COCO

Arkadaşlar bidahaki growumu coco yapmak istiyorum an gübre kullanmak istiyorum ph ayarlıyor değilmi ? bide cocoda nasıl bir sulama yapmalıyız bu bilgileri içeren bir konu başlığı varsa söylerseniz sevinirim sorgudan arattım coco olarak ancak sadece arkadaşlarımızın sorunları çıkıyor bilgilendirici bir içerik istiyorum ben

C

Canna

Guest
Dostum coco da sicaklik,nem, isik,havalandirma yani bütün bakim kriterleri ayni toprak gibi, tek fark coco her gün bakim ister, yani hergün gübreli su. Coco da saksi büyük olmali ki günde 1 sulama ile isi kurtar, @progrower:) yaptigi gibi günde birden cok gübreli sulamak, ileri dercede bilgi ve tecrübe ister. Gübre olarak AN gübresinin coco gübreleme semasindaki bütün gübreler + calmag ihtiyacin var, Saksi karisimi; saksinin altina 3-4 cm kadar hidroton koy, gerisi %30 perlit %70 coco. Coco olarak ya canna yada plagron tavsiye ederim.

üstadım bir soru da ben sormak isterim müsadenizle. bende coco medyaya geçiş yapacağım ama kafamda bir soru var biz cocoyu sürekli nemli tutmak istiyoruz bu yüzden saksı olarak airpot yerine normal siyah yuvarlak saksı kullanabilir miyiz? @progrower:) @Canna

C

Canna

Guest
Dostum ben normal 4 köse saksi kullaniyorum, ve saksinin dipine 4 cm kadar hidroton koyuyorum, hidroton cok yüksek düzeyde su tuttugu icin coco sürekli nemli

çok teşekkür ederim peki günde 1 kere sulama için saksımızı ne kadar büyük tutmalıyız 30 litre yeterli midir ?

progrower:)

OldSchool
üstadım bir soru da ben sormak isterim müsadenizle. bende coco medyaya geçiş yapacağım ama kafamda bir soru var biz cocoyu sürekli nemli tutmak istiyoruz bu yüzden saksı olarak airpot yerine normal siyah yuvarlak saksı kullanabilir miyiz? @progrower:) @Canna
Kullanabilirsin bro burgerkıng bardağında bile yapmışlığımız var forumdakiler bilir :) fakat mutalaka saksı olarak kullanacağın maddenin altından suyu tahliye edecek delikleri olması gerekli.

progrower:)

OldSchool
hocam su arıtma cihazı olmadan olmaz mı
Olur kardom olmaz diye bişey yok ama bitkine gerektiği besini sağlama şansın düşer mesela arıtma suda 1ml ca koydugumuzda 0.40 ec yapar(AN) fakat çeşme veya daha yüksek ec li suda 1ml koyduğunda ec hemen hemen 2 katına çıkar :) normal olarak sende yeterli besini sağlamamış olursun bu bahsettiğin sorunsal ve devamında gelecek sorunlar olacak sana çeşme suyu kullan diyen olacak onu yapma bunu yap diyen olacak vs vs önce tersozmos su ne işe yarar googleled bahçecilikte bunu bi araştırmanı tavsiye ederim sonra sana o söyleyenlere copy paste yaparsın onlarda öğrenir :)

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 18784

Guest
Olur kardom olmaz diye bişey yok ama bitkine gerektiği besini sağlama şansın düşer mesela arıtma suda 1ml ca koydugumuzda 0.40 ec yapar(AN) fakat çeşme veya daha yüksek ec li suda 1ml koyduğunda ec hemen hemen 2 katına çıkar :) normal olarak sende yeterli besini sağlamamış olursun bu bahsettiğin sorunsal ve devamında gelecek sorunlar olacak sana çeşme suyu kullan diyen olacak onu yapma bunu yap diyen olacak vs vs önce tersozmos su ne işe yarar googleled bahçecilikte bunu bi araştırmanı tavsiye ederim sonra sana o söyleyenlere copy paste yaparsın onlarda öğrenir :)
Normal Çeşme suyuyla yapan varmış tecrübeyle sabitmiş kısksıskıdksısısıd :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
    ***** ****** ********* *** ** ******** ********* ******** ********* ****** ***** ***** ***** ***** ****** hahahaha*
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha** ***** ****** **** *** ******** ******** hahahaha*
    +1
  • A aleksey:
  • Coke Coke:
    *** *** hahahaha***
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    **** ******** **** hahahaha* ***** ** **** **** ********* hahahaha****
  • A aleksey:
    ****** hahahaha* hahahaha* *******
  • A aleksey:
    ****** *** ****** *** **
  • A aleksey:
    ****** ****** hahahaha**
  • Coke Coke:
    ******** ******** hahahaha* ***** *** **** *** *** **** ****** ******* hahahaha*
  • A aleksey:
  • A aleksey:
    ******* **** ***** **
  • Coke Coke:
    ********** ********** ** ******** ******* hahahaha*** *** ********* **** hahahaha***** hahahaha* ******* **
  • Coke Coke:
    ******* **** ***** ********* ***** ***** hahahaha ********** **** ***** hahahaha
  • A aleksey:
    ********* ********* **** ***** **** hahahaha* ********** ***** hahahaha****
  • A aleksey:
    hahahaha
  • Coke Coke:
    ********** ********** ** ********* ******** hahahaha*
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    ** ****** *** *** ** hahahaha *** ******** *****
  • A aleksey:
    ********* ******* **** **
  • Coke Coke:
  • A aleksey:
    **** hahahaha**
    +1
  • Coke Coke:
    ****** ***** hahahaha**** ****** *** *** ****** hahahaha** ****** ********
  • A aleksey:
  • Coke Coke:
    ******** ******* hahahaha hahahaha ****** hahahaha* *** *** hahahaha**** hahahaha**
    Coke Coke: ******** ******* hahahaha hahahaha ****** hahahaha* *** *** hahahaha**** hahahaha**