DWC 34 LT Hydro First Time

Tekrar merhaba arkadaşlar son durum 31.12.22 kovanin içindeki solüsyon az kalmıştı bitki de güzel ilerlediği için bir kova daha hazırladım sensi grow a-b 100er ml b52 60 ml ve 5ml kadar da revive ekleyip 1 haftadır dinlendirdigim ph 5.6 5.8 gibi ayarlı 20-22 derece suya ekleyip karışımı hazırladım bu dwc de solüsyon nasıl değişiyor hiçbir fikrim olmadığı için kendimce Bi yöntem geliştirdim çadırın üstünden 4 ayarlı askı indirim lambanın etrafından kovanin içinde de çok kom olduğu için kovanin kapağını dört tarafından tutturup çiçeğin olduğu kapağı komple askıya alıyorum ardından altından kovayı alıp önce güzelce yıkayıp ardından hazırlamış olduğum solusyonu içine döküyorum ppm 1200 1300 arasında ışık mesafe Ortalama 40-50 cm yükseklikte ve dimmer yüzde yüz olarak açık en başından beri sürekli gozlemliyorum ışık stresi falan da yaşamadık şükür sıcaklık ışık açık 25-27 arası nem de 60-70 kapalı iken sıcaklık 18-20arasi nem de emin değilim 50-60arasi benim sistem hidroponik olduğu için biraz geç guncelliyorum sistemi kullanan bilen arkadaşların tavsiyelerine de açığım unutmadan bu arada eğitimlerimiz de bilgimiz dahilinde aralıksız devam ediyor sanırım dün 5. Kez budadim ama 3 günde tekrar budanacak kıvama geliyor maşallah bol growlar

Hasadın bol olsun bende denedim dvc halen de yapıyorum. Bitkinin büyüklüğü olarak ve kök olarak tatmin etti ama iş hasada gelince çok birşey alamadım ama sigaralar içimi olarak çok temiz idi, şimdi afrikadan tohum geliyor onunla deneyeceğim regular, önce çorbacı denedim 2 kere çok iyi sonuç alamadım çıraklık dönemim idi eksiklerim oldu acemilk yaşadım 25 gün ph ölçemedim, besin yanması yaşadım düzelttim anladığım kadarı ile ph i her zaman kontrol ediceksin günde 1 veya 2 ,haftada yada 10 gunde suyunu tazele ,ec degerleride yükselir onada dikkat et, zor bir sistem degil aslinda ilgi ise belli bir duzeyden sonra gunluk 1 kere ilgi istiyor. Şimdi canna aqua siparişi verdim bu sadece hydro sistemler için üretildiğini söylüyorlar ph sabitleme özelliği var ama dalgalanmanın kaçınılmaz olduğunu söylüyorlar! Bakalım ilk defa genetik bir tohumla yeniden başlıyacağım tohumlar gelince.
Gördüğüm kadarı ile senin sorunsuz ilerliyor, ama asıl çiçeklenmeye girerken benim talihsizliklerim başladı dikkat edeceğin tek nokta çiçek dönemidir çok dikkat etmen gerekiyor geri dönüşü olmuyor. Hasat olarak sana bunu söylüyor

