egede outdoor yetiştireceğim yardımcı olurmusunuz

skapix

Yeni üye
didim taraflardında kendime ait olan ormanda yetiştireceğim hangi gübreleri kullanmalıyım ve kaç gün aralıklarında sulamalıyım bilgi paylaşımında bulunabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim.

s1rtlan

Kıdemli Üye
didim taraflardında kendime ait olan ormanda yetiştireceğim hangi gübreleri kullanmalıyım ve kaç gün aralıklarında sulamalıyım bilgi paylaşımında bulunabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim.
en önemli bilgiyi veriyim. konum verme kanka 2 güne paket olma :) sora sora bağdat bulunur evet ama sen bebek bakacaksın sora sora bakamazsın cevaplar sana yetersiz olur. her soruya konu açarsan kafan karışır. muzik aç dış mekan iç mekan hasat kurutma hastalık ws. ws. bütün konuları sıkılmadan oku. herşeyi oku ki aradığın sorunun cevabını insanlar yıllar önce vermiş. ne kadar sulucaksın ne kadar gübre kullanacaksın ne zaman eğitim yapacaksın. bitki ilk 20 günü evde sonra dışarıya alacaksın. herşeyi oku. böceklenme olduğu zaman ne yapacaksın. yapraklar sararınca ne oluyor falan filan kankacım. bende sora sora aylarımı verdim ama 1 2 hafta herşeyi okuduğum zaman herşeyi bilgi edindim. hala yetersizim ama sana tavsiye veriyim. kimseye soru sorma konu açma sadece oku herşeyi. tohumların geldiği zaman bebeklerini aldığında yapıştır konu açmayı ki gerek kalmıcak herşeyi öğrenmiş olacaksın :) sadece acele etme bütün konuları oku,yorumları oku herşeyi öğreneceğine eminim :)

skapix

Yeni üye
en önemli bilgiyi veriyim. konum verme kanka 2 güne paket olma :) sora sora bağdat bulunur evet ama sen bebek bakacaksın sora sora bakamazsın cevaplar sana yetersiz olur. her soruya konu açarsan kafan karışır. muzik aç dış mekan iç mekan hasat kurutma hastalık ws. ws. bütün konuları sıkılmadan oku. herşeyi oku ki aradığın sorunun cevabını insanlar yıllar önce vermiş. ne kadar sulucaksın ne kadar gübre kullanacaksın ne zaman eğitim yapacaksın. bitki ilk 20 günü evde sonra dışarıya alacaksın. herşeyi oku. böceklenme olduğu zaman ne yapacaksın. yapraklar sararınca ne oluyor falan filan kankacım. bende sora sora aylarımı verdim ama 1 2 hafta herşeyi okuduğum zaman herşeyi bilgi edindim. hala yetersizim ama sana tavsiye veriyim. kimseye soru sorma konu açma sadece oku herşeyi. tohumların geldiği zaman bebeklerini aldığında yapıştır konu açmayı ki gerek kalmıcak herşeyi öğrenmiş olacaksın :) sadece acele etme bütün konuları oku,yorumları oku herşeyi öğreneceğine eminim :)
değerli yorumun için teşekkür ederim dostum iyiakşamlar.

skapix

Yeni üye
10-15 litre toprak alacak şekilde kaz. Güzel perlitli bir toprak koy oraya. şimdiden hazırlıklara başla tohumu filizlendir evde. Hesi Pack Soil gübre setini al. Haftada bir 2 litre su ile gübresi ni verirsin tablosuna göre. Haziran temmuz gibi çiçeklenme başlar. Eylül gibide hasat alırsın.
İstersen dayanıklı bir auto yaparsın 3 ayda hasat alırsın. Biri takip edip senden önce hasat etmezse
kumaş saksıya yerleştirip öyle koyacağım toprağa. biobizz in outdoor paketini ve allmix toprağını alacağım sence uygunmudur dostum fikirlerin benim için önemli tohum olarak ak-48 alıcam. birde haftada bir 2 litre az değilmi dostum

skapix

Yeni üye
10-15 litre toprak alacak şekilde kaz. Güzel perlitli bir toprak koy oraya. şimdiden hazırlıklara başla tohumu filizlendir evde. Hesi Pack Soil gübre setini al. Haftada bir 2 litre su ile gübresi ni verirsin tablosuna göre. Haziran temmuz gibi çiçeklenme başlar. Eylül gibide hasat alırsın.
İstersen dayanıklı bir auto yaparsın 3 ayda hasat alırsın. Biri takip edip senden önce hasat etmezse
tohum önerin varmıdır ?

