En Az Koku Üreten 6 Tür..

Smokycat

Müptezel
Bildiğiniz üzere grow gizliliğindeki en büyük tehlike bitkinin geliştikçe kendine mahsus bir koku yaymasıdır, kokuyu önlemek için extra masraflar yapılır ve bu bile yeterli olmayabilir. Aşağıda en az koku yapan 6 türü size tanıtıyorum:

1- JACK HERER
Skunk # 1, Northern Lights # 5 ve Haze türlerinin bir çaprazlamasından elde edilir. Klasik cannabis kokusu yerine karameli andıran hafif bir kokusu vardır.

2- AUTO DUCK
Frisian Duck ve White Widow melezi olan bu tür kısa boyu (60-80 cm), esrar olarak tanınmasını zorlaştıran değişik yaprak biçimiyle ve çok az kokusuyla gizli grow için belki de en ideal seçimdir, Ayrıca kolay bakımı sayesinde yeni başlayanların gözdesidir. Hasat ağırlığı görece olarak daha az ise de saydığım avantajlar ve mükemmel indica-sativa dengesi ile yaptığı güzel etki bu türü değerli hale getirir.

3- NORTHERN LIGHTS
Kokusunun azlığı en iyi bilinen türdür. İç mekanda yetiştirmek için özel olarak tasarlanmıştır, iç mekan tehditlerine oldukça dirençlidir..

4- GREEN CRACKS
Avrupa'ya yeni gelen California kökenli bir tür, kokusu hafif ananas ve odunsudur. Kafa yapması yüksektir 75/25 indica oranı sayesinde.

5- WHITE RINO
Afkan, Brezilya ve Güney Hindistan genetik melezidir. %20 ye varan thc oranı ile oldukça güçlüdür. Tatlı meyvemsi hafif bir kokusu vardır.

6- SHARKSBREATH
Adı korkutmasın balık gibi kokmaz, çok hafif tatlı bir kokusu vardır. Bitki boyu kısa olmasına rağmen kalın pistilli yoğun reçineli tomurcuklar üretir, bu özellikleri ile yetiştiriciler tarafından çok tutulur ancak hassas yapısı bu türü acemi yetiştiriciler için seçenek olmaktan çıkarır.

Keyfiniz bol olsun..

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 24423

Guest
Aynı genetiklerin farklı karakteristikleri olabiliyo ve o yüzden şu genetiğin kokusu kesin azdır demek mümkün değil abi. Mesela giriş katta grow yaparken senin gibi düşük kokulu genetikler diye araştırıp Northern Lights'ı buldum ve 2 kök ektim. Sonuç ne oldu dersin? Sulama yaparken kabin 5 dakika bile açık kaldığında koku binanın dış kapısına kadar gitmeye başladı...

İzmir

Yeni üye
Dediğin gibi olabilir bende Northern Lights bu cinsi yapıyorum 7 bitki olarak çiçeklenmenin 3 haftasında hala gram koku yok

higthead

Jolly Green
Dostlar az kokusuz veya mın. kokusuz gen yoktur. Koku yogunlugu grower ın yaptıkları ıle alakalıdır. Mesela demişssiniz ki NORTHERN az kokuyor Ben 1 growumda bu bitkiye yüklendiğimde 2 bilek kalınlıgı somek oldugunda trıkomları aşırı bastıgında nasıl kokmuyacak veya az kokucak?

Cannabis bitkisi ilk gübreli suyunu yedikten sonra taze taze inceden kokmaya başlar bu değişmez.

Dediğin gibi olabilir bende Northern Lights bu cinsi yapıyorum 7 bitki olarak çiçeklenmenin 3 haftasında hala gram koku yok

Dostum 7-24 fanların açık ise kabin içinde hava çok az durup çıktığı için sana kokmuyor gibi gelebilir kabinin havalandırmalarını 5 dakika kapat ve ozaman tekrar kokla. Tabi sömeklerin 3. haftaya göre güzel dolmaya başlıyor ise. Dikkat edin koku güvenliği tehlikeye atar karbon filtresiz ve dogru m3 ıklımlendırmenızı kurunuz.

Dip not: İnsan burun reseptörleri kokuya çabuk alışır size kokmuyor gelebilir ama kokuyu 10mt ilerinden başka biri net alır. Burun reseptörlerinizi anlık resetlemek için nescafe koklayın. Parfümcülerde genellikle nescafe olur 2-3 parfüm koklamanızdan sonra burun reseptörleri kokuları seçemez ve nescafe kokladıgınız an tek tek parfumlerı tekrara koklayabılırsınız.

Grow07

Yeni üye
Eyw kanka açıklama için çok sağol bende bu zamana kadar bir çok genetik yaptım açıklamaların yerinde doğrudur fakat tecrübe olarak örnek iki genetik kıyasla bir yaban mersini ile bir mavi rüya arasında dağlarca fark olduğunu gördüm bu nacizane fikrimdir..Ama aciklamarindayerinde olan açıklamadır sagolasin kankam..

higthead

Jolly Green
Dostum koku yogunlugu farkı zaten olucaktır bazı gen fazla kokar bazı gen ona nazaran az kokar ama o guzelım koku olurmu olur=))))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    +1
  • A ax-b:
    **
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ** **** **** ********* ******** **** ****** **** ******* ****** ****** ** ***** ** *****
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** hahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **
  • Night owl Night owl:
    *** ******* **** **** ******* ********* ** ** ** ******** ******* *** ******** ** ***** ******* ****** hahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ********** ****** *** ********** *** ********* ****** ****** **** ***** **** *****
    ****** *** ***** *** ***** *** **** *** ******* ***** * ***** ***** ***** ***** ****** ****** *
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ****** ****** **** ***** * **** ********** ***** ****** *** ***** *** ***** *** **** *** ******* ***** * ***** ***** ***** ***** ****** ****** *
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** **** ********* ** ******* ***** ****** *** ***** ********** ****** ******
    ******* ****** ******* ****** hahahaha*****
    **** ******** * ******** ** ******** ******* ** ** ** **
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** ******** ***** ********* ******** ******** *** ****** ***** ******** **** ********* ****** ***** ******** ******* ****** ******* ****** hahahaha*****
    Night owl Night owl: ******* ****** ******** ***** ********* ******** ******** *** ****** ***** ******** ****...