Hasadın bol olsun bende denedim dvc halen de yapıyorum. Bitkinin büyüklüğü olarak ve kök olarak tatmin etti ama iş hasada gelince çok birşey alamadım ama sigaralar içimi olarak çok temiz idi, şimdi afrikadan tohum geliyor onunla deneyeceğim regular, önce çorbacı denedim 2 kere çok iyi sonuç alamadım çıraklık dönemim idi eksiklerim oldu acemilk yaşadım 25 gün ph ölçemedim, besin yanması yaşadım düzelttim anladığım kadarı ile ph i her zaman kontrol ediceksin günde 1 veya 2 ,haftada yada 10 gunde suyunu tazele ,ec degerleride yükselir onada dikkat et, zor bir sistem degil aslinda ilgi ise belli bir duzeyden sonra gunluk 1 kere ilgi istiyor. Şimdi canna aqua siparişi verdim bu sadece hydro sistemler için üretildiğini söylüyorlar ph sabitleme özelliği var ama dalgalanmanın kaçınılmaz olduğunu söylüyorlar! Bakalım ilk defa genetik bir tohumla yeniden başlıyacağım tohumlar gelince.
Gördüğüm kadarı ile senin sorunsuz ilerliyor, ama asıl çiçeklenmeye girerken benim talihsizliklerim başladı dikkat edeceğin tek nokta çiçek dönemidir çok dikkat etmen gerekiyor geri dönüşü olmuyor. Hasat olarak sana bunu söylüyor
Dostum sistem senin de dediğin gibi basit aslında ph olayını çözdüm ppm ec falan kafam basmadı ppm ölçüm 4500 kusur ec de hatırlamıyorum ama yanında x10 çıktı biraz araştırma yaptım ppm ec için hemen solüsyonu yeniledim advance nutriens ürünleri kullanıyorum ph dalgalanması yaşamadım hiç artık çiçeğe sokmanın vakti de geldi zaten tohumlar orijinal kendim aldım yurt dışından 102.120 çadır ve tek bitki lamba da çok başarılı ts3000 o yüzden hasat olarak da beklentim en az 300 ortalaman2 aydır veg de tutuyorum

Dostum sistem senin de dediğin gibi basit aslında ph olayını çözdüm ppm ec falan kafam basmadı ppm ölçüm 4500 kusur ec de hatırlamıyorum ama yanında x10 çıktı biraz araştırma yaptım ppm ec için hemen solüsyonu yeniledim advance nutriens ürünleri kullanıyorum ph dalgalanması yaşamadım hiç artık çiçeğe sokmanın vakti de geldi zaten tohumlar orijinal kendim aldım yurt dışından 102.120 çadır ve tek bitki lamba da çok başarılı ts3000 o yüzden hasat olarak da beklentim en az 300 ortalaman2 aydır veg de tutuyorum
Ppm ve ec değerin çok yüksek, forumda vardı ec ve ppm değerleri.
Hasat olarak inşallah beklediğini alırsın. Sonucları paylaş lütfen. Sanıyorum benim qb 240 w yeterli gelmiyor ilave etmem gerekiyor ,havalandırmamin iyi olduğunu düşünüyorum cam kenarında kabin fan dan hava çekiyor içeri. DWC yapan yabancı kaynaklarda guzel hasat alan çok eksik ne çözemedim daha.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Kullandığımız gübre AN ise ec değeri ne kadar yüksek olursa su kütlesi azaldığında çok fazla pH dalgalanması olur o yüzden günlük takip yapılması gerekiyor pH yüksek ise düşürülmesi lazım ve eksik olan su miktarının doldurulması lazım yoksa besin kitlenmesi sonra kök çürümesi ( kahverengi salya gibi olur ) ve ardından 2-3 gün sonra ölüm gerçekleşir daha geri döndürülemez aldığı hasarlar kalıcı olarak kalır yaprak kaybedersen sorun yok ama kök kaybedersen büyük sorun var demektir.

Bence suyu yeni degistirmissin madem biraz daha veg e devam et. Şimdi ec çok yüksek de yakalamışsın bu stresi atmasını bekle normale dönsün, hem yüksek ec nin bitkiye verdiği zarar var ise ortaya çıkar gözlem yap 1 hafta daha sonra 24 saat flush yap 12 /12 çiçeğe geç derim.

Kankalar yanlış anladınız sanırım hemen düzeltiyorum ppm ve ec olayını artık çözdüm ilk başta kafam hiç basmadı buraya yazdığım 4500 falan çıkan 2 kova önceki solüsyondu ppm ayarlamayı çözdüm şu an 1200 1400 arası ph dalgalanmasi yaşamıyorum dinlenmiş ph ayarlı şu yapiyorum mesela ilk yenilerken 5.5 5.8 gibi ayarlıyorum hiç kontrol etmiyorum solüsyonu yenilemeye yakın bakıyorum 5.9 6.2 arası çıkıyor aşağı yukarı 60 gün oldu veg aklımdaki şu bu akşam ya da yarın 24 saat karanlık sonrasında kenarda bekleyen ph ayarlanmis dinlemiş suya gübre ilavesi yapmadan kökleri 10 dk kadar bekletip sonrA kendim gelistirdigim yöntem olan ayarlı askilarla kapağı yukarı alıp altından kovayı Alicam sonra tekrar dinlemiş ph ayarlı su yapıp bloom gübreleri ile beraber solüsyonu hazirlayacagim sonuna kadar güncel tutup gelişmeleri paylaşacağım cansız kanka sen şu değişimini nasıl yapıyorsun bı aydınlatır misin bol dumanlar

