Düsük Bütçeli Işık ( Acil Yardım )

CahilKush

Doktor
Merhaba Arkadaşlar...
Öncelikle şuan 223 watt ,15000 lumen , 6500k CFL ışıkla bitkilerimi yetistiriyorum auto değiller. Daha önce içtiğim bir türk sigarasindan aldım tohumlar. Işık büyümelerini sağlıyor ama yavaş bir sekilde led almayı düşünüyorum ama fiyatlari can yakıyor. Bende bir sitede 100 watt Full sepktrum led buldum. 4 adet almayı düşünüyorum elimde 400 watt 24 bin lumen ışık olacak sizce bitkilerime yeterli olur mu ? linki alta bırakacağım..
https://tr.banggood.com/Full-Spectr...entCountry=TR&cur_warehouse=CN&ID=51432549150
400 tl aralığında bütçem var başka bir led veya ışık türüne açığım...

Bir baska sorum daha var elimdeki tohumlar çoğunlukla erkek çıkarsa ne yapmaliyim erkek bitki sömek verir mi ?
Teşekkürler...

CahilKush

Doktor
Kanka ışık hakkında yorum yapamıcam ama Tohum konusuna gelirsek erkek çıkarsa direk sök at :) Tavsiyem yapacaksan güzel tohum almanı öneririm.
Sebebi ne ustad sömek mi vermez yoksa dişileri tohumlar o yüzden mi ? Ilk deneyimim olduğundan ve ekipmanlarim şuanda düşük olduğundan böyle bi başlangıç yaptım

Ü

Üye silindi 14517

Guest
Kanka ışık hakkında yorum yapamıcam ama Tohum konusuna gelirsek erkek çıkarsa direk sök at :) Tavsiyem yapacaksan güzel tohum almanı öneririm.
Merhaba Arkadaşlar...
Öncelikle şuan 223 watt ,15000 lumen , 6500k CFL ışıkla bitkilerimi yetistiriyorum auto değiller. Daha önce içtiğim bir türk sigarasindan aldım tohumlar. Işık büyümelerini sağlıyor ama yavaş bir sekilde led almayı düşünüyorum ama fiyatlari can yakıyor. Bende bir sitede 100 watt Full sepktrum led buldum. 4 adet almayı düşünüyorum elimde 400 watt 24 bin lumen ışık olacak sizce bitkilerime yeterli olur mu ? linki alta bırakacağım..
https://tr.banggood.com/Full-Spectr...entCountry=TR&cur_warehouse=CN&ID=51432549150
400 tl aralığında bütçem var başka bir led veya ışık türüne açığım...

Bir baska sorum daha var elimdeki tohumlar çoğunlukla erkek çıkarsa ne yapmaliyim erkek bitki sömek verir mi ?
Teşekkürler...

şuna bi bak istersen araştır istersen

CahilKush

Doktor
şuna bi bak istersen araştır istersen
Ustad sağolasın ürün güzel birseye benziyor 2 modu falan olmasi fiyatına göre led sayısı falan efsane bunu araştırma yaparkende görmüştüm ama 3000 w diyor acaba bu ürün 3 bin watt mi yakıyor yaptığına karşın 3 bin watt mu veriyor onu çözemedim ben bir bilgin var mı?

Ü

Üye silindi 14517

Guest
Ustad sağolasın ürün güzel birseye benziyor 2 modu falan olmasi fiyatına göre led sayısı falan efsane bunu araştırma yaparkende görmüştüm ama 3000 w diyor acaba bu ürün 3 bin watt mi yakıyor yaptığına karşın 3 bin watt mu veriyor onu çözemedim ben bir bilgin var mı?
hocam bu ışık işinden bende çok anlamıyorum kendim için bunu bulmuştum yardımcı olmak açısından burda daha iyi anlayan arkadaşlar var yardımcı olacaklardır umarım ama fiyat olarak gerçekten çok uygun hatta bu sitede çok iyi indirimler oluyor alışveriş yapmak isteyen arkadaşlar araştırsın derim.birde niello diye bi marka var (düşük bütçe) için onuda araştırmanı tavsiye ederim kullananlar gayet memnunum diyor ama daha sağlam araştırmak lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:

CahilKush

Doktor
hocam bu ışık işinden bende çok anlamıyorum kendim için bunu bulmuştum yardımcı olmak açısından burda daha iyi anlayan arkadaşlar var yardımcı olacaklardır umarım ama fiyat olarak gerçekten çok uygun hatta bu sitede çok iyi indirimler oluyor alışveriş yapmak isteyen arkadaşlar araştırsın derim
Peki sen aldın mi bu üründen yada neye karar kıldın ?

