crystal meth Auto,1250 tl bütçe! Ilk grow,Bez dolap kabin

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Dostum sistemlerimiz amcaoglu sayilir gayet guzel gayet tatli ama benim nacixane fikrim cfl falan hic ugrasma auto bitkin var 40 cm e sabitle 11.gune gelmissin ben 10.gunden itibaren 1 litre suya gubre basladim ab sensi bloom sana tavsiyem o sekilde yapabilirsin bitkinle is8k mesafesini hep ayarla hic bi zaman en yukari koyup bitkinin ona dogru gelmeseini bekleme duruma gore 35 40 cm gayet guzel zaten auto yetistirdigimiz icin veg evresi onceden ayarli o yuzden bitkinin gelismesine ozen goster aksi taktirde cicege girerken bitkin cok gelismemisse hasatinida etkiler aslinda grow yapmak basit mantigini anlamaya calis tepkimelwr cok onemli sen bitkiye bisey uygularsin o sana hemen geri donusunu yapar ben bu growumda topping olayina girmedim sadece 18.gunde lst basladim ama yaptigin lstninde bir mantigi olsun gelismelerine gore bitkinin yan dallari yatirmalisin benim sansima 2 kere ana kelleyi egdim direk yan dallar yolunu isiga dogru buldu selective defoliaton uygula arada tavuk gotu gibi yapraklari yolma ama somek dallarini kapatan yapraklari elinle kopart eger kopardigin yapragin dal kisminda mod ler varsa dibinden degil 1 cm birak daha sana ne diyim bol ve kaliteli hasatin olsun takipteyim kafana bisey takilirsa sor

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Dostum sistemlerimiz amcaoglu sayilir gayet guzel gayet tatli ama benim nacixane fikrim cfl falan hic ugrasma auto bitkin var 40 cm e sabitle 11.gune gelmissin ben 10.gunden itibaren 1 litre suya gubre basladim ab sensi bloom sana tavsiyem o sekilde yapabilirsin bitkinle is8k mesafesini hep ayarla hic bi zaman en yukari koyup bitkinin ona dogru gelmeseini bekleme duruma gore 35 40 cm gayet guzel zaten auto yetistirdigimiz icin veg evresi onceden ayarli o yuzden bitkinin gelismesine ozen goster aksi taktirde cicege girerken bitkin cok gelismemisse hasatinida etkiler aslinda grow yapmak basit mantigini anlamaya calis tepkimelwr cok onemli sen bitkiye bisey uygularsin o sana hemen geri donusunu yapar ben bu growumda topping olayina girmedim sadece 18.gunde lst basladim ama yaptigin lstninde bir mantigi olsun gelismelerine gore bitkinin yan dallari yatirmalisin benim sansima 2 kere ana kelleyi egdim direk yan dallar yolunu isiga dogru buldu selective defoliaton uygula arada tavuk gotu gibi yapraklari yolma ama somek dallarini kapatan yapraklari elinle kopart eger kopardigin yapragin dal kisminda mod ler varsa dibinden degil 1 cm birak daha sana ne diyim bol ve kaliteli hasatin olsun takipteyim kafana bisey takilirsa sor
Cob ledi kullan yani direk cfl mfl yavas yavas gelisir

Komedishow

Kıdemli Üye
Eline sağlık kanka yorumun altın değerinde, 35 cm cob led açık şuan cfl yi 2 3 gün kullandim sadece ,yarın da 500 ml suya gübre ekleyip vereceğim

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka şu an suyu az ver. İlk 20-30 gün boyutuna göre alttan çıkmasına gerek yok diye düşünüyorum. En fazla yarım litre yeter seninkine. Benim mantığım bitkinint kendi boyutu kadar kökü vardır. Ne kadar kök o kadar su yeter. Kuruması da lazım toprağın kökler su arasın büyüsün diye. Aman gübreyi abartma. Ben ilk gübresi nı 500cl ye 1ml vermiştim alt yaprağı yaktı biraz birinin. 1L ye 1ml gayet sıkıntısız gidiyor şuan.
Bide sırma su gördüm resimde. Sırma suyun ph çok yüksek. 8.5 filan. Erikli veya daha düşük ph bir su kullansan daha iyi. Hatta çeşme suyu dinlendirip versen sırmadan iyi olur.
Kanka onları buz şişesi olarak kullandım:) eriyor 2 saat içinde su oluyor ,ama düşündüm kullanmayı 6.75 yazıyordu on sirmada,başka şişelerine bakınca 8.5 de gördüm bu değerler değişmemeli nasil oluyor anlamadım, arıtma suyu kulanıyorum p h7.5 ayrıca a ve b gübreleri kullanınca 6 ve 6.5 arası oynuyor uygun kanka saol yorum için