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Kankalar yanlış anladınız sanırım hemen düzeltiyorum ppm ve ec olayını artık çözdüm ilk başta kafam hiç basmadı buraya yazdığım 4500 falan çıkan 2 kova önceki solüsyondu ppm ayarlamayı çözdüm şu an 1200 1400 arası ph dalgalanmasi yaşamıyorum dinlenmiş ph ayarlı şu yapiyorum mesela ilk yenilerken 5.5 5.8 gibi ayarlıyorum hiç kontrol etmiyorum solüsyonu yenilemeye yakın bakıyorum 5.9 6.2 arası çıkıyor aşağı yukarı 60 gün oldu veg aklımdaki şu bu akşam ya da yarın 24 saat karanlık sonrasında kenarda bekleyen ph ayarlanmis dinlemiş suya gübre ilavesi yapmadan kökleri 10 dk kadar bekletip sonrA kendim gelistirdigim yöntem olan ayarlı askilarla kapağı yukarı alıp altından kovayı Alicam sonra tekrar dinlemiş ph ayarlı su yapıp bloom gübreleri ile beraber solüsyonu hazirlayacagim sonuna kadar güncel tutup gelişmeleri paylaşacağım cansız kanka sen şu değişimini nasıl yapıyorsun bı aydınlatır misin bol dumanlar
Kankacığım şimdi yapman gereken çok basit çiçeklenme ışığını tak 12'ye 12 çalıştır çiçek açtığında Bak tekrar söylüyorum çiçek açtığında beyaz püsküller çıktığında değil ikinci haftasının başında veya sonunda çiçek açmış olacak anlayacaksın kovadaki gübreli suyu komple boşalt bir güzel temizle içini temiz bir süngerle kovan içini temizlemeni tavsiye ederim tuzlar kalıyor onlar pH tuzları onların kalmamasına dikkat et iyice yıka temizle sonra temiz suyu koy ondan sonra yan gübreleri tam koy ana gübreyi yarısı kadar ver bir hafta sonra su takviyesi yaparken sadece ana gübre ver ve sana tavsiyem 1.800 ppm I geçme aklında bulunsun çiçeklenmede çok pH dalgalanması olur her gün aynı saatlerde ölçmeni tavsiye ederim bitki inanılmaz derecede su çekeceği için pH çok oynayacak o yüzden pH dikkat et bir anda çok yükselir kök çürümesi başlar önüne geçemezsin bu konuda çok dikkatli onun dışında dediklerimi uygularsan hiçbir sorun yaşamazsın Ben de şu anda çiçeklenmedeyim benimki Auto 4 kova var 5 Toprak 3 kovada bir sorun yoktu ama bir tanesinde pH inanılmaz derecede artmış 8'lere gelmişti Bir gün ihmal ettiğim için kök çürümesi yapmış yüzde 15 veya 20 kök kaybı yaşadım hemen düzelttim çok çok dikkatli ol her gün kontrol edersen hiçbir sorun yaşamazsın bilgin olsun hasadın bol olsun kanka

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam anladım sorun yok ozaman ama bu 24 saat karanlık ne için onu anlamıyorum, 12 12 ye geç yeterli. Birde bitkiye yaklaşık birkaç sefer flush atılır, özellikle çiçeklenmeye başlarken flush sonrasi çiçeğe verilir karar senin. Ben en son yaptığım grow da hasattan once flush attım 1kere okadar içimi yumuşak ve boğazı yakmadı.
Flush ise 48 saat sade ph ayarlı su ve ec yükseldikçe suyu tazele okadar.
Karanlikda beklemenin faydası olduğunu henüz kanıtlayamadılar öyle hatırlıyorum bu arada. Yinede araştır istersen.

