En uygun alış veriş yapacağım site

Arkadaşlar bir kaç şey alacağım ama trendyolda çok pahalı hersey 5000 bütçe var kushseed den tohum alaçam 10 tane farklı genetik 10 tohum alana 5 tohum hediye etdi 15 tohum bu 15 tohumu bakacak ışık VS dünya para hepsini dikmicem 5 tohum diker digerlerini saklarım onları başka grow da dikerim şimdi kafadan 6 7 tohum diksem diyelim
20 litre bez saksılarda en ucuz alabilicem yer neresi olur
6 7 bitkiye göre uygun ucuz ışık nerden alırım link atarsınız işin özeti en uygun alış veriş yapabilecegim site önerin bana
Şuan evde 4 bitki bakıyorum 1 ri ciceklenmeye girdi diğer 3 ÇÜ gelişim aşamasında 1 2 haftaya onlarda girer 4 tane torch led ile bakıyorum onlara gerekli gübreler zaten var bana Şuan lazım olanlar
10 adet 20 litrelik bez saksı
5 bitkiye bakacak bir ışık
Ve en önemlisi perlitli toprak 100 litrelik
Bu 3 alacağım şey trendyolda 5 bini geçti fiyat ben bu 5 bin bütçenin içinden 10 tohum alaçam aşağı yukarı 100 dolar tutdu desek geriye ne kalıyor ona göre birşey önerin

VendettaX

Ordinaryüs
5 gün ışığı
4 beyaz Torch led
Aydınlatma dunyam sitesi ışık yeterli olur
Plagron light mix bu işler için olan toprakların en uygunu ama pahalı gelirse en iyisi normal torf marketlerdeki iyice kum gibi parçalarsin bide ,20 lt perlit

VendettaX

Ordinaryüs
Growkent sanırım bez saksının en ucuzu ordaydi geçen haftalarda karşılaştırma yapmıştım

Kesinlikle internetten kartınla sipariş verme. Trendyoldan ışık alırsan ilk göreceğin şeylerden birisi siren ışıkları olabilir:D
Sıkıntı olcani sanmıyorum kargoyu ben kendi evime direk getirmiyorum dayımın evine getitdiriyorum, sonra gidip alıyorum onun evi ile benim evimin arası 25 km neredeyse baskın olacağı zaman dayımın evine yaparlar evde bitki yok kargo sahibi kim der benim adımı verir benim evime baskın düzenleyene kadar haberim olur söker atarım o yüzden biraz rahat takılıyorum

Yada 400 w cob led 3 4 bin TL idi sanırım başka alternatif varmı bilmiyorum dostum
Kanka sana zahmet link atarmısın bir bakayım olmadı tohumdan kısarım 10 tohum yerine 5 tohum alırım ışık önemli ben 10 tohum alsam bile ışık yetersiz olursa mantiken tohumlara yazık olur bir bakım ışığa alırım onu ve bu ışık kaç bitkiye bakar ve gelişim ve ciceklenme dönemi için yeterlimidir ekstra birşeye gerek yok zaten 4 tane torch var onlarida birlestiririm yeter diye düşünüyorum

VendettaX

Ordinaryüs
Moeuq 5 6 dolara var tanesi 50 w öylede yapabilirsin ama yurtdışı Amazon Alibaba felsn vardır araştır en ucunu al ama kaliteden taviz verme

VendettaX

Ordinaryüs
Kanka sana zahmet link atarmısın bir bakayım olmadı tohumdan kısarım 10 tohum yerine 5 tohum alırım ışık önemli ben 10 tohum alsam bile ışık yetersiz olursa mantiken tohumlara yazık olur bir bakım ışığa alırım onu ve bu ışık kaç bitkiye bakar ve gelişim ve ciceklenme dönemi için yeterlimidir ekstra birşeye gerek yok zaten 4 tane torch var onlarida birlestiririm yeter diye düşünüyorum
Dostum en iyisi 4 thorcun varmış hazırda hepsi beyaz ise
6 7 civarı gün ışığı thorc led 60 w al 5 bitkiye çok rahat bakarsın daha ucuza gelir aydınlatma dunyam yaz noas yada cata marka 60 w Günışığı tertemiz

VendettaX

Ordinaryüs
Kalan paraylada bı iki gübre felan bakarsın ph down up metre fwlan gerekli yolun açık olsun başarılar

Kanka led den torch dan pek anlamam, elektirik fatura derdin yoksa 600w yada 1000w mh hps set yada daha ucuz olsun dersen shp almanı tavsiye ederim illaki hasat veriyo hps yaz aylarında sıcaklık sorun oluyo ama gerisi iyi bence
600w ışığın faturaya etkisi

700 / 1000 = 0.7
0.7 x ışık saati 20 desek = 14
14 × 30 gün = 420
420 × elektirik birim fiyatı

Ben sınırı geçmiyorum galiba 1.5 birim fitayı burda

420 × 1.5 = 630tl 600w hps nin aylık elektiriğe yansıycağı tutat bu tabi elektirik birim fiyatı bölgeden bölgeye değişiyor 600 ü 700 olarak hesapladım fazla olsun az olmasın diye :D.

