Denetmli serbestlik ara idrar!!

Arkadaşlar başımıza işler geldi. 4 kere idrar verdik. İlk madde bulunur bulunmaz hastaneye götürdüler o zaman da temiz cıktı. Polis mahkeme olmaz düşer dava dedi ansızın denetimli serbestlikten kağıt geldi. Gittik tedavi ve denetimli serbeatlik yazmış **** hakim. Neyse bu sefer de 3 kere temiz verdik, şimdi hastanede iişimiz bitti seminerler başlıyacakmış, seminerlerde aniden ansızın tekrar 1 defaya mahsus işemeye gönderiyorlarmış. Varmıdır son zamanlarda başına gelen? Ara idrar diye bir olay duyan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Arkadaşlar başımıza işler geldi. 4 kere idrar verdik. İlk madde bulunur bulunmaz hastaneye götürdüler o zaman da temiz cıktı. Polis mahkeme olmaz düşer dava dedi ansızın denetimli serbestlikten kağıt geldi. Gittik tedavi ve denetimli serbeatlik yazmış . hakim. Neyse bu sefer de 3 kere temiz verdik, şimdi hastanede iişimiz bitti seminerler başlıyacakmış, seminerlerde aniden ansızın tekrar 1 defaya mahsus işemeye gönderiyorlarmış. Varmıdır son zamanlarda başına gelen? Ara idrar diye bir olay duyan varsa aydınlatırsa sevinirim.
Eskiden oluyormuş galiba ama şu an bir çok arkadaşım denetimi bitirdi ve hiç ara idrara yollamadılar. Hatta 2 kez seminer verip dosyayı hemen kapatıyolarmış

Eskiden oluyormuş galiba ama şu an bir çok arkadaşım denetimi bitirdi ve hiç ara idrara yollamadılar. Hatta 2 kez seminer verip dosyayı hemen kapatıyolarmış
Benim duyduğum tam tersi. Eskiden göndermiyorlarmış 2021 de maruzat değişmiş. Şöyle bir makale buldum ayrıca “
Haklarında Türk Ceza Kanununun 191 inci maddesi kapsamında tedavi ve denetimli serbestlik kararı bulunan yükümlülerin denetimli serbestlik sürecinde yılda en az bir kez habersiz olarak, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanıp kullanmadıklarının tespit edilmesi amacıyla sağlık kurumuna sevk edilmelerinin önünü açan değişiklik yapılmıştır. Bu kapsamda; tedavi verilmeksizin sadece denetimli serbestlik tedbiri bulunan yükümlünün denetimli serbestlik süresi içinde, hakkında denetimli serbestlik kararı ile birlikte tedavi tedbiri bulunan yükümlünün ise ilgili sağlık kurumunda tedavisi tamamlandıktan sonra, yılda en az bir kez habersiz olarak uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanıp kullanmadığının tespit edilmesi için sağlık kurumuna sevkinin yapılması gerekli kılınmıştır.

Yani kişinin tedavisi bitmiş olsa bile denetimli serbestlik müdürlüğü tarafından ilgili yükümlü rastgele bir zaman diliminde (denetimli serbestlik süreci olan 1 yıl içinde) en az birkez kontrol muayenesi için hastaneye idrar dahlili amacıyla gönderilecektir. O yüzden yükümlüler tedavi bittikten sonra dahi çok dikkatli olmalıdır. “

Bu paragraflar kesin bir dille gönderildiğini söylüyor

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Benim duyduğum tam tersi. Eskiden göndermiyorlarmış 2021 de maruzat değişmiş. Şöyle bir makale buldum ayrıca “
Haklarında Türk Ceza Kanununun 191 inci maddesi kapsamında tedavi ve denetimli serbestlik kararı bulunan yükümlülerin denetimli serbestlik sürecinde yılda en az bir kez habersiz olarak, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanıp kullanmadıklarının tespit edilmesi amacıyla sağlık kurumuna sevk edilmelerinin önünü açan değişiklik yapılmıştır. Bu kapsamda; tedavi verilmeksizin sadece denetimli serbestlik tedbiri bulunan yükümlünün denetimli serbestlik süresi içinde, hakkında denetimli serbestlik kararı ile birlikte tedavi tedbiri bulunan yükümlünün ise ilgili sağlık kurumunda tedavisi tamamlandıktan sonra, yılda en az bir kez habersiz olarak uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanıp kullanmadığının tespit edilmesi için sağlık kurumuna sevkinin yapılması gerekli kılınmıştır.

