COCO SULAMA KILAVUZ 2

COCObaba

Üye
Besinlerle Coco Sulama
Tıpkı toprak gibi, siz ortamı beslersiniz ve ortam da bitkiyi besler. Coco, toprak gibi besin maddelerine sahip değildir, bu nedenle bitkiniz sebze aşamasına girdiğinde (3. yaprak kümesini gördüğünüzde) beslenme zamanıdır.

Ne sıklıkta beslenmeniz gerektiğini anlamanız gereken bir şey, kimsenin size söylemesinin tek bir yolu yok ve işte bu noktada biraz büyüme deneyimi çok yardımcı oluyor. Gerilim, aydınlatma, kap boyutu, değişiklikler gibi faktörlerin tümü yem programınızı etkileyebilir. Sunabileceğim en iyi yaklaşım, çok temel bir temel kullanmak ve gerektiği gibi ayarlamak ya da besin maddelerinin talimatlarını daha düşük bir dozda takip etmek ve uygun gördüğünüz gibi artırmaktır. Henüz yanmayan, talimat verilen tam güçte herhangi bir şişelenmiş besin kullanmadım.

Genel bir temel yaklaşım, hidro ile aynı olacaktır. Tıpkı bir DWC kurulumunda olduğu gibi, filizlendikten yaklaşık iki hafta sonra yaklaşık 150-300ppm ile beslemeye başlayın. Bunu her sulamada yapın ve bitkinizi izleyin. Aç görünüyorsa, fındık-nutes-su beslemeyi deneyin. Yeme bakarsa fındık-su-suyu deneyin. Kaptın bu işi. Çevirmek zorundasın ve yetiştirdiğin her bitki farklı olabilir. Birkaç hafta sonra 400-600 ppm'ye, ardından sonunda 800-1000 ppm'ye yükseltin. Nadiren 900ppm üzerine çıkıyorum. Coco sık sık düşük dozlu beslemelerden hoşlanır, ancak gerektiğinde onlara sert vurabilirsiniz. Eğer aşırıya kaçarsanız, bir flush sizi iyi durumda geri getirmelidir.

Bu kulağa biraz zor gelebilir, ancak göründüğü kadar kötü değil, özellikle de birkaç haftayı geride bıraktıktan sonra. Coco, geniş bant internet bağlantısı gibi besinleri çok hızlı bir şekilde emebilir ve serbest bırakabilir. Bu, bitkilerin kokoda bu kadar iyi büyümesinin bir nedenidir, yüksek CEC oranı bitkiye istediği zaman bol miktarda yiyecek sağlar.

Bir besleme ve sulama günlüğü tutmanızı şiddetle tavsiye ederim çünkü ben hemen tüm growlarimda tutarım hatalarımı bilmek için Bu, sorun gidermeye veya beslemeniz gerekip gerekmediğini belirlemeye çalışırken çok büyük bir yardımdır. Yeni başlayan yetiştiriciler, aynı anda farklı türler yetiştirmeye çalışmak yerine, her seferinde gerçekten bir türe bağlı kalmalıdır. Tüm bitkilerinizin aynı programda olması bir nimettir, mümkünse yararlanın.

COCObaba

Üye
ya anlamıyon mu kanka adamlar hocayım diyor ama translate makale paylaşıyolar :d eminim çeviriden sonra oturup kendi bile okumuyordur :d
Hoca değilim kendi 10 yıldır kendi growumu yapan biriyim bu makaleleri kendim yazıp paylaştım ekledigim doğru makaleleride kopyalayıp yapıştırdım günlük notlarımdan da ekleme yapıp yetiştirdiğim bitkileri yayınlarım forumda senin gibileri çok olduğunu söylemişlerdi bilgiyi oku yanlısı varsa duzelt yok ise nanikkkk

