cocomix ile güvercin ve koyun gübresi kullanmak

booost

Yeni üye
kankalar selam auto bitkide cocomix ile veg döneminde 15. günde güvercin ile başlayıp çiçeklenmeye girdiği zaman yanık koyun gübresine geçsek ve bunların yanında sadece cal mag kullansak nasıl bir grow olur ? 3. growum acemi sayılırım güvercin ve koyun gübresinin 1 litre başına ne kadar verilmesi gerektiğini tam olarak bilmiyorum ancak forumda bi kanka sulamadan 1.5 gün sonra şerbet hali 0,50 ml dökülebilir gibi bir yazısı vardı

Mordecai

Moderator
kanka bu gübreleri kullanmadım,ancak yarasa gübresini 1 lt suya / 1 corba kaşığı gübre ekleyip 1 gece dinlendirip ertesi gün veriyorum bitkiye.

booost

Yeni üye
kanka bu gübreleri kullanmadım,ancak yarasa gübresini 1 lt suya / 1 corba kaşığı gübre ekleyip 1 gece dinlendirip ertesi gün veriyorum bitkiye.

yarasayıda ekleyebilirim kanka gübrelerin sadece organik olduğu bir grow denemek istiyorum ama bunu uygulayan kankalarımızın bilgilendirmesi lazım

booost

Yeni üye
beyler litvanya torf + cocopeat + perlit karışımı toprakta solucan gübresi ekleyip (kökün bulunduğu bölgeye karıştırıp) 1. günden itibaren düşük doz güvercin kullansam yakar mı ? yada 1. günden AN sensi coco lara başlayıp haftada 1 güvercin blooma geçince haftada 1 koyun gitsem ?

B

burak35

Guest
beyler litvanya torf + cocopeat + perlit karışımı toprakta solucan gübresi ekleyip (kökün bulunduğu bölgeye karıştırıp) 1. günden itibaren düşük doz güvercin kullansam yakar mı ? yada 1. günden AN sensi coco lara başlayıp haftada 1 güvercin blooma geçince haftada 1 koyun gitsem ?
Dostum organik gübreleri şerbet olarak uygularsan bitkini kolay kolay yakamazsın tabi ki fazlasına kaçmadan

booost

Yeni üye
Dostum organik gübreleri şerbet olarak uygularsan bitkini kolay kolay yakamazsın tabi ki fazlasına kaçmadan
filizlenme döneminde 30-50 ml kadar az suyla başlayıp 1. haftada 250 ml çıkmış olurum gibi hesaplıyorum kanka yani bu suyun 125 ml si güvercin şerbeti olcak
bu durumda bu kadar başlarda kullanmak bi sıkıntı çıkarır mı sorusu oluşuyor

B

burak35

Guest
filizlenme döneminde 30-50 ml kadar az suyla başlayıp 1. haftada 250 ml çıkmış olurum gibi hesaplıyorum kanka yani bu suyun 125 ml si güvercin şerbeti olcak
bu durumda bu kadar başlarda kullanmak bi sıkıntı çıkarır mı sorusu oluşuyor
ilk 15 gün şerbet verme zaten dostum

H

herbal_point

Guest
solucan gübresini toprağa mı karıştırdın kanka köke yakın olacak şekilde
toprağını %10-20 arası katı solucan gübresi ile karıştırıyorsun kanka. dilersen sıvı alıp 2 haftadan sonrada gübrelemeye başlayabilirsin. plagronun solucan ve yarasa gübreleri var piyasada bulabileceğin en kaliteli ürünler onlar. ph düşürücü için elma sirkesi öneriliyor ancak bilmiyorum. bunlara ek elinde cal mag bulundurmalısın eğer burdada doğal olsun diyorsan yumurta haşladığın su kalsiyun epson tuzuda magnezyum kaynağıdır. eksiklik görürsen bunlardan yyararlanabilirsin.

booost

Yeni üye
toprağını %10-20 arası katı solucan gübresi ile karıştırıyorsun kanka. dilersen sıvı alıp 2 haftadan sonrada gübrelemeye başlayabilirsin. plagronun solucan ve yarasa gübreleri var piyasada bulabileceğin en kaliteli ürünler onlar. ph düşürücü için elma sirkesi öneriliyor ancak bilmiyorum. bunlara ek elinde cal mag bulundurmalısın eğer burdada doğal olsun diyorsan yumurta haşladığın su kalsiyun epson tuzuda magnezyum kaynağıdır. eksiklik görürsen bunlardan yyararlanabilirsin.

sağol kanka solucanı aldım yerli iyi yorumlar vardı yarasaya bakamadım henüz ama başlangıçta Terra Aquatica Humik 2. haftadan Terra Aquatica Seaweed ve güvercin gübresi şerbeti devam edicem bloomda koyuna geçicem Terra Aquatica cal mag aldım onu kullanıcam artık yapıcak bişey yok ama güzel bi takvim olucak gibi bitkiler auto sence bu güvercin koyun u ne kadar vereyim

