elektrik kesintisi balast sorunu

kankalar selam bu gün muhtemel anlık bi elektrik gitti geldi. 400w kompakt balast kullanıyorum. balast kullananlar bilir. ışık kapanınca tekrar açılması için bi 3-4 dk ampulun soğuması gerekir açılmaz yoksa. uykumdan uyandım ateşleme sesine .bi baktım ışık kapanmış ama balasttan ateşleme sesi geliyor tribe girdim hemen gidip fişi çektim. bekledim 3-4 dakika sonra açtım sorun yok. şimdi yıllardır aynı balastı kullanıyorum . fişten çekmeseydim problem yaşar mıydım ? yoksa ampul soğuduktan sonra otomatik açar mıydı ışığı ? evi yakmayalım mk bi de bunu merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim kankalar @Silas @Kanka @TohumsuzEsrar

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka ateşleyıp yanardı bı sure sonra eskımeye başlayıncada açılırken öyle açılacak prizden cıkartıp takınca direkt calısması garip olmuş , ılerleyen zamanda onu yaparsa fişten cıkarıp takman cok zararlı bekle kendı açılır bunun uzmanı @Xcd

• Like
Tepkiler: Xcd
prizden direk çıkartıp çalıştırmadım kanka 3-5 dk bekledim öyle çalıştırdım ama sorun yok ilk defe böyle bişi ile karşılaştım belki ben evde olmadığım zamanlarda elektrik kesilip geliyordu açıyordu kendi kendine sonradan ama bilemedim korktum bi danışayımdedim teşekkür ederim

Xcd

Astral
mekanik balastlarda öyle bende elektronik balastım yanınca mekaniğe geçtim mecburen aynısı benimde başıma geldi dün gece bir sıkıntı olmaz ama ateşleme sürekli yakmaya çalışacak lambaı soğuyana kadar buda ateşleyici için ömrün kısalması demek yakamayacak en güzeli fişten çekip soğumasını beklemek senin yaptığın gibi

mekanik balastlarda öyle bende elektronik balastım yanınca mekaniğe geçtim mecburen aynısı benimde başıma geldi dün gece bir sıkıntı olmaz ama ateşleme sürekli yakmaya çalışacak lambaı soğuyana kadar buda ateşleyici için ömrün kısalması demek yakamayacak en güzeli fişten çekip soğumasını beklemek senin yaptığın gibi
kankacım teşekkür ederim yüreğime su serptin 3 yıldır aynı balastı kullanıyorum hiç böyle bişi görmemiştim direk çektim fişten sağ ol teşekkür ettim

• Like
Tepkiler: Xcd

Silas

Müptezel
Kompakt balast derken bakır sargılı balasttan bahsettiğini farzedersek, çok büyük ihtimal ateşleyiciyi yakmışsındır. Ateşleyiciyi ve ampülü test etmen gerek yada götür bi elekrikçiye söyler sana. Ateşleyici 100 lira gibi bir şey inşallah ateşleyici gitmiştir geçmiş olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • NE0 NE0:
    ******* hahahahahahahaha**** hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ********** ******** hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* hahahaha** *** ****
  • Houp53 Houp53:
  • S SuperKafa:
    ** ***** *** ******** hahahaha ****** **** *** ******** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ***** ***** hahahaha** ** ***** hahahaha ****** ***** **** ******** ***** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******** ******* ** **** **** ***** ***** hahahaha* ***** ********* ***** ********** ********** **** ***** ** **
  • istr istr:
    hahahaha*** ******** ******** ********* ******* ***** ******* *****
  • istr istr:
    ****** ***** **** ********** ********** ******** hahahaha** ********* ***** ********* ********* ********** ******** ********* ******* ****** hahahaha ******

• Z zanova:
    ******* ********* ** *** ***** hahahaha** ******* ******** **** *** *** **** ******* ****** ******* ***** hahahaha**** *** ******* *** ** ********
  • Z zanova:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha ***** *** **** ****** ****** ********** hahahaha** *** ***** ******
  • H happyworld:
    *** ******* ******* ******* **** *** ***** ******** ********** ******** ** ******** ******* *** *** ******* ********* **********
  • H happyworld:
    **** *** *** hahahaha** * ***** ** ***
  • H happyworld:
    hahahahahahahaha
    H happyworld: hahahahahahahaha