Elektrik Faturası hkk

seedok

Yeni üye
Selam arkadaşlar,
80*80*180 kabinim var ve 4 adet WW yetiştiryorum.
400W hps mh lamba kullanıyorum. Bu ay elektrik faturası 600TL gelmiş. Biraz çekindim kapıya birileri gelir mi ?
Acilen led almam lazım bu hobiyi uzun vade yapmayı planlıyorum belki ileride kabini büyütürüm 120*120*200 geçerim.
Öncelikli sorum bu fatura başımıza iş açar mı kapıya birileri dayanır mı ?
Led board almak istiyorum ve bu konudan anlamıyorum bana yardımcı olurmusunuz ?
Hangi marka model önerirsiniz ?
Şimdiden teşekkürler beyler..

Not: Beyler 4/6 bitki için led öneriniz nelerdir ?

Son düzenleme:

s1rtlan

Kıdemli Üye
kanka 600 liranın emin ol ki 300 lirasını sen yaktın gerisi vergi :D takma kafana o kadar 6000tl gelmedi 600 lira geldi altı üstü 1k yı geçmezsen sorun olmaz. biz 3 k 4 k ödüyoruz kışları kalorifer elektikli diye kapımıza gelende olmadı sıkıntı yok yani. elektirikten gelecek olsaydılar ilk bana gelirlerdi

seedok

Yeni üye
va
kanka 600 liranın emin ol ki 300 lirasını sen yaktın gerisi vergi :D takma kafana o kadar 6000tl gelmedi 600 lira geldi altı üstü 1k yı geçmezsen sorun olmaz. biz 3 k 4 k ödüyoruz kışları kalorifer elektikli diye kapımıza gelende olmadı sıkıntı yok yani. elektirikten gelecek olsaydılar ilk bana gelirlerdi
Ne biliyim kanka cebede zarar led almam lazım türkiyede quantum board alacak site yok ila yurtdışından getirmek gerekiyor galiba

Ü

Üye silindi 23778

Guest
600w günde 18 saatten max 250 gelir hesabi şöyle yapiyoyor 600w /1000 = 0.6
0,6 * günde kaç saat yandiği * 30
çıkan sonucu da elektrik fiyatına bölüyosun

seedok

Yeni üye
Yada ampul dışında duzenlu ne çalışıyor
evde ocak elektrikli kanka ledler, ışıklar, dekorlar var ama yinede çok geldi 600 tl elektrik mi olur, düzenli olarak aydınlatma tv modem çamaşır ütü ocak açık onunda etkisi var tabi.. 600w varsa seninde yüklü gelir kanka haber etsene burdan merak ettim

Ü

Üye silindi 23778

Guest
600w günde 18 saatten max 250 gelir hesabi şöyle yapiyoyor 600w /1000 = 0.6
0,6 * günde kaç saat yandiği * 30
çıkan sonucu da elektrik fiyatına bölüyosun
Düzeltme Elektirik fiyatiyla çarpıyosun cikan sonucu 0,72 falan normal tarife elektrik fiyati

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Kanka kapına kimse gelmez faturadan sebep hiç kafana takma sen yeter ki ortalığı kokutma sağda solda anlatma. ;)

Ü

Üye silindi 23964

Guest
güzel kardeşim e fatura sistemine geçebilirsin faturan direk e posta hesabına gelir sıkıntısı elektrik dağıtımı yapan firmadan kaynaklı olmaz sadece apartmanda yaşıyorsan ve seni tanıyorlarsa faturanı gördüklerinde bi ne alaka olurlar o kadar en temizi e fatura

secretBud

Yeni üye
evde ocak elektrikli kanka ledler, ışıklar, dekorlar var ama yinede çok geldi 600 tl elektrik mi olur, düzenli olarak aydınlatma tv modem çamaşır ütü ocak açık onunda etkisi var tabi.. 600w varsa seninde yüklü gelir kanka haber etsene burdan merak ettim
Kanka pc ve tv genelde açıktı çamaşır bulaşık az çalıştı. 600w mh nem makinesi 2 usb fan ile 399.6 tl ile kapattim ilk ayı guzel oldu ben 500 hesaplamıştım

kush1925

Üye
birebir aynı sistem var 350 lirayı geçmedim hiç bir ay :D ama bu tutarlara gelmez polis molis millete ne faturalar geliyor bir bilsen

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
    ***** ****** ********* *** ** ******** ********* ******** ********* ****** ***** ***** ***** ***** ****** hahahaha*
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha** ***** ****** **** *** ******** ******** hahahaha*
    +1
  • A aleksey:
  • Coke Coke:
    *** *** hahahaha***
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    **** ******** **** hahahaha* ***** ** **** **** ********* hahahaha****
  • A aleksey:
    ****** hahahaha* hahahaha* *******
  • A aleksey:
    ****** *** ****** *** **
  • A aleksey:
    ****** ****** hahahaha**
  • Coke Coke:
    ******** ******** hahahaha* ***** *** **** *** *** **** ****** ******* hahahaha*
  • A aleksey:
  • A aleksey:
    ******* **** ***** **
  • Coke Coke:
    ********** ********** ** ******** ******* hahahaha*** *** ********* **** hahahaha***** hahahaha* ******* **
  • Coke Coke:
    ******* **** ***** ********* ***** ***** hahahaha ********** **** ***** hahahaha
  • A aleksey:
    ********* ********* **** ***** **** hahahaha* ********** ***** hahahaha****
  • A aleksey:
    hahahaha
  • Coke Coke:
    ********** ********** ** ********* ******** hahahaha*
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    ** ****** *** *** ** hahahaha *** ******** *****
  • A aleksey:
    ********* ******* **** **
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    **** hahahaha**
    +1
  • Coke Coke:
    ****** ***** hahahaha**** ****** *** *** ****** hahahaha** ****** ********
  • A aleksey:
  • Coke Coke:
    ******** ******* hahahaha hahahaha ****** hahahaha* *** *** hahahaha**** hahahaha**
    Coke Coke: ******** ******* hahahaha hahahaha ****** hahahaha* *** *** hahahaha**** hahahaha**