H

herbal_point

Guest
sağol kanka solucanı aldım yerli iyi yorumlar vardı yarasaya bakamadım henüz ama başlangıçta Terra Aquatica Humik 2. haftadan Terra Aquatica Seaweed ve güvercin gübresi şerbeti devam edicem bloomda koyuna geçicem Terra Aquatica cal mag aldım onu kullanıcam artık yapıcak bişey yok ama güzel bi takvim olucak gibi bitkiler auto sence bu güvercin koyun u ne kadar vereyim
kanka güvercin ve koyun gübresi kullanma bence. hem steril olmaz hemde ev içinde koku yapar. ayrıca gübrelerinin npk değerlerini bilmiyorsun yani vereceğin doz tamamen göz kararı. solucan ve yarasa gübresi yeterli ihtiyacın olan neredeyse herşey bu iki gübrede mevcut

booost

Yeni üye
kanka güvercin ve koyun gübresi kullanma bence. hem steril olmaz hemde ev içinde koku yapar. ayrıca gübrelerinin npk değerlerini bilmiyorsun yani vereceğin doz tamamen göz kararı. solucan ve yarasa gübresi yeterli ihtiyacın olan neredeyse herşey bu iki gübrede mevcut
kanka çoğu yerde şerbeti 0.5L şerbet + 0.5L su ile seyreltip nemli toprağa kullanılmalı diye yazmış bir de bu şerbet hazırlandığında tüketilmeli bekletilmemeli deniyor. yarasayı alıcam kanka düşük dozlarda yarasa+güvercin gidicem bakalım sonuçlar nasıl olucak bitkilerde auto baya dikkat etmem gerekicek.

Arkadaşlar solucan gübresi bir gübre olarak düşünmeyin. O bir toprak karışımı topraktaki bakteri ile besleniyor yani onun içinde vegde azot ağırlıklı , çiçekte fosfor ve potasyum ağırlıklı ( yarasa gübresi olur, o da otçul beslenen yarasanın gübresi ise) gübreye ihtiyaç duyarsın.

güvercin gübresinin azot miktarı yüksek kanka ama bir araştırmada koyun gübresinin fosfor potasyum düşük diye gördüm onu bıldırcın gübresiyle destekliycem. 10 günde 1 defa güvercin ve koyunu kullanmam yeterli olur diye düşünüyorum.

Koyun N=2.0 P=0.10 K=0.18
Bıldırcın N=2.3 P=1.12 K=1.18
Güvercin N=3.5 P=0.64 K=1.04
Yarasa N=7.3 P=0.15 K=1.00

2MoreWeeks

Doktor
Selam kankacım, kafa patlatmana ne gerek var. Teknolojiden yararlan. Gübreli suyunu hazırla, şu aletle ölç;

Örneğin 500 mü yazıyor? Veg'deki bitkiye rahatlıkla verirsin. Belki gübrelerin düşündüğün kadar ağır değildir. Ölçtüğünde çok küçük rakamlar da görebilirsin. Ayarlarsın hemen iki dakikada.

Örnek bi tablo aşağıda. Ölçe ölçe gidersin. Aç da kalmamış olurlar, kusacak hale gelmemiş de olurlar :)

1608915176281.png

2MoreWeeks

Doktor
Hassasiyet 1ppm, hadi olsun 10.

Termometre özelliğinden hiç bahsetmiyorum.

İçinde 2 pil de şirketten hediye.

GEL VATANDAŞ GEL.

2MoreWeeks

Doktor
Ya küçücük cihaz. Sepete eklenmez. Eczane poşeti olur ancak. Bu 15cm'lik küçük canavar, ÇÜK KADAR tabirinin tam karşılığı.

VATANDAŞ GEEEL!

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******** hahahaha* *** ****** *****
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ********** ******** ****** **** **** *** ********* ******* **** *** *** ***** ******
  • İstanbul İstanbul:
    *** ** ***** ******* ********* ********** ***** ******* ******* ****** ** ****** ********* ***** ** ********* hahahaha* hahahaha* ***
  • İstanbul İstanbul:
    *** hahahaha** ****** ******* ** **********
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha **** ****** ******** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******** hahahaha** ******** hahahaha* *******
    ******* ******* ** *** ******** ** **** ******* ******** **** hahahaha*** ****** ********* ****** **** ***** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ***** hahahaha ********** ***** ********* hahahahahahahaha******* **** ****** ******** *****
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** **** ***** ********* *** ****** ****** **** ********** ***** ***** ******* *** ** ***** ******* ********* ********** ***** ******* ******* ****** ** ****** ********* ***** ** ********* hahahaha* hahahaha* ***
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** hahahaha* ***** hahahaha *** ********* ********** *** **********
  • bandaleros bandaleros:
    ******* hahahaha* *****
    **** ***** **** ********* ******* ****** ****** ********* ***** hahahaha** **** ********* ********** *********
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha***
  • TabldotLife TabldotLife:
    * ******* ***** ***** ******* ******** ******** *** hahahaha******* ****** ********** *** ***** ******** **********
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha***
    İstanbul İstanbul: hahahaha***