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Kardeşim sarı siteye giriyorsun bitki yetiştirme ışıkları yazıyorsun oradan 400 TL ye 200 w cob led alıyorsun dikkat et dolandırıcı çoktur forumdaki konuları incelersen insanlar kimden alışveriş yapmış memnunlar mı bi fikrin olur 400 TL bütçe dediğin için 200 w önerdim tek bitki yaparsan 200w la harika bi çiçek yetiştirirsin yxo marka cobLED’ler iyidir forumda bi iki ay konuları oku bitki yetiştirme günlükleri , ışıklandırma sistemleri , oda kurulumu buralardaki başlıklara girip bakarsan ne yapman gerektiğini tam anlamlıyla kafanda şekillendirir emin adımlarla hedefe ilerlersin

CahilKush

Doktor
Kardeşim sarı siteye giriyorsun bitki yetiştirme ışıkları yazıyorsun oradan 400 TL ye 200 w cob led alıyorsun dikkat et dolandırıcı çoktur forumdaki konuları incelersen insanlar kimden alışveriş yapmış memnunlar mı bi fikrin olur 400 TL bütçe dediğin için 200 w önerdim tek bitki yaparsan 200w la harika bi çiçek yetiştirirsin yxo marka cobLED’ler iyidir forumda bi iki ay konuları oku bitki yetiştirme günlükleri , ışıklandırma sistemleri , oda kurulumu buralardaki başlıklara girip bakarsan ne yapman gerektiğini tam anlamlıyla kafanda şekillendirir emin adımlarla hedefe ilerlersin
Hocam cok sağol evet bende baya yaklaşık 8 saattir forumdayim daha bugün keşif ettim sarı site dediğin yeri pek anlamadim

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Erkek bitki sömek vermez polen üretir dişileri döller , döllenen dişi tohum üretimine başladığı için thc üretimini durdurur, thc si düşük sigaran olur erkekleri söküyoruz bol şans

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Dostum bu işlerde yapacağın en büyük hata acele etmek olur , sana tavsiyem yxo cob led kullanılan bi ürün alman olur . Az biraz elektrik bilgin varsa LED’leri alıp kendin de yapabilirsin , cob led montajı diye ışıklandırma sistemlerinde konusu var . rym elektrik hakkında konu vardı güvenilir satıcı olduğu söylenmişti fakat kullandığı LED’ler çok kaliteli değil tercih senin

CahilKush

Doktor
Dostum bu işlerde yapacağın en büyük hata acele etmek olur , sana tavsiyem yxo cob led kullanılan bi ürün alman olur . Az biraz elektrik bilgin varsa LED’leri alıp kendin de yapabilirsin , cob led montajı diye ışıklandırma sistemlerinde konusu var . rym elektrik hakkında konu vardı güvenilir satıcı olduğu söylenmişti fakat kullandığı LED’ler çok kaliteli değil tercih senin
Ustatd bu arada güzel bi uretici buldum yxo lu

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Dostum öncelikle üstad denilecek kadar tecrübeli değilim ben de senin gibi öğrenmeye çalışıyorum umarım dolandırıcı değildir sahibinden bulduysan satıcı ismi nedir

CahilKush

Doktor
Dostum öncelikle üstad denilecek kadar tecrübeli değilim ben de senin gibi öğrenmeye çalışıyorum umarım dolandırıcı değildir sahibinden bulduysan satıcı ismi nedir
Kanka adamin ben linkini atayim bana yine tavsiye ettiler eden kiside kendisi cob led yapmış proje ışık konusunda başarılı bi tasarım yapmış o yazar önerdi sende bak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Chat bot:
  • E eagle54:
    hahahaha***** ******* ********* ********* ********
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    ********* ********* ******* ********* hahahaha
    +1
  • S SafOt:
    hahahaha ********* ********* ** ***** *** ***** *** ******* *** ** ******* ****** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    +2
  • M mlenium01:
  • 420x 420x:
    +1
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
    **
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • B blasha:
    ******* hahahaha hahahaha* ***** * **** **** * **** ******** ******** ******** ****** ******* ********* hahahaha* ******* ***** *** ********** ****** hahahaha* hahahaha ******* **** *** ****
  • marcoo marcoo:
    ********** ***** ****** ***** hahahaha* *******
  • B blasha:
    ***** ***** ********* ** ***** hahahaha* ********* ** **** ********** ***** ******* *** **** ***** ********** ******** ******** hahahaha ********* ********
    B blasha: ***** ***** ********* ** ***** hahahaha* ********* ** **** ********** ***** ******* *** ****...