Yani kişinin tedavisi bitmiş olsa bile denetimli serbestlik müdürlüğü tarafından ilgili yükümlü rastgele bir zaman diliminde (denetimli serbestlik süreci olan 1 yıl içinde) en az birkez kontrol muayenesi için hastaneye idrar dahlili amacıyla gönderilecektir. O yüzden yükümlüler tedavi bittikten sonra dahi çok dikkatli olmalıdır. “

Bu paragraflar kesin bir dille gönderildiğini söylüyor
valla kanka 3-4 arkadaşıma sordum hiç biride ara idrara gitmemiş

tohumlu.06

Yeni üye
Covid-19 pandemi izni (açık cezaevi izni ve denetimli serbestlik yükümlülükleri yaklaşık 2 yıldır) ara verilmiş durumda. Son olarak 31 temmuza kadar uzadı duymuşsunuzdur. Bu süreçte hiç bir denetimli serbestlik yükümlülüğü uygulanmadı. Bu izin meselesi kalktıktan sonra başlayabilir

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE
Bro bunu en iyi öğrenme yöntemi seminere gittiğin zaman senden önce gidenlerin bitmeye yakın olanlara sorarsın , çünkü bu şehirden şehire değişen bir mevzu anladığım kadarıyla , bende 1 aya kadar baslicam idrara , bizi ugrastirdiklari mevzulara bak , bunlara ne küfürler ediyorum varya ağzım dolusu öyle rahatlıyorum

Ü

Üye silindi 31751

Guest
Bro bunu en iyi öğrenme yöntemi seminere gittiğin zaman senden önce gidenlerin bitmeye yakın olanlara sorarsın , çünkü bu şehirden şehire değişen bir mevzu anladığım kadarıyla , bende 1 aya kadar baslicam idrara , bizi ugrastirdiklari mevzulara bak , bunlara ne küfürler ediyorum varya ağzım dolusu öyle rahatlıyorum
Usta keşke daha sağlıklı konuşabileceğimiz bir yer olsa ehlenn :)

Az önce denetimli serbestlik bürosundan çıktım. Program hazırladılar. Arkadaşlar kısa ve net özet geçiyorum. ARA İDRAR var. 3 tane temiz verdim yırttım işleri bitmiş. 1 sene içinde tekrar günü saati belli olmadan 1 defaya mahsus olarak idrara gönderiliyormus, yeni kanunlar böyle olmuş. Yakalanmayın yakalanmayın yakalanmayın…

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Az önce denetimli serbestlik bürosundan çıktım. Program hazırladılar. Arkadaşlar kısa ve net özet geçiyorum. ARA İDRAR var. 3 tane temiz verdim yırttım işleri bitmiş. 1 sene içinde tekrar günü saati belli olmadan 1 defaya mahsus olarak idrara gönderiliyormus, yeni kanunlar böyle olmuş. Yakalanmayın yakalanmayın yakalanmayın…
kanka 31 Temmuza kadar bütün programlar ertelendi. Sen eminmisin az önce çıktığına ?

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE
Sen seminere başladığında , bitirmeye yakın olanlara sor kanka illa denk gelecen sen birinciye girdiğinde bir başkası 9. 10. Girecek en sağlam bilgiyi o şekilde alırsın , korkutma olayida olabilir , benim de sorduğum çocuk son 2 seminere girecek ara idrar filan yok dedi kimseyi yollamamislar o bölgede.

