elektrik sarfiyatı güncel yardım

dimswart

Yeni üye
arkadaşlar merhaba öncelikle sistemi kurmadan önce bilgi eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum ancak elektrik sarfiyatı konusunda endiselerim var 600w hps lamba cooltube ile kullanıcam slient sessiz fan nem makinası vantilatör ve temiz hava girişi için bir fan koymayı düşünüyorum bu konuda aylık ne kadar elektrik tüketimim olacak 600w hesaplamasını yapamadım diger ekipmanlarla bukonuda güncel bilgisi olan var ise beni aydınlatırsa çok sevinirim birde kabin ölcüleri 120×120×240 boyunda kaç adet bitki koyabilirim 600w icin? tesekkürler

Ü

Üye silindi 22922

Guest
kanka bende ilk growumda hps mh ışık kullandım 250W evin elektriğiyle birlikte net 500 e yakın geldi normalde 150 filan geliyordu nem makinesi yoktu ıslak havlu kullanmıştım belki burdan biraz fikir olur veya diğer arkadaşların yorumlarını bekle...600 w 90.000 lümen bitki başına en az 10.000 lümen gerekiyor..hps çiçeklenme için mh gelişim

Moderatör tarafında düzenlendi:

cannabiscity

Kıdemli Üye
kanka elektrik konusunda hassassan LED ışıklarla başla LED'ler daha az yakar sadece fiyatları biraz tuzlu ama MH-HPS kullanırsan zaten elektrik faturasına para verecen orya vereceğine LED ışık al

Ü

Üye silindi 23964

Guest
kardo günlük 18 saat tüketimin sonucu net 600 w 238.90 TL yakar

dimswart

Yeni üye
ancak ben bütün malzemeleri yıllar öncesinde almıştım cooltube 600w isık ve balast birde 600w balast a elektrik sarfiyatı adına 400w yada 250w ısık taksam çalışırmı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...