DWC Günlükleri

Öncelikle merak eden bu sistemi henüz kurmamış olanlar için malzeme listesi veriyorum. Biraz yaratıcılık katabilirsiniz herturlu malzeme ile mümkün ister RDWC ister DWC
Kova
Hava motoru
Hava taşı kaç adet isterseniz okadar.
Genlesmi kil lecart marka mevcut piyasada 5lt. Aldım yaklaşık 8 veya 10 adet için yeterlidir!
Ph kalemi ve ec ölçer ppm tds metre
Ph up ,ph down
Devir daim motoru yada dalgıç motor ne deniyorsa (RDWC) için
Kovaları birbirine bağlarsanız RDWC olur ayarlama size kalmış.
Ben DWC yapıyorum kullanımı oldukça rahat .
Şimdi besinli suyu ayarlayalım
Besinleri tek tek karıştırarak ilave ediyorum 20 lt kova için besin tablosundaki programın yarısını verin !!!
Ve bu besinleri ilk grow sonra micro ve bloom sırasında veriyorum ve sonrasi çiçekde ise bloom boster ve Calmag ilave ediyorum.
Şimdi ph da sıra 5,5 -6,5 arasında tutmaya çalışıyorum ilk 2 gün bir dalgalanma olur bunu endişe etmeyin tamponlayın. Bu tamponlama yani ph düşürme ve yükseltme sizin ec nizde artış gosterecektir ona göre!
Örnek veriyorum şimdi uyguladigin taktik bana güzel sonuç veriyor.
17 mayıs da cicek de olan bitkilerime besin verdim 20 lt ye 10 lt verdim ec değerim 1890 civarinda ayarladım, çiçekteki bitkiye 1,8 - 2,0 ec değeri vermiş programda! Şimdi ec dede bir dalgalanma olacak! Bu tabikide suyu çekecektir bir iki güne yani bende 20 lt 2gun arayla 5lt veya fazlasını ilave ediyorum bu tabikide çiçeğin hangi aşamada oldu ilede alakalı ve ph kaçsa ona göre şu ilave ediyorum! Ph 5,5 gösteriyor şimdi ve ec ise 2200 lere dayanmis musluk suyu kullanacağım 5 lt!!
Bu ph biraz yükseltecek ve ec yide düşürecektir! Yani tam ayarına gelecektir!
17 mayıs da 20 lt hazirladigim gübreli suya yaklaşık 3 sefer su ilavesi yaptım şimdi bu suda ph normal seyrediyor dalgalanma çok yok ama ec devamlı artışta yani bitkiye göre ec değerlerini bilmeniz gerekiyor forumda mevcut.
Şimdi soracaksınız kaç günde besin değişimi yapıyorsun ta ki ec artık yükselemiyor ph stabil anlayinki zaman gelmiş bu da yaklaşık 10 ve 15 gün arası değişim yapın anlamında.
Şimdi şu sıcaklığı 18,19,20,21 de olması gerekiyor bunu ben buz petleri ile yapıyorum bazen uğraşmıyorum bile yani bayadır uğraşmıyorum! Karar sizin tabi yazın sıcak da mecbur kalırsınız buna nasil bir çözüm bulacağınız size kalmış, soğutucu alabilir veya yapabilirsiniz sisteminize ilave demirbaş olarak size artı kazandırır ve yazın bile yapabilirsiniz!
Beni ilk growum şimdi süper crop yaptım daha once grow da yapmıştım ama erken yapmışım bir zararı yok şimdi çiçekte tekrar yaptım.
Bu aynı zamanda bir günlük olsun.
10 mayıs da çiçeğe aldım 12 12 geçtim. Esneme mutis hergun fark edilir derecede büyüyor alana sığmıyor.
Kabin 1x1x1.8
Qb 250w
20 lt kovaları
320m³ sanırım hatırlayamadım fan
Karbon filtrede 420 falan tam emin değilim.
Bu yazdıklarım benim tecrübelerim sizde nasıl olur bilemem üç aşağı beş yukarı verim alırsınız.
Amacım kilo bazında almak bu size komik gelebilir bu DWC araştırmadaki amaç bu idi fazla hasat miktarı beni cezbetti. Sizlere tavsiyem DWC yapın
70 gün veg de kaldılar
10 mayıs da çiçeğe aldım
Daha kaç ay var hesabını yapmadım
Bunlarda son hali.
Screenshot_20220522-153747_Gallery.jpgScreenshot_20220522-153743_Gallery.jpgScreenshot_20220522-153741_Gallery.jpgScreenshot_20220522-153736_Gallery.jpgScreenshot_20220527-104407_Gallery.jpgScreenshot_20220527-104409_Gallery.jpgScreenshot_20220527-104411_Gallery.jpgScreenshot_20220527-104415_Gallery.jpg
Son 4 foto 27 Mayıs tarihli , çiçekde 17. Gün

Son düzenleme:

KoVaLLaGeLSiN

Yeni üye
Kanka herşey güzelde suyu baska kovada hazırlayıp ph ve ec ayarlayıp kovaları değiştirsek olmaz mı bu 2 gün 20 lt 5 lt ver bu mevzuyu hiç anlamadım allah için biraz detay verin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** *** **** ****** * ****** ********* *** ** ******* **** ******** ****** ** ** hahahaha ***
  • Night owl Night owl:
    ********* hahahaha****
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
  • Night owl Night owl:
  • K kısırlıı:
    ******* ********* **** ****** hahahaha** ****** *** **** ****** * ****** ********* *** ** ******* **** ******** ****** ** ** hahahaha ***
  • Night owl Night owl:
    ** **** *** * ******* hahahaha
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
  • K kısırlıı:
    ** ******* ******** hahahaha ********* ******** ****
  • Night owl Night owl:
    ********** ******** ***** **** ********** **
  • A ax-b:
    ******** ****** ****** ***** *** ********** ****** ****** hahahaha ******** * ***** ***** ********
    +1
  • K kısırlıı:
    **** *** **** **** ********** ****** ****** hahahaha*
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
    ****** ***** ****** ***** **
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahaha***
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
    *** hahahaha* ******* hahahaha ********** **** **** **
  • Night owl Night owl:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******** ****** ****** ***** *** ********** ****** ****** ** hahahaha* *******
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******* ***** ** ******** ** ******** ** ****** hahahaha**** hahahaha* ******* hahahaha ********** **** **** **
  • K kısırlıı:
    ******* ***** ******** *** *** ******** ***** **** ******* ***** ** ******** ** ******** ** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** **** *** ******** ******* ********* ***** *** ******* ***** ******** *** *** ********
    +1
    Night owl Night owl: *** **** ****** **** *** ******** ******* ********* ***** *** ******* ***** ******** *** ***... +1