Dostlar bakarmısınız ?

Dostlar bitkinin 1 sömeğini elimle lst yaparken kırdım 1 sömeğide kendilğinden kırılmış farketmedim bile nası kırıldı herhangi bi fikrim yok bitkide bi yavaşlık seziyorum sanırım sterese girmiş yapabileceğim birşey varmı @Canna eksik fazla varmı üstad bide fotoda attıgım sürgünleri alayımmı ? onlardan sömek çıkmazmı ? diğer ustlaarında yorumlarını bekliyorum en ufak detaylar ve yorumlar bile benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim hasatınız bol olsun yeşilli kalın :)

bongbong

Üye
kankacım yeni kırılanı direk eski haline getirip desteklersen, bir süre sonra kaynıyor kendiliğinden. bende hep öyle oldu yani.

önceden kırılan da kaynamadan ayrık bir şekilde kaynamaya başlamış, yaprakları büzüş büzüş olan parçayı kopar at bence.

strese girmesi de normal, 2 defa dal kırılmış. ama toparlar illaki

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Bitkide yavaşlanma olması doğal çünkü dalı kırıldı
Stres de yaşamıştır doğal olarak çünkü dalı kırıldı
Kırılmayan taraflarıyla growa dewam :)
Çiçekteki bitkiye benim bildiğim lst yapılmaz çiçekteki bitki son evreye girmiş demekki çiçeğin 3 4 haftada olabilir çiçeğin ilk evresini geçmiş bitki benim gördüklerim

C

Canna

Guest
Dogru yorumlar yapilmis stres hakkinda, strese giren bitki gelismeyi durdurur önce stresle mücadele eder, kizlarin masallahi var, biraz budama yap yapraklar cok bogmus bikiyi ama bir seferde en fazla 2 yaprak strese sokmadan. dostum gerekiyorsa sömek dallaida budanir bitkinin üst kismina daha cok enerji gitsin ve sömeklere daha iyi sissin diye, aradaki o kücük sürgünle sadece bitkinin enerjisini aliyor, bir ise yaramaz onlar, ama cok dikkatli budama yapmalisin bitkin ileri cicekte. Ben sikinti görmedim. Özellikle kelle ve diger sömek dallarini bagla, sömekler sistikce agirlasacak, dallar tasimaz ve kirilirlar.

Dogru yorumlar yapilmis stres hakkinda, strese giren bitki gelismeyi durdurur önce stresle mücadele eder, kizlarin masallahi var, biraz budama yap yapraklar cok bogmus bikiyi ama bir seferde en fazla 2 yaprak strese sokmadan. dostum gerekiyorsa sömek dallaida budanir bitkinin üst kismina daha cok enerji gitsin ve sömeklere daha iyi sissin diye, aradaki o kücük sürgünle sadece bitkinin enerjisini aliyor, bir ise yaramaz onlar, ama cok dikkatli budama yapmalisin bitkin ileri cicekte. Ben sikinti görmedim. Özellikle kelle ve diger sömek dallarini bagla, sömekler sistikce agirlasacak, dallar tasimaz ve kirilirlar.
nasıl bağlıyacağım hocam ?

C

Canna

Guest
Dikis ipligi ile, kelleyi ve özellikle sömek dallarini domates baglar gibi bagla, videodaki gibi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******* ******* ***** **** * ****** * **** ***** * ******* ******* ** ******** ****** ********* **** ** *** ***** ****** ***** ******** **** ********** ******** ** ***** ** hahahaha* ****
  • lavrens Chat bot:
  • T Tropikal.MR:
    ***** **** **** ****** *** ******** ****** ******* **** ******* ******* ***** ****** ******* hahahaha
  • M Mpt77:
    ******** ******** * ***** ****** **** hahahaha***** *****
  • T Tropikal.MR:
    ****** ********** ****** hahahaha*******
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ******** hahahaha ******* ***** hahahaha hahahaha *** **** **** ****** ****** **
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ***** ******* ****** **
  • NewGardener NewGardener:
    ** **** **** ********** **
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ** ****** **** ********* **** ***** *** **** ***** ******* ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha