Coco sulama mevzusu

Dostum ben coco da bakıyorum 2. Growuma hız kesmeden başladım 6 kökten 4 ü ayakta kaldı 1 i auto. Mantar hastalığına yakalandı hepsi tedavi oldu bu süreçte yemini eksik etmedim.auto 20 litre saksıda
3 tane 50 litre saksıda photo
Photoperiyot olanlar 4 ay veg de kaldı autoyu bekledim
Photoların saksı değişimi 300ml 2 hafta 20 litreye 7. Hafta 50 litreye 11. Hafta geçtim
Canna gübre kullanıyorum 3 litre AB bitti çiçeğin 5. Haftasındalar 2. Boost aldım 1350 TL tanesi kökü bileğimden kalın 2.3 metrekare çadıra 2 photo sığıyor 3. Photoya kabin ve 7 adet 100 w projektör led verdim gümbür gümbür geliriyor. @Canna kirvem sağolsun.
Auto hasat yapıldı kurumada şuan.
oto sulama yaptım günlükte var su vermesi eziyetten Başka birşey değil
Yani kirve işin özeti coco yapma hidro yap ben 3. De hidroponik dwc geçecem
Sulama derdi yok suyu pH ec dalgalandırma sorun çıkmaz.
ve en güzeli de coco da ki gibi gübre yemez.

İşin gücün rast gitsin bol hasatlar
Valla dostum şu an araştırma safhasındayım 1 ay sonra başlayacağım Hidro da kafama yatıyor coco da ikisininde eksiklerini artıklarını araştırıyorum ona göre karar verecem

Merhaba dostum bu dedigin her growerin rüyası.
Şu sıralar otomatik sulama ile coco yapıyorum.
Sistem yapmak inan cok basit.
Damla sulama hortumlarini spral seklinde saksinin üzerine yerlestirip minik delikler açabilirsin, suyu hortumlara iletmek icin de akvaryum devirdaim motoru kullanırsın.
Suyu hazirladigin hazneyi koyu renk secmelisin isik almamali suyu da havalandirmalisin bir hava motoru ve hava tasi isini gorecektir.
Motoru zamanlayici pirize taksrsin sen olmadigin zaman sulamani yapar.
Sistemi gunluk temizlemen lazim motor hava tasi vs.
Gubreni de hidrophonik ya da coco seçmelisin.
General hidrophonik tavsiye ederim.
Kafana takilan biseyler olursa yaz cevaplarım.
Eyvallah dostum çok açıklayıcı bir cevap olmuş. Sulama işini kaç saatte bir kaç litre denk gelecek şekilde suçluyorsun ve coco da önemli olan suyun giriş e.c mi çıkış e.c mi?

Bigbut

Müptezel
Eyvallah dostum çok açıklayıcı bir cevap olmuş. Sulama işini kaç saatte bir kaç litre denk gelecek şekilde suçluyorsun ve coco da önemli olan suyun giriş e.c mi çıkış e.c mi?
Dostum litreyi gunluk toplam uzerinden hesapliyorum yani surekli bir akis var.
Giris de onemli cikis da.
Muhim olan giris ile cikis arasindaki fark.
Bire bir cikmasi en iyisi + 100 200 kabul edilir.
Uzerine cikiyorsa sorun yasayacaksin demektir.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Dostum DWC hakkinda hic bilgimde yok tecrübemde, bende yeni konu actim bu sitemi ögrenmek istiyorum, ama coco konusunda cok iyi oldugumu söleyebilirim. Aslinda coco ile toprak arasindaki tek fark, coco hergün gübreli su ister, ve gübresi faklidir. Coco hic kurumayacak, topraga göre cok avantajlari var, örnegin %50 ye kadar fazla hasat, kök cürümesi olmaz cocoda daha az hastalik riski vs. Geri kalan her sey, isik,nem,sicaklik hersey toprak ile ayni. Baslamaya karar verisen yaz bana saksi hazirlanmasindan, tohum patlamasindan basliyarak sana hafta hafta yazarim yapman gerekenleri.
Kankacım ben 4.growuma başlıyorum. 10 tane için sistem hazırlıyorum. Fakat coco gözümü çok korkutuyor. İlk denemede 10 taneyle girsem başarılı olabilir miyim? Photo bakacağım bu arada. 60 gün veg vermeyi düşünüyorum. Yeterli alanım, yeterli karbon filtrem ve full spectrum led'im var. An gübre almadım henüz, onu da coco için yapabilirim. Ne dersin girsek mi bu serüvene acaba?

Edit: Kızlara mainlining, topping ve lst uygulayacağım. Yüksek strese sokmam gereken dönemler de olacak. An gübre setinde ne var ne yoksa hepsini alacağım. Gübre konusunda maddi kaynak açısından kısıtlama yapmamalıyım diye düşünüyorum. Sonuçta ne ekmek o kadar köfte.

@Bigbut Dostum bu macera da kapını çalarım arada haberin olsun büyük ihtimal coco yapacam özellikle damlama sistemi hakkın da hatta aklıma gelmişken sorayım atıyorum günlük 5 litre su veriyorsun 5 litreyi koyup bitene kadar damlıyor mu? varsayalım öyle ben işte olacam alttan çıkan suyu nasıl ölçerim sen nasıl yapıyorsun ?

Son düzenleme:

Bigbut

Müptezel
Evet kabaca oyle bitene kadar damliyor.
Vanalar var motorun dakikada iletecegi su miktari brlli zamanlayici kullanarak ara ara birer dakika calistirabilirsin.
Olcume gelince muhakkak haftada 2 defa manuel sulama yapmalisin ki kura alan kalmasin o yapacagin sulamalards olcumlerini yapabilirsin

Evet kabaca oyle bitene kadar damliyor.
Vanalar var motorun dakikada iletecegi su miktari brlli zamanlayici kullanarak ara ara birer dakika calistirabilirsin.
Olcume gelince muhakkak haftada 2 defa manuel sulama yapmalisin ki kura alan kalmasin o yapacagin sulamalards olcumlerini yapabilirsin
Doğru anlamışmıyım dostum hergün tanktaki suyun ec ve ph ölçerek damlama gidiyoruz hafta da 2 elle sulamada da çıkış ec ölçüyoruz? Peki ya tuz birikimi olduysa müdahele ne oluyor toprak gibi ec yi istediğimiz seviyeye gelene kadar Flush mı atıyoruz?

C

Canna

Guest
Kankacım ben 4.growuma başlıyorum. 10 tane için sistem hazırlıyorum. Fakat coco gözümü çok korkutuyor. İlk denemede 10 taneyle girsem başarılı olabilir miyim? Photo bakacağım bu arada. 60 gün veg vermeyi düşünüyorum. Yeterli alanım, yeterli karbon filtrem ve full spectrum led'im var. An gübre almadım henüz, onu da coco için yapabilirim. Ne dersin girsek mi bu serüvene acaba?

Edit: Kızlara mainlining, topping ve lst uygulayacağım. Yüksek strese sokmam gereken dönemler de olacak. An gübre setinde ne var ne yoksa hepsini alacağım. Gübre konusunda maddi kaynak açısından kısıtlama yapmamalıyım diye düşünüyorum. Sonuçta ne ekmek o kadar köfte.
Dostum gözün korkuyorsa 10 tane ile baslama , bilgin yok, tecrüben yok, ben nekadar sana yardim etsemde gec kalabilirim, bitkilerin hic olabilir. Sen istersen önce 8 tanesini bildigin yoldan yap, 2 tanesini coco ile, biraz uzun bir sürec olur ama yavas yavas ögrenirsin.

C

Canna

Guest
@Greenworld sorunu tam anlamadim, yazisma gecmsini okursam belki anlarim, ama su sorunu tekrar yazar misin lütfen. Tam anlarasam cevap yazabilirim.

@Greenworld sorunu tam anlamadim, yazisma gecmsini okursam belki anlarim, ama su sorunu tekrar yazar misin lütfen. Tam anlarasam cevap yazabilirim.
Sen önermiyorsun biliyorum ama damlama sistemli coco yapmak istiyorum @Canna abi her gün sabah ec ve ph ayarlayıp bırakıp akşam işten gelince kontrol edip eksikliğini fazlalığını eklemeyi düşünüyorum ama alttan çıkan suyu bu şekilde ölçebilir miyim? Ve tuz birikimi söz konusu olursa toprak misali istediğimiz ölçüme gelene kadar Flush mı yapmalıyız?

