Coco'da ak48 Günlüğü

asgü

Üye
Banada nemdem damlacik oluşmuş ışık acilinca yakmis gibi geldi.
bilmiyorum ama gelişimi durdu kesinlikle.. 2-3 gün sonra bakıcam tekrar fotoğraf atıcam belli olur gelişiminin durup durmadığı..
Canna Cure sıktım bir kere ışıklar kapanmaya yakın.. ama ne yaptıysam ikisine de yaptım neden biri olsun ki ?

asgü

Üye
dostlar 2 bitkimden birinin gelişimi durdu normalde sağdakinden daha önce patladı bunun tohumu daha canlı idi en iyi filizimdi ama durdu gelişimi bir hastalık var galiba bi bakabilir misiniz ? 15-16. gündeler nem,ısı ve gübreleme stabil dikkatli gidiyor.. bir süre buna düşük şiddette masa vantiratörü rüzgarı vurmuştu ama çok çok düşük şiddette sabit vurmuştu 2 gün ondan mı sizce ?
@Night owl @Emmy @Yesil888 @Seytan. Mari @muadip @Uranyum Kamil @VendettaX

Son düzenleme:

VendettaX

Ordinaryüs
dostlar 2 bitkimden birinin gelişimi durdu normalde sağdakinden daha önce patladı bunun tohumu daha canlı idi en iyi filizimdi ama durdu gelişimi bir hastalık var galiba bi bakabilir misiniz ? 15-16. gündeler nem,ısı ve gübreleme stabil dikkatli gidiyor.. bir süre buna düşük şiddette masa vantiratörü rüzgarı vurmuştu ama çok çok düşük şiddette sabit vurmuştu 2 gün ondan mı sizce ?
Bi sorun yok gibi panik yapmadan devam kanka ama kalsiyum eksik etme ver calmag azot baş gitsin acikmis

Emmy

Müptezel
Knka masallah yeni çıkan yelpaze yapraklara bakarak degerlendirme yapalım su an cok erken bisey demek icin hafif bi sitres yasamislar belli ama yolun başı atlatırlar

@Night owl @Emmy @Yesil888 @Seytan. Mari

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka 3. bogum bence topping icin erken, ben 5. bogumu kesiyorum. O gördügün ufak sari lekeler sikinti degil, bir nedenden oradaki pigmentler ölmüs, bu bitkiye zarar vermez. Yalniz yaprak uclarindaki sararmaya dikkat et, bu kök cürümesi gibi görünüyor. Toprak kurumadan kesinlikle su verme.

muadip

Müptezel
Devam kanka yeni yapraklar gayet sağlıklı çıkıyor gözlemlemeye devam et.

asgü

Üye
kanka 23. gündeyim.. öteki iyi kocaman fan yaprakları var bu böyle kaldı anlamadım. Flush attım dün toprak kuruyana kadar beslemicem.
https://ibb.co/h8hKx7B
yani aradaki fark...bir de ben bi hata yaptım iki saksınında en alt dalları kestim bitki boya gitmiyor yapraklar birbirine girer ileride diye.. büyük olana topping attım 3. boğumda.. güdük kalana atmadım henüz atmıcam galiba büyümüyor zaten anlamadım.

Emmy

Müptezel
https://ibb.co/0QW1SLb
üstadlar kankalar sizce besin yanığımı bu. kabin içi ısısı yüksek değil . Işık bi tık fazlaydı galiba ama 2 saksım var sadece bu böyle oldu ve güdük kaldı biraz ötekine göre.. ve yaprak uçları böyle.
@Yesil888 @muadip @VendettaX @Emmy @Night owl
Kankacım en basinda dediğim gibi coco cok zahmetli bi medya umarim sorunsuz bir grow yasarsin brn gördüklerimi paylaşayım gene .. yaprak kivrilmalarina ve yaprak uclarındaki yaniklara bakılırsa nitrojen eksikligi ile bilrikte bi besin kitlenmesi yasamissin .. ayrica alt yapraklarına iyi bir gozlem yap kötüye giderse kök çürüme ve zararlılar ile ilgili buyuk bir sorun yasayacaksin gibi duruyor bunu flus attıktan sonraki gubrelemede toparlayip toparlamamasi ile hep birlikte ogrenicez kolay gelsin.

