Doğru DOB LED Alımı ve Uygulanması

akrozom

Yeni üye
Selamlar,

Favori konuladan olan Üstad RedCliffe'nin yaptığı Sistem'i  DOB LED'ler ile yapmaya niyetim var. Quantum Board'lar el yaktığı ve çok yeni olması sebebiyle pahalı olduğu için DOB LED'ler aklımı çeliyor. 

Bu sistemi  DOB LED'ler ile yapmak istesem bile karşıma bi ton farklı ürün çıkıyor ALİEXPRESS'te.. 

SICAK BEYAZ
SOĞUK BEYAZ
MAVİ
SICAK BEYAZ 3000k
FULL SPECTRUM
SOĞUK BEYAZ 10000k
SOĞUK BEYAZ 20000k
DOĞAL BEYAZ 4000k
BEYAZ 6000k
380-780nm
3500k
50W 32V - 50W 12V

hangilerini seçeceğiz dostlar?

Bu işlerden anlayan birisi bi el atsa bize de bi anlasak konuyu..

DaftPunk

Yeni üye
3000K iyi bir sıcaklık rengi.
[font="Open Sans", sans-serif]380-780nm fotosentez için gerekli aralık.
[/font]
50W olanı varsa daha üst değerlerde  olanı.

akrozom

Yeni üye
işte durum şöyle dostum..

DOBLED alırken bunlardan hangisini almak istiyorsun diyor. Birini seçince diğerini seçemiyorsun.
Hangilerini işaretleyeceğiz? Atıyorum. 1000W için hangisinden kaç tane almamız lazım?

kankokan2000

Yeni üye
3000-6500 Kelvin aralığındaki ır ve uv destekli fulspectrum bir ışık  kaynağı alıcan.aldığın chip ne kadar kaliteli ve iyi soğutulursa o kadar verimli çalışacak.2 dolarla 35 dolar arası değişir chip fiyatları.soğutucu ve sürücü fiyatlarıda çok geniş bi aralıkta.aynı işi yapmayı vaad eden fiyatları birbiriyle ilgisiz tonla var.kullanıcı yorumları çok yanıltıcıdır.bu senin istediğin cevap değil muhtemelen.direk şunu al diyen tonla insanla karşılaşacaksın.başkalarının fantazilerine kurban olma.cree.ctizen,samsung,luminus ,osram bunlar seri başı led üreticileri.paran varsa dob değil cob tercih et.

akrozom

Yeni üye
@kankokan2000 teşekkürler. Neden Daha üst teknoloji DOB yerine COB tercih etmemi tavsiye ettin bro?

Wireman

Üye
Cob lar daha yeni galiba ben 380-780nm 220v 50w cob led aldım 8 adet full spektrum olanlardan çünkü sarı beyaz işine girersek biraz daha detaylı düşünmek gerekiyor galiba  full spektrum fotosentezi sağlıyor bence full spektrum yani mor olanları almalısın diye düşünüyorum tabi daha bilgili arkadaşlr bilgi vereceklerdir

akrozom

Yeni üye
nereden aldın dostum? link var mı?

üstad, araştırdım DOB çok daha yeni teknoloji. Yakın zamanda sipariş verdiysen iptal ettir istersen. 
Bak bu ilandaki VİDEO'yu izle.. 
Bir de bu sitede yazanı oku ingilizce varsa.. 

DOB daha yeni teknolojiymiş.. J

Aliexpressten DOB LED sipariş için de bunu kullanabilirsin..

vamonos

Üye
verim olarak dob için %30 fark ediyo deniliyo eğer öyleyse gerçekten büyük fark

denemek lazım ama aliexpress sıkıntı bu aralar

akrozom

Yeni üye
Dob Led hem verim olarak hem ısı olarak daha iyi. Eğer Quantum Board almıyorsan ki fiuatı çok yüksek, en mantıklısı DOB LED. Ben de sipariş ettim. Bakalım gelecek mi göreceğiz. Ayrıca İsrail'den de Yaz ortasında bi LED gelecek. Hepsiyle ilgili güncel bilgi paylaşacağım.

kankokan2000

Yeni üye
doblar çok yeni beklemek gerek.cob da sürücüyü dışarı taşıyınca grow alanında ısı sorunun olmaz temmuz ağustos harici hertürlü grow olur.dobda bu olmaz

akrozom

Yeni üye
COB Circuit on Board
DOB Driver on Board

COB'da driver'ı dışarı alırsan ısınma olmaz bence de EVET ama DOB varken neredeyse aynı fiyata, COB almak mantıklı gelmiyor bana.

Tabi tercih siz Değerli Naif Türk Halkı'nın.. J

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Beyler sonuç olarak hangi renk hangi ölçü seçicez. Bi aydınlatın burayı be

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
    *** ** *** hahahaha* ***** ***** ********** ******** ******* ******** ***** ****** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
    * ******* ***** ** hahahaha **** ********
  • G ghostt7:
    *** **** ***** hahahaha* ****** **** *** ****
  • G ghostt7:
    ***** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** **** ***** *** **** ********** *** ***** **
  • G ghostt7:
    ***** ******* **** ******** ** ******** *
  • D despotdes:
    ********* ******** ****** *** *** ******* *** * hahahaha** ********* ******
  • istr istr:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +2
  • istr istr:
    **
  • istr istr:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*** *** ***** ********** ******** ******* ******** ***** ****** ***
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** * ******* ***** ** hahahaha **** ********
  • O obeb:
    ***** ****** ****** ******* ********** ********* ******* hahahaha* ******** ***** *** ******* ******* ******
    ** **** ***** *** **** ********** *** ***** **
  • Night owl Night owl:
    ********** ******** ********* ******** hahahaha** ********* ******** ****** *** *** ******* *** * *********
  • Night owl Night owl:
    ********* **** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **
  • D despotdes:
    ***** hahahaha** ******
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    D despotdes: ***** ***** ********** **** ****** ******* *******