Düşük sıcaklık problemi

Tohumilius

Yeni üye
Arkadaşlar kabin sıcaklığı 5 dereceye düşüyor ışık kapanınca. Buna nasıl çözüm bulabilirim? Kabinin bulunduğu oda sıcaklığında 5 derece kalan nedir ne değildir sormayın durum bu. Elektrikli fan düşünüyorum ama 2000w. Nasıl işin içinden çıkayım bilemedim. Şimdi li 18/6 yerine 24/0 grow ile gidiyorum ama yarın birgün işler 12/12 ye geldiğinde sıkıntı doğuracak.

Truelove2902

Yeni üye
İnternetten aldığım ısıtıcı fan bugün ulaştı elime ve ilk 15 dk sonuç bu. Sırtı dönük ısıtıcının fakat mesafeden dolayı 3 5 yaprak solup gitti
https://imgur.com/gallery/yTXbAWc

Hakan-Batur

Yeni üye
Cvp: Düşük sıcaklık problemi

Kanka aynı sorun bende de var. Sırf bu yüzden photo ekemiyorum. Işığın hep açık kalması gerektiği için auto yapıyorum. Ben de hesapsız bir hata yaptım. 400 W HPS lambayı 600 W led ile değiştirdim. LED lambam ortam sıcaklığına 100X100X180 çadırda +5-6 derece ekliyor. Ben de termostatlı prizle fanlı ısıtıcı aldım. Oda 27 derece oluncaya ısıtıcıyı kapatıyor. Şu anda kol gibi fatura bekliyorum

Dusuk sicaklikta ne gibi bir sorun olusur? Benim bildigim stresle alakali olarak tepe someklerin yapraklari mor olabilir ama bu bitki sicaklik 5 dereceye dustu diye olmez emin ol dostum bence kafana takma

Coban

Üye
Benim kendi yöntemim şu şekilde. Kabinin olduğu odanın penceresi gün içinde hep açık, kaloriferi ve odanın kapısını da kapattım bu sayede evin içi soğumuyor. Işığın kapanmasına yarım saat kala pencereyi kapatıyorum ve odanın kapısını açıyorum. Işık kapandığı zaman tabii ki yine soğuk oluyor oda ama pencere kapalı olduğu için aşırı bir soğuk olmuyor. Bu şekilde dengeliyorum.

Simtozu

Üye
sana en güzel çözüm 1000 W klima her saksının altına 1 tuğla 2 tane bez dolabın içine yerleştir sistemi sistemine hava giriş çıkış fanını ekle klima sürekli çalışsın tuğlalara vursun soğuktan sadece böyle yırtarsın eğer hps lamban yetiyorsa ve auto varsa 24 ışık periyodundan çıkma. tek sorunun nem olacak kışın nemi 1 ay %75 gibi tutman gerek bunuda birsürü havluyu ıslatıp asarak çözersin kışın bağıl nem mutlak nem oranı çok düşüyor 

Tohumilius

Yeni üye
Bitkiler photo maalesef. Valla sanırım çiçeğe geçince bu iş baya sorun verecek. Klimayı odaya takıncada şüphelenilen ihtimali yüksek. Yani oda ev odası değil iş yerine ait ve lanet olası yer ısınmıyor Bi türlü. Growu uzun tutsam şubata kadar diyorum sanırım öyle yapmak zorunda kalacağım. Bitki 5 derecede ölmez dostum da kalite çok düşer ya. 25 ders calisan den 5 derece ye 20 derecelik fark strese yaratır büyümeyide çok yavaşlatır.

Kasabali

Yeni üye
.

Tohumilius' Alıntı:
Arkadaşlar kabin sıcaklığı 5 dereceye düşüyor ışık kapanınca. Buna nasıl çözüm bulabilirim? Kabinin bulunduğu oda sıcaklığında 5 derece kalan nedir ne değildir sormayın durum bu. Elektrikli fan düşünüyorum ama 2000w. Nasıl işin içinden çıkayım bilemedim. Şimdi li 18/6 yerine 24/0 grow ile gidiyorum ama yarın birgün işler 12/12 ye geldiğinde sıkıntı doğuracak.

Kardesim benim acizane tavsiyem elektrikli battaniye. Zemîne guzelce tek kat ya da katlayarak dosersin gayet guzel işini gorur aksamlari. Hem cok az yakiyor (diye tahmin ediyorum) ve 60 lira falan galiba fiyatlari. Benimkiler elbise dolabinda duruyorlar. Odanin sicakligi 10°C ama içeriyi en az 25-26°C ye cikariyor. Bunu bi dusun derim ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E eagle54:
    hahahaha***** ******* ********* ********* ********
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    ********* ********* ******* ********* hahahaha
    +1
  • S SafOt:
    hahahaha ********* ********* ** ***** *** ***** *** ******* *** ** ******* ****** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    +2
  • M mlenium01:
  • 420x 420x:
    +1
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
    **
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • B blasha:
    ******* hahahaha hahahaha* ***** * **** **** * **** ******** ******** ******** ****** ******* ********* hahahaha* ******* ***** *** ********** ****** hahahaha* hahahaha ******* **** *** ****
  • marcoo marcoo:
    ********** ***** ****** ***** hahahaha* *******
  • B blasha:
    ***** ***** ********* ** ***** hahahaha* ********* ** **** ********** ***** ******* *** **** ***** ********** ******** ******** hahahaha ********* ********
  • T tarimbakani33:
  • B blasha:
    ******* ******** ** ********** ***** hahahaha** *********
  • CaptainCook CaptainCook:
    ********* hahahaha* ******** *****
  • Sarsılmaz1dostluk Sarsılmaz1dostluk:
  • T tarimbakani33:
  • T tarimbakani33:
    **** **** ******* ********* hahahaha hahahaha*** *** *** *** **** ******* ******** hahahaha ******
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • marcoo marcoo:
    ***** hahahaha ******* ****** ****** ***** hahahaha *** ****
  • T tarimbakani33:
  • T tarimbakani33:
    ******* ***** hahahaha*
    T tarimbakani33: ******* ***** hahahaha*