Kanka led den torch dan pek anlamam, elektirik fatura derdin yoksa 600w yada 1000w mh hps set yada daha ucuz olsun dersen shp almanı tavsiye ederim illaki hasat veriyo hps yaz aylarında sıcaklık sorun oluyo ama gerisi iyi bence
600w ışığın faturaya etkisi

700 / 1000 = 0.7
0.7 x ışık saati 20 desek = 14
14 × 30 gün = 420
420 × elektirik birim fiyatı

Ben sınırı geçmiyorum galiba 1.5 birim fitayı burda

420 × 1.5 = 630tl 600w hps nin aylık elektiriğe yansıycağı tutat bu tabi elektirik birim fiyatı bölgeden bölgeye değişiyor 600 ü 700 olarak hesapladım fazla olsun az olmasın diye :D.
Elektrik fatura derdim var babam 300 gelince deliriyor 600 gelse kafayı yer :)

Dostum en iyisi 4 thorcun varmış hazırda hepsi beyaz ise
6 7 civarı gün ışığı thorc led 60 w al 5 bitkiye çok rahat bakarsın daha ucuza gelir aydınlatma dunyam yaz noas yada cata marka 60 w Günışığı tertemiz
En mantıklısı banada bu geldi bir tahta parçasına duyuları birlestiririm tek fiş olarak kullanırım 11 torch ledi
7 adet torch gün ışığı 60w 654tl
Kalan paraylada bı iki gübre felan bakarsın ph down up metre fwlan gerekli yolun açık olsun başarılar
15 litre kumaş saksı 5 adet 509 TL
Plagron allmix 50 litre 2 adet 1445tl
1 adet gringer 4 parça 500 TL
10 lu priz 2 metre kablolu 400tl
Hassas terazi 300 TL
Advanced big bug 558 TL
Advanced overdrive 532 TL
Advanced tarantula 994 TL
Toplam 5821 TL
Tohumu eklemedim bile 5 adet tohum alsam
2 de hediye verseler 1300 TL tohum desek 7121 TL tutar 1300 daha ayarlarım tohumuda alırım bana yeter en mantıklısı bu bencede kanka

VendettaX

Ordinaryüs
En mantıklısı banada bu geldi bir tahta parçasına duyuları birlestiririm tek fiş olarak kullanırım 11 torch ledi
7 adet torch gün ışığı 60w 654tl

15 litre kumaş saksı 5 adet 509 TL
Plagron allmix 50 litre 2 adet 1445tl
1 adet gringer 4 parça 500 TL
10 lu priz 2 metre kablolu 400tl
Hassas terazi 300 TL
Advanced big bug 558 TL
Advanced overdrive 532 TL
Advanced tarantula 994 TL
Toplam 5821 TL
Tohumu eklemedim bile 5 adet tohum alsam
2 de hediye verseler 1300 TL tohum desek 7121 TL tutar 1300 daha ayarlarım tohumuda alırım bana yeter en mantıklısı bu bencede kanka
Canavar gibi daha iyisi olamaz

Bence göz kararı baksan 5-10 gram aşağı yukarı tutar. Hassas terazi alma, bir aksilik olsa yakalansan, terazi olduğu için satıcı muamelesi yersin. Terazi olmasın evinde. Tabii yine sen bilirsin ben sadece tavsiye veriyorum

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Bence göz kararı baksan 5-10 gram aşağı yukarı tutar. Hassas terazi alma, bir aksilik olsa yakalansan, terazi olduğu için satıcı muamelesi yersin. Terazi olmasın evinde. Tabii yine sen bilirsin ben sadece tavsiye veriyorum
Kanka mutfak tartısı alsın legal onlar gramajda tartabiliyorsun

Coban

Üye
Kendi kartınla alışveriş yapma. Daha önce forumda bu konuyla ilgili konu açıldı. Yaklaşık 1 sene sonra amcalar baskın yaptılar ellerinde faturalarla.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
    VendettaX VendettaX: ****** ****** ********** ******* *********