değişik bir durum

maria

Üye
beyler yaklaşık 15 20 gün önce iç mekanda yetiştirmek büyüttüğüm evladımı son bir kaç gündür boy artışı veya bir gelişme olmuyor bunun sebebi ne olabilir elimde öyle bakım aletleri ph metre falan filan gübre suyu bilmem ne yok malesef ev şartlarında yetişricem sadece gübre verme imkanım var sorun ne olabilir ? cevaplarınızı bekliyorum.

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka selam,bende senin gibi elde ne varsa onunla bir growa başladım, yarı yola da geldim sorunsuz. Kendi tecrubelerimi paylaşayım istedim. öncelikle bitkin 20 güne göre küçük kalmış. Bence sorun bir kaç günlük değil. Ayrıca kullandığın ışık ve bu dönemde nem önemli. O yüzden en azından bir nem ölçer almalısın (nem yükseltmek için ıslak havlu iş görüyor ben de öyle yapıyorum. Belki bir süre sera yapabilirsin bardak yada pet şişe ile .) Işık için telefonuna indirebileceğin app lar var . Ben üç tane uygulama indirdim bir ortalama tutturmaya çalışıyorum. İhtiyacın olan değerleri ustalar anlatmış konularda bulabilirsin. Havalandırma da önemli bitkine temiz hava vermelisin. Kabininin hava sirkülasyonunu kontrol edebilirsin. deneyimli Ustalarda konuya yorum yapacaklardır. Kolay gelsin sorunsuz bir grow olsun

C

Canna

Guest
Dostum kurtarabilirmisin bilmiyorum ama genede yapman gerekleri yaziyorum, bitkine toprak kurumadan su vermissin, kökler cürümeye baslamis, bitkinde mantar var, yarim lt sicak suya 1 corba kasigi toz tarcin karistir, sogusun iyice süz toprak dahil hertarafina püskürt, bu mantar icin, toprak kuruyana kadar su verme, pet sisenin daralan kismini kes üzerine delikler ac, icine su sik gecir filizleri tepesine, tarcin 3 gün ara ile en az 3 kere uygula, yalniz filizler komalik olmus haberin olsun. Dene bu yazdiklarimi ama kurtarman cok zor. Kaybedecek 1 saatin bile yok, eger yarin sabahi beklersen söker atarsin.

maria

Üye
Dostum kurtarabilirmisin bilmiyorum ama genede yapman gerekleri yaziyorum, bitkine toprak kurumadan su vermissin, kökler cürümeye baslamis, bitkinde mantar var, yarim lt sicak suya 1 corba kasigi toz tarcin karistir, sogusun iyice süz toprak dahil hertarafina püskürt, bu mantar icin, toprak kuruyana kadar su verme, pet sisenin daralan kismini kes üzerine delikler ac, icine su sik gecir filizleri tepesine, tarcin 3 gün ara ile en az 3 kere uygula, yalniz filizler komalik olmus haberin olsun. Dene bu yazdiklarimi ama kurtarman cok zor. Kaybedecek 1 saatin bile yok, eger yarin sabahi beklersen söker atarsin.
eyvallah usta da ben diğer tohumları da pamuga koymustum patlamışlardı bunu söküp atsam yenisini diksem daha avantajlı olucak sanırım

maria

Üye
Kanka selam,bende senin gibi elde ne varsa onunla bir growa başladım, yarı yola da geldim sorunsuz. Kendi tecrubelerimi paylaşayım istedim. öncelikle bitkin 20 güne göre küçük kalmış. Bence sorun bir kaç günlük değil. Ayrıca kullandığın ışık ve bu dönemde nem önemli. O yüzden en azından bir nem ölçer almalısın (nem yükseltmek için ıslak havlu iş görüyor ben de öyle yapıyorum. Belki bir süre sera yapabilirsin bardak yada pet şişe ile .) Işık için telefonuna indirebileceğin app lar var . Ben üç tane uygulama indirdim bir ortalama tutturmaya çalışıyorum. İhtiyacın olan değerleri ustalar anlatmış konularda bulabilirsin. Havalandırma da önemli bitkine temiz hava vermelisin. Kabininin hava sirkülasyonunu kontrol edebilirsin. deneyimli Ustalarda konuya yorum yapacaklardır. Kolay gelsin sorunsuz bir grow olsun
hacı abi teşekkürler aynen bende elde ne varsa onla işte. nem muhabbetini tam açıklayabilirmisin sana zahmet

harikasın sana çok yükseliyorum

gay değilim soskks homofobil hiç değilim ama harikasın napam ksmsmd

Ü

Üye silindi 22665

Guest
hacı abi teşekkürler aynen bende elde ne varsa onla işte. nem muhabbetini tam açıklayabilirmisin sana zahmet
Kanka nem ölçerin olduğunu düşünüyorum. (25/30 TL nette.)Biliyorsun filizlenme, veg ve bloom da belli nem oranları yakalamamız gerekiyor. Filizlenmede %80 veg de 65 bloomda 50/55 iyidir diye biliyorum.forumda ilgili konular var bakarsın kanka. Ben , eğer nem düşükse kabine ıslak havlu asarak yükseltiyorum bazen iki havlu gerekiyor duruma göre ayarlarliyorum. Filizde Pet şişe ve plastik bardak kullanıyorum bardağa veya şişeye delikler acıyorum hava alsın diye. içine su sıkıp bitkinin üstüne koyuyorum sera etkisi oluyor. Nem kontrolü hem kolay hemde yüksek nem seviyesini koruyabiliyorum.

maria

Üye
eyvallah kanka sagolasın dediğini yapıcam dün akşamdan bir tohum patlatmıştım onuda koydum toprağa bugun şükür hava yaz gibi sıcak toprağıda çok iyi kuruttum bakalım nasıl olur sağolun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha*** ** ******* ******* *******
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
  • blackmambaa blackmambaa:
    ***** *** ******** ****** hahahaha** ******** ****** ***** ******* ********* **** *** ******* hahahaha******
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    S SuperKafa: ****** ******** ********** ******* ******