Kankacığım şimdi yapman gereken çok basit çiçeklenme ışığını tak 12'ye 12 çalıştır çiçek açtığında Bak tekrar söylüyorum çiçek açtığında beyaz püsküller çıktığında değil ikinci haftasının başında veya sonunda çiçek açmış olacak anlayacaksın kovadaki gübreli suyu komple boşalt bir güzel temizle içini temiz bir süngerle kovan içini temizlemeni tavsiye ederim tuzlar kalıyor onlar pH tuzları onların kalmamasına dikkat et iyice yıka temizle sonra temiz suyu koy ondan sonra yan gübreleri tam koy ana gübreyi yarısı kadar ver bir hafta sonra su takviyesi yaparken sadece ana gübre ver ve sana tavsiyem 1.800 ppm I geçme aklında bulunsun çiçeklenmede çok pH dalgalanması olur her gün aynı saatlerde ölçmeni tavsiye ederim bitki inanılmaz derecede su çekeceği için pH çok oynayacak o yüzden pH dikkat et bir anda çok yükselir kök çürümesi başlar önüne geçemezsin bu konuda çok dikkatli onun dışında dediklerimi uygularsan hiçbir sorun yaşamazsın Ben de şu anda çiçeklenmedeyim benimki Auto 4 kova var 5 Toprak 3 kovada bir sorun yoktu ama bir tanesinde pH inanılmaz derecede artmış 8'lere gelmişti Bir gün ihmal ettiğim için kök çürümesi yapmış yüzde 15 veya 20 kök kaybı yaşadım hemen düzelttim çok çok dikkatli ol her gün kontrol edersen hiçbir sorun yaşamazsın bilgin olsun hasadın bol olsun kanka

Dostun vallahi ciceklenmeye aldıktan sonra bırakıp yurt dışına gidicem tir soforuyum eşim ilgilenecek ilgilenecek dediğim de sadece benim dediğim şekilde suynu hazirlayip içine ekleyecek vallahi nasıl olacak bende tam olarak bilmiyorum ama gelişmeleri aktaricam

Güncelleme
Hazırda beklettiigim ph ayarlı dinlenmiş 20 litre suyu gübresiz olarak kovaya ekledim ışığı da 12 12 ye aldım kovanin yarısı boşandığı zaman da tekrar yenileyip çiçeklenme gubrelerini ekleyeceğim yarın yeni resimleri de ekleyeceğim bol dumanlar

07.01.23
Dün bitkilerime dinlenmiş ph ayarlı su verip ışık dongusunu 12 12 yaptım bitki çok sık ve artık ciceklenmeye soktuğum için kendi çapımda lolipoping yaptım doğrumu yanlış mı bilmiyorum ama dalların alt kısımlarını komple aldım bi kaç gün boş suda bekletip Bloom gubrelerine başlayacağım şimdilik durumlar bu şekilde sanırım ciceklenmenin son bir kaç haftasına kadar tekrar budama yapmam gelişmeleri bildirmeye devam bol dumanlar

Kanka diğer kök gubrelerini kullaniyormusun? Gerçi ilk iki haftayı geçmiş birakmissindir büyük ihtimalle ama senszym mutlaka kullan dwc de yapıyorsan ve kahverengilik gördüğün an suyu tazeleyip bir sonraki değişime kadar içine piranha ve voodoo da ekle bakteriler köklerine hiç bir şey yapamaz. Köklere bak mikoriza ve faydalı bakteriler koloni kurduysa h2o2 kesinlikle kullanma hepsini öldürür. Zaten mikoriza yerlestiyse diğer herşeyden koruyor kökleri...
Knka su değişimi 15 güne bir mi olması gerekir ayrıca hocam su eksildikçe dönemine göre ph ppm ayarlayıp ekliyorum değil mi