444

Yeni üye
Hoca değilim kendi 10 yıldır kendi growumu yapan biriyim bu makaleleri kendim yazıp paylaştım ekledigim doğru makaleleride kopyalayıp yapıştırdım günlük notlarımdan da ekleme yapıp yetiştirdiğim bitkileri yayınlarım forumda senin gibileri çok olduğunu söylemişlerdi bilgiyi oku yanlısı varsa duzelt yok ise nanikkkk
aynen kanka nanik

sen bence şu yazdığını bi anla ondan sonra gerçekten el yazması olup olmadığını anlarsın :D

kakao yazmışsın bi yerlerde :D yok coco star :d

Aç görünüyorsa, fındık-nutes-su beslemeyi deneyin. Yeme bakarsa fındık-su-suyu deneyin

Bigbut

Müptezel
Sen bos ver kanka okuyan anlayan var.
Adam fındık ne bilmiyorsa uğraşma zaten.
Kendin yazsan da Profesör olsanda farketmez illa boyleleri cikar.
Su foruma bir damla katkisi olmayan bir kamyon adam var faydasi olan yada fayda vermeyi calisani elestiren.

Bi makale, bi konu acin da bizde okuyalim.
Ama yok elestirmek varken...

fantasma

Üye
Sen bos ver kanka okuyan anlayan var.
Adam fındık ne bilmiyorsa uğraşma zaten.
Kendin yazsan da Profesör olsanda farketmez illa boyleleri cikar.
Su foruma bir damla katkisi olmayan bir kamyon adam var faydasi olan yada fayda vermeyi calisani elestiren.

Bi makale, bi konu acin da bizde okuyalim.
Ama yok elestirmek varken...
Aynen katılıyorum sana profesör ben geri zekalıyım her şeyi anlamayabilirim, ama gerçekten bu forumda Bilal'e bile anlatabilen ve foruma inanılmaz katkısı olan mütevazi bilge dostlar var. Bir de sırça köşklerinden ukalalık yapan züppe müptezeller var, aynen yeni Türkiye'deki gibi, aynen senin gibi...

Bigbut

Müptezel
Aynen katılıyorum sana profesör ben geri zekalıyım her şeyi anlamayabilirim, ama gerçekten bu forumda Bilal'e bile anlatabilen ve foruma inanılmaz katkısı olan mütevazi bilge dostlar var. Bir de sırça köşklerinden ukalalık yapan züppe müptezeller var, aynen yeni Türkiye'deki gibi, aynen senin gibi...
Gel kanka köşkün mustemilati var orada ds sen yasarsin. Zuppe zuppe takiliriz hayat guzel boyle inan ki.

fantasma

Üye
Gel kanka köşkün mustemilati var orada ds sen yasarsin. Zuppe zuppe takiliriz hayat guzel boyle inan ki.
Sen o boktan sırça köşkünde bütün müştemilatınla birlikte züppe lünpen hayatına devam et biz Anadolu çocuğuyuz, senin gibi burjuva özentilerine ayak uyduramayız. kendin gibi müptezel lünpenlerle takıl biz sana ayak takımı geliriz, ayağımıza basar, incitirsin, sonra bir haller yaparız başımız yanar. Var git işine...

Bigbut

Müptezel
Sen o boktan sırça köşkünde bütün müştemilatınla birlikte züppe lünpen hayatına devam et biz Anadolu çocuğuyuz, senin gibi burjuva özentilerine ayak uyduramayız. kendin gibi müptezel lünpenlerle takıl biz sana ayak takımı geliriz, ayağımıza basar, incitirsin, sonra bir haller yaparız başımız yanar. Var git işine...
Lan olm manyakmisin nesin gariban adamim ben ne burjuvasi.
Senin pskolojin bozulmus kanka.
Icinde bi eziklik var senin.
Bak dalgana dalgan buyusun.. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** ** ******** ***** ** hahahaha**
    +1
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    hahahaha ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** ******* ********** ******** hahahaha********* ***** *** ***** hahahaha*** ***** ****** *** hahahaha***** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* hahahaha *** *** ******** *** *******
    ********** ****** ****** hahahaha* **
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** hahahaha*** hahahaha***** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** **** hahahaha*** ****** **** *** hahahaha***** *** hahahaha ********** ********* ********** ******* **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha**** ******** ** ****** ********** hahahaha hahahaha* ***
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** **
  • M merto1835:
    *** hahahaha**
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** hahahaha hahahaha***
  • M merto1835: