Elimdeki imkanlarla yapabildiğim cob led.?!

Türk

Üye
Arkadaşlar anca bunu yapabildim. Plaka boyu 50cm. 4 adet 8cm fan 2 adet 10 veya 12cm fan taktım. 12v 2 amper adaptörle bağladım. Yine de cok ısınıyor hakkaten de. Cobu sogutmak uğraşlı iş ciddende. Ama 2.5 ay dayansa yeter ne diyim. https://ibb.co/vZxVcJT
2 lemon og 1 seiss cheese var. Swiss cheese bardakta henüz

Ü

Üye silindi 22832

Guest
öyle veya böyle. bak bitkiler aldığı ışıktan memnunlar.kanatlar havada.güzel görünüyorlar.

BosCo

Kıdemli Üye
16,5 cm eni olan sogutucuya 4 cip koydum. 2 tane 12cm fanla calisiyor. Isinma normal kanka, senin sogutucu panelin kucuk kalmis isinmasi normal, gittigi yere kadar artik.

kankam bende cob kullanıyorum her 10 cm plakaya 1 tane cob koyman lazım bende de 8cm fan var yinede ısınıyor ama sorun olmaz nem makinan varsa o da biraz soğutuyor el yakmıyor yani plaka bide ben forumda soğutucusuz bile kullanana bile rastladım rahat ol yani

Türk

Üye
kankam bende cob kullanıyorum her 10 cm plakaya 1 tane cob koyman lazım bende de 8cm fan var yinede ısınıyor ama sorun olmaz nem makinan varsa o da biraz soğutuyor el yakmıyor yani plaka bide ben forumda soğutucusuz bile kullanana bile rastladım rahat ol yani
Hakkaten sogutucusuz xalistiran mi var? Iyi o zaman el degmiyor evet ama tahmini 50 60 derece civari çipler. Dostum bir grow yetsin yeter ya. 350w bu sekilde var. Bide 50w tekli pc islemci sogutucusuna bagladigim var. Onuda eklerim ilerde belki. Iyi olur yeter mi dersin

CahilKush

Doktor
Ustam yapraklar havaya kalkinca iyimi olduklari anlamina gelir. Peki geri aşağı inerse normal seyrine. Bu sefer ışık yetersiz mi demektir?
Kanka yapraklar aşağı inerse buna sebep unsurlar gübre yetersizliği su yetersizliği veya fazlalığıda olabilir 350 watt diyorsun yetmez a* :D o yüzden düşerse bunlarıda kafanda tart kuruysa toprağın bi su ver yapraklar diklesiyorsa sorun su değildir zaten ilk 15 gun gübre yok yani düşerse sebebi ya fazla ya az su

Türk

Üye
Kanka yapraklar aşağı inerse buna sebep unsurlar gübre yetersizliği su yetersizliği veya fazlalığıda olabilir 350 watt diyorsun yetmez a* :D o yüzden düşerse bunlarıda kafanda tart kuruysa toprağın bi su ver yapraklar diklesiyorsa sorun su değildir zaten ilk 15 gun gübre yok yani düşerse sebebi ya fazla ya az su
Dostum normal seyrine dedim. Yani isiktan memnunlar yapraklar yukari uzanmis dedilerya. Ben geri inerse normal haline dönerse diye sordum

CahilKush

Doktor
Arkadaşlar anca bunu yapabildim. Plaka boyu 50cm. 4 adet 8cm fan 2 adet 10 veya 12cm fan taktım. 12v 2 amper adaptörle bağladım. Yine de cok ısınıyor hakkaten de. Cobu sogutmak uğraşlı iş ciddende. Ama 2.5 ay dayansa yeter ne diyim. https://ibb.co/vZxVcJT
2 lemon og 1 seiss cheese var. Swiss cheese bardakta henüz
Benim eleman demek ki sogumma kısmını çözmüş ledlerde 10 saniye tutabiliyorum parmağı panelde gayet iyi 16 saattir calisiyor sabah nasılsa ayni 2 tane fan var sen istersen 1 tane vantilatör çevir ona

Türk

Üye
Benim eleman demek ki sogumma kısmını çözmüş ledlerde 10 saniye tutabiliyorum parmağı panelde gayet iyi 16 saattir calisiyor sabah nasılsa ayni 2 tane fan var sen istersen 1 tane vantilatör çevir ona
Kisa sureli tutuluyor kanka da. R3sim atsaydin bi fikir olusurdu. Resimlesene bi neyden bahsettigini gorebilelim

Hakkaten sogutucusuz xalistiran mi var? Iyi o zaman el degmiyor evet ama tahmini 50 60 derece civari çipler. Dostum bir grow yetsin yeter ya. 350w bu sekilde var. Bide 50w tekli pc islemci sogutucusuna bagladigim var. Onuda eklerim ilerde belki. Iyi olur yeter mi dersin
kanka bence yeter zaten cob sıcak oluyor hertürlü

Isik mesafesini yakınlaştıkça bitkilerin aldığı ışık gücü artar dimi kanka? 200w beyaz ledden daha iyi oldugu kesinde 350w full spec ledin. Lakin pek emin olamadim. Kac w cektigini goremedigim icin
kanka çok yaklaştırma sen yinede 30 falan olsun bide her cob led 50w olan 5 bin lümen yani bence yeter

Türk

Üye
kanka çok yaklaştırma sen yinede 30 falan olsun bide her cob led 50w olan 5 bin lümen yani bence yeter
Kardom şuan 55cm falan mesafe. 200w ledi 60dan vwriyordum. Yapraklar dua ediyordu guzel oluyordu. 350w cobu taktim ayni mesafeye yapraklar normale dondu. Gelişim hizli olsunda tek istedigim bu. 350w cob zarar vermezmi ya 30cm sen

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • marcoo marcoo:
    ********** ***** ****** ***** hahahaha* *******
  • B blasha:
    ***** ***** ********* ** ***** hahahaha* ********* ** **** ********** ***** ******* *** **** ***** ********** ******** ******** hahahaha ********* ********
  • T tarimbakani33:
  • B blasha:
    ******* ******** ** ********** ***** hahahaha** *********
  • CaptainCook CaptainCook:
    ********* hahahaha* ******** *****
  • Sarsılmaz1dostluk Sarsılmaz1dostluk:
  • T tarimbakani33:
  • T tarimbakani33:
    **** **** ******* ********* hahahaha hahahaha*** *** *** *** **** ******* ******** hahahaha ******
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • marcoo marcoo:
    ***** hahahaha ******* ****** ****** ***** hahahaha *** ****
  • T tarimbakani33:
  • T tarimbakani33:
    ******* ***** hahahaha*
  • K kafa48:
    ***** ***** ********* ** ***** hahahaha* ********* ** **** ********** ***** ******* *** **** ***** ********** ******** ******** hahahaha ********* ******** **** ***** hahahaha** ******* *** ******* ***** **** ** ***** ******** *******
  • Z zen1n:
  • Z zen1n:
    *** ****** *** ****** ***** ** ***** ** hahahaha* ********** **** hahahaha *** ***
  • Z zen1n:
  • Z zen1n:
    hahahahahahahaha
  • K kujo07:
    +1
  • Z zen1n:
  • Z zen1n:
    ***** ******** ******** hahahaha
  • Z zen1n:
    ******** ******** ********* ******** ****** ******** hahahaha** ****** **** ******* ********* *********
  • Z zen1n:
    ***** ***** *** ***** **** hahahaha
  • asilreis asilreis:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • asilreis asilreis:
    asilreis asilreis: ********** ******* ****** ***** ******** *****