Komedishow

Kıdemli Üye
Kankalar 14.günden selam herkese , 3 gün önce fotoğraf atmama rağmen şimdi de paylaşacağım çünkü hem bitkim gözle görülür gelişti hemde gübreli su verdim.1 lt suya 1 ml a ve b gübre karistirdim verdim fakat saksının altından su çıkmayınca 250 ml daha su vermem gerektir 250 ml ye 3 damla kadsr a ve b verdim ve suladım yarim çay bardağı kadar su cıktı ve durdum,suanki gelişiminden memnun olsam bile yavaş gibime geliyor :)

Bir-kac sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim.
Yaptığım sulama doğru mu ? Daha az vermem gerekiyor gibi hissediyorum fakat bitki kötü tepki vermedi.

25 cm lik sağlam üfleyen vantilatörüm var birde pc fanım var ,vantilator saga sola donuyor havayı dagitiyor fakat cok güçlü bitki değişim hallere giriyor fan vurduğunda sağa sola döndüğü için hep vurmuyor ve 15 dk da bir çalışıyor 15 dk duruyor 15 dk çalışıyor, pc fani donmuyor fajat ince bir esinti yapıyor hangisini kullanmak mantıklı
Ayrıca nem makinasi sonda çalışmasına rağmen nem 50 yi geçmiyor içeri hava veren fan yüznden onu 15 dk çalışıp 15 durmaya ayarlandığında nem 50 60 70 80 90 istediğim gibi oluyor fakat içerisi havasız mi oluyor bilmiyorum, nem kac olmalı 50 iyi ise içeri üfleyen fan hep çalışır işime de gelir .tavsiyelerini bekliyorum kanka @silas34

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 19835

Guest
Hayırlı akşamlar dostum..
Rüzgar da iyi, nem de iyi, 500ml sulama da iyi. Zaten bir hafta sonra filan hızlı bir şekilde arttır su miktarını, bitki büyüyor. Nem bir tık daha fazla olsa iyiydi ama bence yine de sıkıntı yok, ufaklık güzel duruyor, bir rahatsızlığı yok. :)

Komedishow

Kıdemli Üye
Kanka kızın görünüşü gayet iyi. Fazla oynama. Havasız kalmaz içerisi merak etme. Küçücük bitki ne kadar hava yiyecek ;) ruzgar disardada arada bir vuruyor zaten devamlı vurmasina gerek degil.sıcak oluyorsa kabin 45açık-15 kapalı yap. Sıcak değilse hiç elleme. Gidisati gayet iyi. Ben çok oynadım yavaş gelişiyor o yüzden, yada sıcaktan bilemedim. Seninki benim kızı geçecek gibi.
Birdaha buaylar da indor yapmam. Sıcak başıma dert oldu.
Kanka buz şişeleri olmasa bitmiştim ben :) umarım sorunsuz bir hasat alırsın yorum tavsiye için teşekkür ederim kank

Komedishow

Kıdemli Üye
Hayırlı akşamlar dostum..
Rüzgar da iyi, nem de iyi, 500ml sulama da iyi. Zaten bir hafta sonra filan hızlı bir şekilde arttır su miktarını, bitki büyüyor. Nem bir tık daha fazla olsa iyiydi ama bence yine de sıkıntı yok, ufaklık güzel duruyor, bir rahatsızlığı yok. :)
Saolasin kanka çok iyi geliyor bu sozleri duymak :)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kankalar 2 gunde bir resim atmak istemiyorum ama lst ye ne zaman başlamalıyım şuan sanki uygun gibi 16.günde kızım durumu iyi gözüküyor büyüyor da tek olay lst yapma zamani ne zaman ?
Selam dostum. Lst için biraz daha beklemeni öneririm. Bitkini eğdiğin zaman altta ışık alması gereken dallar yok şu an. Biraz geriden geliyor bitkin, zaman ver palazlansın bence.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********