El yapımı cooltube

Bu aralar internetten sipariş vermeye çekiniyorum.
Ama havalar çokk sıcak ve sodyum balast ampul kullanıyorum.
kabin içi 32 dereceyi gördüğü için bir dur dedim ve bir saççıya gidip galvaniz den bir reflektör tarifi verdim usta ile beraber yaptık
Resimleri ve sonucu paylaşacagım üstelik maliyet çok düşük.
Galvanize 300 alt camına da 100 verdim
Sistem basit üstü ampulü çevreleyecek ve ısıgı yansıtacak altında cam olacak ki ısı içeride haps olsun.
Bir yana da egzoz cıkısı buda haps olan sıcaklıgı fan ve boru yardımı ile çadır dısına atacak.
Ben sıcaklıgı en az 3 derece düşüneceğine inanıyorum
Umarım düşürür ve umarım birilerine de faydası olur.
Bunlar kurmadan önceki resimler 1 saate kurulum yapıcam çünkü lamba çok sıcak dokunamıyorum :).

Mordecai

Moderator
güzel olmuş,ustanın eline sağlık fakat vakum olmaması için kabinin içinden ısıyı çekmek için de cooltube'e bir delik daha gerekiyor.

Son düzenleme:

Acara

Yeni üye
güzel olmuş,ustanın eline sağlık fakat vakum olmaması için kabinin içinden ısıyı çekmek içinde cooltube'e bir delik gerekiyor.
Evet koltube kullanmıştım, iki taraftanda delik olması gerekli. Birinci deliğe karbon filtreyi, ikinci deliğe de çıkış fanını takmıştım. Bu şekilde ısıyı çok düşürüyor.

güzel olmuş,ustanın eline sağlık fakat vakum olmaması için kabinin içinden ısıyı çekmek için de cooltube'e bir delik daha gerekiyor.
Evet ufak bir hata yapmısım aslında tek delikten vakumlarım diye düşünmüştüm ama fanı üfleyen modelinden almısım zaten mevcut fanlarım yetersizdi vakum yapabilen bir fan alıcam.

Bu aralar internetten sipariş vermeye çekiniyorum.
Ama havalar çokk sıcak ve sodyum balast ampul kullanıyorum.
kabin içi 32 dereceyi gördüğü için bir dur dedim ve bir saççıya gidip galvaniz den bir reflektör tarifi verdim usta ile beraber yaptık
Resimleri ve sonucu paylaşacagım üstelik maliyet çok düşük.
Galvanize 300 alt camına da 100 verdim
Sistem basit üstü ampulü çevreleyecek ve ısıgı yansıtacak altında cam olacak ki ısı içeride haps olsun.
Bir yana da egzoz cıkısı buda haps olan sıcaklıgı fan ve boru yardımı ile çadır dısına atacak.
Ben sıcaklıgı en az 3 derece düşüneceğine inanıyorum
Umarım düşürür ve umarım birilerine de faydası olur.
Bunlar kurmadan önceki resimler 1 saate kurulum yapıcam çünkü lamba çok sıcak dokunamıyorum :).
Evet kurulum yapıldı.
Yorumlarda arkadasların dediği gibi çift delik olsa daha iyi olurmuş
Ben tek delikten vakum yaparım demiştim fakat elimde vakumlama için fan yokmuş şimdilik içeri hava basıom bir vakumlama fanı sipariş edicem.
Sıcaklık 30derece 2 derece düştü öğlen sıcagında bence biraz rahatlar.
Vakumlanan havayı da dısarıya atarsam sanırım olacak.
Herkese bol hasarlar.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Dostum eline sağlık güzel olmuş benim merak ettiğim birşey var. Nasıl bir cam kullandın aşırı ısıdan patlamaz mı ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • R raw.w33ds:
    ******** ******** hahahaha *** **** ***** ******* *** *** ***** ********* ********* ** *
  • İstanbul İstanbul:
    **** ******* ** **** ********** ******* ** ** ** *** ******* ********** ********* ******* *******
  • bandaleros bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ** **** **** ********** **** hahahaha****** *** ***** ********** ***** ****** *********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ******* ****** hahahaha** ***** ******** hahahaha********** ******** hahahaha *** **** ***** ******* *** *** ***** ********* ********* ** *
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ******** *** *** **** *** ******* ** ******** ***** ******** ***** **** hahahaha *** *** ****** ** **** **** ********** **** hahahaha****** *** ***** ********** *****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** *****
    ***** ***** ***** ** **** ******* ********** ** **
    ** ** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ********** ** hahahaha ********** *****
    *** ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** hahahaha * ****** **** ******* ** **** hahahaha** ****** ******* hahahaha *** hahahaha** ******* hahahaha ****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* **** ****** ******* ****** ******
  • G Grkm3000:
    ******** ******* ****** ******** ******* ***** ********* ***** ******* **** *** **
    ********** ** **** ** ***** ******** *** ********* ******** ******* ****** ******** ******* ***** ********* ***** ******* **** *** **
  • G Grkm3000:
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ******* ****** **** *** ***** ********* ********** ****** ******** **********
  • SOBABORUSU SOBABORUSU:
    ** ****** hahahaha **** ******** ******** ******** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahaha*** *** ******** ****** ** ******** *** ******* **** ******* ****** ******* ****** ******* ******* ******* *******
    Night owl Night owl: hahahaha*** *** ******** ****** ** ******** *** ******* **** ******* ****** ******* ******...