Denetimli141

Yeni üye
Kanka geçmiş olsun ben 3 kere temiz verdim kurtuldum pandemiden dolayı da 1 kere bile seminere imzaya gitmeden 3 ay erteleye erteleye denetim bitti şansıma

Üstteki arkadaş kolpalıyor o zaman. Az önce çıktım diyor. Oysa 31 temmuza kadar ertelenmişti. Yakın zamanda tanıdığım en az 20 kişiye sordum. Hiç biride ara idrara gitmediğini söyledi. İnsanları kandırma dostum. Burası senin gibilerin yeri değil. Ne amaçla böyle yalanlar yazıyorsun ?

Son düzenleme:

umaharman

Yeni üye
Kankalar selam. bilgi kirliliğini bir çözeyim istedim. yakalattigim 2.0 gr mari için denetimli yedim geçen sene.( işleyiş artık değişmiş. 2/3 sene önceki suçlar için (tck 191/3) yani(kullanmak için bulundurma suçu)2/ 3 idrar isteniyordu. "Artık tek idrarı kirli verirsen dosyan kapanıyor yani denetimli ihlalinden sayılıyor. bende de böyle oldu

özetle toplantilar oldu 9 aydır 15 günde bir. hepsine gittim. en fazla 20 dk sürdü. bu süreçte(9 aydır) idrar vermedim. geçen ay seminer sonrasi idrara yolladilar herkesi amatem'e. idrar kirli yani (kullanmışsın) dediler. hagb karari verilmişti. 3 gun once denetimli serbestlik bürosuna seminere gittigimde "dosyamın kapandigini " ve savcinin beni bir sure sonra cagiracagindan bahsettiler(süre yok tebligat gelir dediler). dava açılır dediler. herkesin dosyası farklı ona göre bir plan program çıkarılıyor anladığım kadarıyla.

konuyu hukuksal açıdan bilen birileri(avukat iyi olur) bilgi verir mi ihlallerde ne olacağıyla alakalı? ben ihlal ettim denetimlimi ki kronik içici sayılmam. (ayda 2 3 gr ot maximum) tekrar hagb verilir mi acaba? kimisi para cezası diyor kimisi denetimli yine verilir diyor. yeşillendirirse hukukçu birisi sevinirim.

umaharman

Yeni üye
Covid-19 pandemi izni (açık cezaevi izni ve denetimli serbestlik yükümlülükleri yaklaşık 2 yıldır) ara verilmiş durumda. Son olarak 31 temmuza kadar uzadı duymuşsunuzdur. Bu süreçte hiç bir denetimli serbestlik yükümlülüğü uygulanmadı. Bu izin meselesi kalktıktan sonra başlayabilir
izinler kalkalı çok oldu kanka. bu aralar yeni bir düzenleme yapıldıysa bilemem..ben de pandemiden dolayı gitmiyordum seminer vb
denetimli şube'yi aradigimda izinlerin kalktigindan bahsettiler ve programa dahil oldum 9 aydir seminerlere gidiyorum ist avrupa yakasindaki bir denetimli serbestlik burosuna

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Kankalar selam. bilgi kirliliğini bir çözeyim istedim. yakalattigim 2.0 gr mari için denetimli yedim geçen sene.( işleyiş artık değişmiş. 2/3 sene önceki suçlar için (tck 191/3) yani(kullanmak için bulundurma suçu)2/ 3 idrar isteniyordu. "Artık tek idrarı kirli verirsen dosyan kapanıyor yani denetimli ihlalinden sayılıyor. bende de böyle oldu

özetle toplantilar oldu 9 aydır 15 günde bir. hepsine gittim. en fazla 20 dk sürdü. bu süreçte(9 aydır) idrar vermedim. geçen ay seminer sonrasi idrara yolladilar herkesi amatem'e. idrar kirli yani (kullanmışsın) dediler. hagb karari verilmişti. 3 gun once denetimli serbestlik bürosuna seminere gittigimde "dosyamın kapandigini " ve savcinin beni bir sure sonra cagiracagindan bahsettiler(süre yok tebligat gelir dediler). dava açılır dediler. herkesin dosyası farklı ona göre bir plan program çıkarılıyor anladığım kadarıyla.