C

Canna

Guest
Dostum alttan cikan EC cok yüksek olursa ve bitkinin yapraklari koyu yesil olursa evet ayni toprak taki gibi flush atabilirsin, ama topraktaki gibi coconun kurumasini beklemeden ertesi gün tekrar gübrelemeye devam. Coco hic kurumayacak

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selam kankalar progrower diye bi arkadaştı sanırım silmiş konuyu bu coco olayına ilgi duymamı sağlayan konudur aslında tek çiçekten 500gr hasattan falan bahsediyordu o arkadaş,
Canna kanka sana sormak istediğim şey standart toprağa göre gübre kullanım miktarın ne kadar artıyor mesela 2katı 3katı, diğer merak ettiğim konuda sende sulama için ters ozmos arıtıcı sistemden aldığın suyumu kullanıyorsun,
Bende kendimi biobizz lightmix te baya geliştirdiğimi düşünüyorum güzel lst eğitimle tek auto çiçekte 150gr zorluyorum ama cocoda 500gr hasat alabileceksem 2-3 çiçek yerine tek çiçekle işi hallederim, sence bu hasat miktarı mümkünmüdür yada sen tek autodan max ne kadar kuru hasat aldın

C

Canna

Guest
Selam kankalar progrower diye bi arkadaştı sanırım silmiş konuyu bu coco olayına ilgi duymamı sağlayan konudur aslında tek çiçekten 500gr hasattan falan bahsediyordu o arkadaş,
Canna kanka sana sormak istediğim şey standart toprağa göre gübre kullanım miktarın ne kadar artıyor mesela 2katı 3katı, diğer merak ettiğim konuda sende sulama için ters ozmos arıtıcı sistemden aldığın suyumu kullanıyorsun,
Bende kendimi biobizz lightmix te baya geliştirdiğimi düşünüyorum güzel lst eğitimle tek auto çiçekte 150gr zorluyorum ama cocoda 500gr hasat alabileceksem 2-3 çiçek yerine tek çiçekle işi hallederim, sence bu hasat miktarı mümkünmüdür yada sen tek autodan max ne kadar kuru hasat aldın
Dostum @progrower:) CO2 kullaniyor, ben kullanmiyorum.CO2 kullaninca nem,isik,sicaklik,gübreleme miktari, sulama sikligi yani bütün degerler degisiyor. Ever photo bitkiden CO2 kullanarak o miktarda hasat alabilirsin, ama auto bitkiden alamazsiz 500 gr bir kökten. Evet cocoda haracadigin gübre miktari 3 kati kadar artar, cünki toprakta 3-4 günde bir gübre verirken ve arada bos sulama yaparken cocoda hergün gübreli sulama yapiyorsun. Bundan dolayi cocoda topraga göre %50 daha fazla hasat alirsin. Ayrica büyük saksi kullanir ve cocoda veg süresini 10-11 hafta tutarsan gene ayni sekilde cok yüksek hasat alabilirsin.Ters ozmaz veya filitre edilmis su kullanirsan, bitkinin ihtiyaci olan bütün elemetleri senin ekstra olarak gübreli suda vermelisin, halbikicesme suyu kullanirsan, cesme suyunun icinde bitkimizin ihtiyaci olan bir cok element var zaten.Kalsiyum ve magnezyum...... daha bir cok element. Ben cesme suyu kullaniyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ******** ****** ******* *** ** **** ******* **** hahahaha*** ***** ******* *** ***** *** ***** ** ******* ***** * ***** ******** *** * *** ******* ******** hahahaha* **** ********* hahahaha*** *** ***** **** *** ** hahahaha*** ********
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha ***** *******
  • G ganjasevdalısı:
    ****** ******** hahahaha* *** **** *** *** hahahaha ******** ***** ****
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha** *** **** ****** **** *** ******* ****** **** **** ******** ***** **
  • T totiko:
    *** hahahaha* * **** ******* ******* ****** ******** * *** **** ****** ******** ********** ***** * ****** ******** ********* **** **** ** ****** *******
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    hahahaha*** ***** ** *****
  • E ErdemRS6:
    *** hahahaha* * **** ******* ******* ****** ******** * *** **** ****** ******** ********** ***** * ****** ******** ********* **** **** ** ****** ******* ***** *** hahahaha*** * **** **** ***** ******** *** *****
    +1
  • T totiko:
    ***** *** hahahaha*** * **** **** ***** ******** *** ***** ****** ****** ******* ****** ******* hahahaha
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ****** *** **
    +1
  • E ErdemRS6:
    ****** ****** ******* ****** ******* hahahaha ** ***** *** ********** ********** * hahahaha* ********
  • E ErdemRS6:
  • istr istr:
    hahahaha** ******* ******** ********* ********* ****** ****** ******* ****** ******* hahahaha
    +1
  • istr istr:
    ******* hahahahahahahaha ****** *** **
    istr istr: ******* hahahahahahahaha ****** *** **