elementary student

wersan

Yeni üye
Arkadaşlar forumda yeniyim, bitkiler konusunda tecrübe sahibiyim (1yıllık ziraat mühendisiyim) ancak bu alan farklı bir alan. Ön araştırmalarımı tamamladım ve kabin kurulumu için 5000 tl bütçe ayırdım. Şimdi bu konuda tecrübeli arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum. Kurmayı düşündüğüm kabinin demirbaşları:

Aemili31

Müptezel
Kanka çok eksper değilim ama benim naçizane fikrim hulk kabin düşün ayrıca mars hydro ledlerini araştırmanı tavsiye ederim bir çok yabancı growerın tercihidir şimdiden başarıları dilerim inşallah dilediğin gibi olur her şey

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Hocam o kadar büyük bir kabin için tek hps yetmez  2 ye bölersen daha  çok ışıktan faydalanmış olursun yani tek bir 1000 w yerine  2 tane  400 veya 600 w  lık bir sistem takarsan emin ol hasat ın büyük oranda artacaktır.

psypanic

Üye
240x120'lik alana file gerip 7-8 kök yapılabilir ama bence maximum 3-4 bitki daha ideal gibi geldi. Çünkü bu bitki 1m2 alanda tüm gücünü gösterir. öbür türlü hasat birbirleri arasında bölünmeye başlayacaktır. Yani 1 Bitki'den 300-500 gr alabilecekken sayı arttıkça ve ışık düşümünü paylaştıkça bitkiler bu miktar 150-200 gr hasata düşecektir biytki başına. ama toplam hasatın yine aynı olacaktır ortamala.
Kabin güzel, sistem güzel. Elektronik Balast kit dülşünebilirsin ama masraflı diyorsan problem yok onun dışında. Foton'la da büyük işler çıkıyor sadece güvenlik ve tasarım kompaktlık acısından artıları var.
Ziraat Mühendisi olduğun icin cok zorlanacağını düşünmüyorum. Şimdiden başarılar diliyorum.

wersan

Yeni üye
Cvp: elementary student

Redcliffe318' Alıntı:
Hocam o kadar büyük bir kabin için tek hps yetmez  2 ye bölersen daha  çok ışıktan faydalanmış olursun yani tek bir 1000 w yerine  2 tane  400 veya 600 w  lık bir sistem takarsan emin ol hasat ın büyük oranda artacaktır.

Şöyle birşey düşünüyorum 600w hps+600w led, hps ve led in birlikte kullanımıyla ilgili bilgi pek bulamadım ancak kombinasyon kullanımlar verimde her zaman artış sağlar. Bu konuda bir düşüncen var mı ?

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Cvp: elementary student

wersan' Alıntı:
Redcliffe318' Alıntı:

Şöyle birşey düşünüyorum 600w hps+600w led, hps ve led in birlikte kullanımıyla ilgili bilgi pek bulamadım ancak kombinasyon kullanımlar verimde her zaman artış sağlar. Bu konuda bir düşüncen var mı ?

Hocam dediğin şekilde verimli olur  fakat kabin  ebatına oranla 3 tane  250 w hps koyabilirsin  bi 400-500 w arasıda  cob led etraflarına yerleştirirsin bu gayet güzel sonuçlar verir senin için   ışığı  tek noktadan  çıkarmak yerine bi kaç yerden vermek çok daha verimli olur bu yüzden dediğim sistem daha çok hasat sağlar senin için.Cob ledler gayet verimli  600 w cob ile  5 kök auto büyütüyorum 1 ini hasat  ettim sömekler soba borusu gibi oldu ::D   tavsiye ederim merak edersen profilimden günlüğe bakabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mpt77:
  • T Tropikal.MR:
  • A active661:
    ********* ****** *** ******* hahahaha*******
  • A active661:
    ****** ** ****** hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ** hahahaha
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha ****** ******* ****** ** ** ** **** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
    ***** ***** hahahaha*
  • M Mpt77:
    ** ***** ***** ** **** ***** hahahahahahahaha *****
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* ***** **** * ****** * **** ***** * ******* ******* ** ******** ****** ********* **** ** *** ***** hahahaha****** ****** ******* ****** ** ** ** **** ******** ******
  • ThomasShelby ThomasShelby:
    ***** ********* ***** ******** * ** ***** ******** ***** ****** ******* ***** ***** *** ** ****** ** ********* * * ** ******* ********* ***** ***** ** ******* ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** ***** **** ****** ***** ******* ********** ********* ***** ******** * ** ***** ******** ***** ****** ******* ***** ***** *** ** ****** ** ********* * * ** ******* ********* ***** ***** ** ******* ** ******
  • T Tropikal.MR:
    ****** **** hahahaha***** *****
  • lavrens Chat bot:
  • lavrens Chat bot:
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** **** ****** **** ***** ****** hahahaha **** hahahaha***** *****
  • lavrens Chat bot:
    ******* ******* ***** **** * ****** * **** ***** * ******* ******* ** ******** ****** ********* **** ** *** ***** ****** ***** ******** **** ********** ******** ** ***** ** hahahaha* ****
  • lavrens Chat bot:
  • T Tropikal.MR:
    ***** **** **** ****** *** ******** ****** ******* **** ******* ******* ***** ****** ******* hahahaha
  • M Mpt77:
    ******** ******** * ***** ****** **** hahahaha***** *****
    M Mpt77: ******** ******** * ***** ****** **** hahahaha***** *****