skapix

Yeni üye
İlk tohumu filizlendirırkının toprak gübresiz olmalı. Kökleri gelişince 15gun sonra almix toprağa alabilirsin filizi. Evde çimlendirme nı öneririm. Biobiz gübrede güzel. 2ltreyle baslada sonra gerekirse yükseltirsin gerekirse 3gün e bir sulalarısn sıcaklar artınca. Önemlisi başlamak. Sonrası sorunlarda yardımcı oluruz . Ak48 ve bluedream dayanıklı genetikler oldukları söyleniyor.
çok teşekkürler 2 hafta içerisinde tüm paramı toplayıp başlıyorum gelişmeleri aktaracağım.

dangerranger

Kıdemli Üye
bu mevsimde başlayacaksan 10-15 L hiç bir şeye yetmez,temmuz'da başlasan bile yetmez hatta, en az 30-40 L gibi düşün ve ne kadar çok o kadar iyi.

dangerranger

Kıdemli Üye
ben toprağı kazıp bez saksıya biobizz allmix koyacağım dostum
eğer bitki auto değilse en az 4 ay güneş altında büyüyecek,sonra çiçeklenecek ve bu süre sonunda nasıl bir büyüklüğe ulaşacak hesapla, 10-15 L falan komik rakamlar, fesleğen ekmiyorsun 30-40 bile az en az 50 L düşün.

dangerranger

Kıdemli Üye
Bez saksıya koyma. Direkt 15 ltre kaz yeni toprak koy kazdığın yere. Ağaç olacak kadar güçlüyse sert toprağa da kök salar
sert toprağa kök salamayabilir,toprağın yapısına göre değişir ama kesinlikle dip patlatacak kadar kazmak lazım o da 40-50 cm derinliğidir ve kökler uzansa bile toprağın yapısı uygun mu,taşlı mı,killi mi,ph uygun mu,mineral yoğunluğu nasıl bunları bilmek lazım ve her türlü çukuru büyük kazıp toprağı çıkarıp havalandırmak lazım vesaire.yoksa 10-15 L çukur kazayım,bitki güçlendikten sonra oradan nasıl olsa yürür demek hata olur,ziyan olur büyük olasılıkla veya verim çok düşük olur.

selamın aleyküm kankalar konu güncel değil gördüğüm kadarıyla ama bi kaç sorum olucak ben ege de yaşıyorum blue dream veya white widow ekimi yapacağım yarın sipariş geçiyorum sorum şudur bez 15litrelik bez saksıya gübreli toprak vs. karıştırıp koysam saksıda yetiştirmem daha iyi olmaz mı sonuçta saksıdaki toprakla toprağa yerleştirsem bitkim strese girebilir eğer bi kaç fikriniz varsa düşüncelerinizi bekliyorum saygılar

skapix

Yeni üye
selamın aleyküm kankalar konu güncel değil gördüğüm kadarıyla ama bi kaç sorum olucak ben ege de yaşıyorum blue dream veya white widow ekimi yapacağım yarın sipariş geçiyorum sorum şudur bez 15litrelik bez saksıya gübreli toprak vs. karıştırıp koysam saksıda yetiştirmem daha iyi olmaz mı sonuçta saksıdaki toprakla toprağa yerleştirsem bitkim strese girebilir eğer bi kaç fikriniz varsa düşüncelerinizi bekliyorum saygılar
balkon teras felansa tabiki saksıda yapabilirsin ben ormanda yapacaktım dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Deex Deex:
  • Deex Deex:
  • İstanbul İstanbul:
  • içiciadam içiciadam:
    +1
    içiciadam içiciadam: ** ********* +1