalığı antisosyal kişilik bozukluğu var. Anksiyete bozukluğu var.

Bar

Kıdemli Üye
Ama tabi keneviri direk yakarak önermem. Ben keneviri yakarak içmeyi seviyorum o kafayı yakalamayi seviyorum ondan içiyorum yani. Biraz da psikolojik rahatlatiyo iyi geliyo uyku sorunuma da iyi geliyo

Shammy

Kıdemli Üye
Hocam iyi gelir mi bilmiyorum ama annem kanserdi benim esrara adam akıllı başlama sebebimde bu oldu. Attım köye tohumları anneme yetişemedi ama o ara çok araştırdım. Volcano vaporizer var tıbbi amaçlı üretilmiş içine birazcık koyuyorsun esrarı özünü üstündeki poşete dolduruyor kesinlikle duman yok onu alacak kişi keş gibi hepsini bir anda değilde elinde tutarak 10 15 dk da bir küçük nefesler alarak tüketiyor. Tamamen tıbbi amaçlı onu onerebilirim...

JhackhaL

Üye
Cbd kullanıldığı durumlar oluyor. Lakin alanında uzman bir nörolog ile bunu düzenlemeniz gerekiyor. Ve seçeceğiniz nöroloji uzmanı bu konuda bilgi sahibi mi o çok önemli. Konuya gelecek olursak tamamen kişinin etkilerim oranına göre değişiklik gösterir. Bazı kişilerde yıllardır geçirilmeyen nöbetide tetikleyebilir Dediğim gibi alanda uzman ve deneyimli bir nöroloji doktoru seçmeniz önemli.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    G gokzn: *** *********