konuyu hukuksal açıdan bilen birileri(avukat iyi olur) bilgi verir mi ihlallerde ne olacağıyla alakalı? ben ihlal ettim denetimlimi ki kronik içici sayılmam. (ayda 2 3 gr ot maximum) tekrar hagb verilir mi acaba? kimisi para cezası diyor kimisi denetimli yine verilir diyor. yeşillendirirse hukukçu birisi sevinirim.
Kanka para cezası alanı görmedim. Ama bende idrarlarımı kirli verdim. Benim 3 dosya vardı. Hakim bana 2 sene 2 ay verdi. Eğer 2 sene altı ceza alsaydım ertelemeli hapis cezası vericeklerdi. Ama hakim bana 3 dosyan olduğu için 2 sene üstü vermek zorundayım. Bu sebeple cezaevine girdi çıktı yapıcaksın dedi. Ve dediği gibi oldu. Normalde 1 hafta cezaevine girip çıkıcaktım ama pandemi sebebiyle 2 saat silivride kaldıktan sonra tahliye oldum. Ve Geçen ay denetimli serbestlikten mesaj geldi gittim ve bana imza programı verdiler. Evimin yakınındaki bi karakola hafta da 1 imza atıcaktım 3 ay boyunca ama karakola gittiğimde. İmzalar 32 temmuza kadar ertelendi dediler. 31 temmuzdan sonra seni bir daha çağırırlar dediler ama zaten imzan ağustosta bitiyordu belki çağırmayada bilirler dedi polis memuru. Dediğiö gibi senin dosyan 1 galiba hakim büyük ihtimal ertelemeli ceza vericek sana ve sen 2 sene altı ceza alıcaksın i. Cezaevine girdi çıktı yapmıcaksın. He bu arada benim bir arkadaşın 1 dosyası vardı orda kirli verdi. Mahkemeye çıktı ve hakim hagb kararı verdi. Ve bir daha ne mahkeme ne de denetimli serbestliğe gitti.Her şey hakime bağlı

umaharman

Yeni üye
Aynen knk ilk dosya benim. işin mantığını az çok kavramış bulundum galiba. verdiğin örnek için teşekkürler. denetimlideki bazi arkadaşlar para cezası kesin demişlerdi kendileri için de. Bu ertelemeli dediğin şey hagb mı? 2 kere hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı da çıkabiliyor anladığım kadarıyla. savcılık ne zaman çağırır bilmiyorum. seminer listesinde de adım yoktu. 2.0 gr için uğraş dur mk:/

Son düzenleme:

A.c.a.b

Üye
Arkadaşlar başımıza işler geldi. 4 kere idrar verdik. İlk madde bulunur bulunmaz hastaneye götürdüler o zaman da temiz cıktı. Polis mahkeme olmaz düşer dava dedi ansızın denetimli serbestlikten kağıt geldi. Gittik tedavi ve denetimli serbeatlik yazmış . hakim. Neyse bu sefer de 3 kere temiz verdik, şimdi hastanede iişimiz bitti seminerler başlıyacakmış, seminerlerde aniden ansızın tekrar 1 defaya mahsus işemeye gönderiyorlarmış. Varmıdır son zamanlarda başına gelen? Ara idrar diye bir olay duyan varsa aydınlatırsa sevinirim.
2. Veya 3. Seminer de ara idrar alınıyor kesin bilgi beyler dikkat edelim

A.c.a.b

Üye

Kanka ne oldu durum bilgilendirir misin

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
Eğer 31 temmuz daki izinler ertelenrirse seminerler bile ertelenir

Siqertenkele

Kıdemli Üye
Arkadaşlar selam . Bende bu gün hastane sürecini bitirip ds de planlama yaptım süpriz idrarlar olucak dedi 2 memur 2 ile 6 kere gönderebilirim dedi bireysel görüşmelerde mi yoksa seminerden sonra mı gönderiyolar sürekli şehir dışına çıkıyorum diğer güne mi gönderiyor nasıl oluyor işleyiş hakkında bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ******** ******* ****** ****