Ppm ve ec değerin çok yüksek, forumda vardı ec ve ppm değerleri.
Hasat olarak inşallah beklediğini alırsın. Sonucları paylaş lütfen. Sanıyorum benim qb 240 w yeterli gelmiyor ilave etmem gerekiyor ,havalandırmamin iyi olduğunu düşünüyorum cam kenarında kabin fan dan hava çekiyor içeri. DWC yapan yabancı kaynaklarda guzel hasat alan çok eksik ne çözemedim daha.
Hocam sen kaç gram aldın hasat tatmin etmedi dedin çiçekte nasıl bir yaptın 25 gün ph bakamamak gübre yanığı sıkıntı gğdne en azından bir kere bskmk lazım

08.01.23 kovadaki suyu boşaltıp dinlenmiş ph ayarlı 25 litre su ile yenileyip Bloom gubrelerini ekledim ana gübreleri tam yan gübreleri çizelgenin yarısı kadar ilave ettim ppm 1203 ph 5.5 kovadaki su sıcaklığı 20.3 bugün biraz lst biraz da hst yapıldı
Sensi Bloom a 80ml
Sensi bloom b 80ml
1 cat kasigi great white
bud candy 20ml
sensiyzm 20ml
bud ignigtor 20ml
rhino skin 20ml
bud factor x 20ml
sensi cal mag xtra 20ml

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ******* hahahaha* ***** ******** ***** ********* ******
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha ***** *******
    +1
    * hahahaha* ******** ***** ******* ******
  • G ganjasevdalısı:
    ***** ******** ***** ********** ********* ********** ***** ******* hahahaha****** ****** ** **** ******* **** *** ** ********** ***** **********
  • D despotdes:
    ****** **** ****** ** *** ******* ** ***** ******* ***** ***** ***** hahahaha* ******* ******** ********** *
  • G ganjasevdalısı:
    *** *** *** **** ********* ******* hahahaha ** hahahaha hahahaha*** **** ***** ******* ******** ***** *** ** ********
  • kkush kkush:
    ******* ***** hahahaha** hahahaha** ** hahahaha***** **** ****** ** *** ******* ** ***** ******* ***** ***** ***** hahahaha* *******
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha ** ********* ****** ******** ** hahahaha* **** ** ********
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    ***** **** ******* ***** *** **** ****** **** ******* hahahaha ***** **** ******* *** **** *********
  • D despotdes:
    ***** ***** ******** ****** ******** ***** ***** hahahaha*** ******* hahahaha**** ***** hahahaha** hahahaha** ** **********
  • kkush kkush:
    ***** ***** ********** ***** hahahaha hahahaha *** hahahaha ********* hahahaha**** ******* ***** ******** ****** ******** ***** ***** hahahaha*** ******* ********
  • G ganjasevdalısı:
    ******* ***** hahahaha* ******* ********** ***** **** ***** ** ***** ****** ** ********* ***** ***** ***** hahahaha ***** ******* **** *****
  • G ganjasevdalısı:
  • D despotdes:
    ***** ****** ** *** ****** ******** hahahaha* ******** hahahaha* ******** ****** ********* ****** ***** *** *** ****** ******* hahahaha hahahaha** ****** ******* hahahaha ****** ******* ** ********* ******* ***** ********** ***** hahahaha hahahaha *** hahahaha ********* hahahaha**** **
  • kkush kkush:
    ******** ** ****** *** * *** *** ***** hahahaha ******* ****** ** *** ****** ******** hahahaha* ******** hahahaha* ******** ****** ********* ****** ***** *** *** ****** ******* hahahaha hahahaha** ****** ******* hahahaha ****** ******* ** ********* **
    +2
  • A ax-b:
    **
  • D despotdes:
    ***** ********* ******** ******* hahahaha** ****** *** ****** ***** hahahaha ******* ******
  • D despotdes:
    **** ***** hahahaha*** hahahaha**** *****
  • kkush kkush:
    hahahaha*** **** ****** ****** ****** **** hahahaha**
    ***** ********* ******** ******* hahahaha** ****** *** ****** ***** hahahaha ******* ******
  • D despotdes:
    ***** ****** ****** hahahaha** ****** ***
    TabldotLife TabldotLife: ***** ****** ****** hahahaha** ****** ***