asgü

Üye
Kankacım en basinda dediğim gibi coco cok zahmetli bi medya umarim sorunsuz bir grow yasarsin brn gördüklerimi paylaşayım gene .. yaprak kivrilmalarina ve yaprak uclarındaki yaniklara bakılırsa nitrojen eksikligi ile bilrikte bi besin kitlenmesi yasamissin .. ayrica alt yapraklarına iyi bir gozlem yap kötüye giderse kök çürüme ve zararlılar ile ilgili buyuk bir sorun yasayacaksin gibi duruyor bunu flus attıktan sonraki gubrelemede toparlayip toparlamamasi ile hep birlikte ogrenicez kolay gelsin.
kanka ben her growumda besin kitlenmesi yaşıyorum daha 25 günlükler neden besin kitlenmesi yaşıyorum ya kafayı yicem.. flush attım alttan akan suyun EC'si 1400 çıktı PH'ı da 6.98 ben her sulamada 5.80 ph vermeme rağmen alttan akan nasıl 6.98 çıkıyor. BEN NEDEN HER GROWDA BESİN KİTLENMESİ YAŞIYORUM DUVARA KAFA ATCAM ŞİMDİ :D sence neden olur besin kitlenmesi brocum.. çok saol bu arada ilgilendiğin için.

muadip

Müptezel
kankam nasıl bu kadar fark olabiliyor ya seninkiyle benimki arasında auto photo farkı olabilir mi ? gece ışıklar kapalıyken kabin ısısı 15-16 fln oluyor bende şu an.
Kanka benimkiler fem zaten sicaklik cok düşük kabin ici sicaklik isik acikken 28 derece 30 derece kapaliyken 22 23 sicaklik gelisimi etkiler. Senin sicsklik cok düşük

muadip

Müptezel
Saksin cok büyük kanka bunu sana başta soylemistim kesinlik saksi degisimi gelişimi etkiliyor. Besin kilitlenmelerinin en büyük sebebi bence saksi ve sulama sistemi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** ***** hahahaha** ****** ** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** ** *** **** ** hahahaha*****
  • R raw.w33ds:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • R raw.w33ds:
    ******** ******** hahahaha *** **** ***** ******* *** *** ***** ********* ********* ** *
  • İstanbul İstanbul:
    **** ******* ** **** ********** ******* ** ** ** *** ******* ********** ********* ******* *******
  • bandaleros bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ** **** **** ********** **** hahahaha****** *** ***** ********** ***** ****** *********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ******* ****** hahahaha** ***** ******** hahahaha********** ******** hahahaha *** **** ***** ******* *** *** ***** ********* ********* ** *
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ******** *** *** **** *** ******* ** ******** ***** ******** ***** **** hahahaha *** *** ****** ** **** **** ********** **** hahahaha****** *** ***** ********** *****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** *****
    ***** ***** ***** ** **** ******* ********** ** **
    ** ** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ********** ** hahahaha ********** *****
    *** ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** hahahaha * ****** **** ******* ** **** hahahaha** ****** ******* hahahaha *** hahahaha** ******* hahahaha ****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* **** ****** ******* ****** ******
  • G Grkm3000:
    ******** ******* ****** ******** ******* ***** ********* ***** ******* **** *** **
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ********** ** ***** *** ****** ******* ********** hahahaha* ** ******* ******** ******** ******** ** *** ***** **** ****** ****** ******* ******** ******* ****** ******** ******* ***** ********* ***** ******* **** *** **
    İstanbul İstanbul: ****** ********** ** ***** *** ****** ******* ********** hahahaha* ** ******* ********...