Coco indoor.

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi

Ceg18

Üye
Coco´da yetistirme konusunda bütün sorularinizi cevapliyacagim, buyrun. Gübre konusunda simdiden aciklama yapayim; Auto ise hessi+canna calmag, photo ise canna serisi+ calmag. Gübreleme semalari hakkinda üreticinin vermis oldugu semalara ulasamaz isesiniz yardimci olurum. Gelin coco ya hasatiniz artsin.
Merhaba canna 2021 açılmış şimdi sorsam olur mu ? ben biraz aptallık yaptım uzun mesele ondan anlatmak seni yormak istemiyorum elimde coco var perlitle karıştırılmış yakında grow a başlayacağım 1 ay içinde müsaitsen bir kaç sorum olacak diğer insanlara verdiğim yanıtları okudum başlıkları yardımcı olursan sevinirim

C

Canna

Guest
Dostum sor istedigini biliyorsam cevap yazarim, bilmiyorsam seni bir bilene yönlendiririm.

Ceg18

Üye
Dostum sor istedigini biliyorsam cevap yazarim, bilmiyorsam seni bir bilene yönlendiririm.
elimde canna coco var gübre olarak AN B-M-G+bid bud coco+ bud candy var bunun yanına voodoo ve belki b52 dealacağım işin özü bilmeden iş yapıp ilk growda coco almış olduk ana gübrelerde coco değil.
1.Elimde 1Lx3 base gübre var yazılanları okuyunca 7.8 litre saksıda 3 bitkiye yeter mi diye düşünmeye başladım aklıma çok sulama yapacağımız için örnek veriyorum 3 günlük sulamada 4 ml gübre kullanacaksam normal toprakta coco bununu her gün su vereceğim için her yaptığım suya 3 güm için 3 bölüp uygulama yapıyım diye düşümdüm yapacağım sulama sayısına göre böleceğim tabi 3 se 3 5 se 5
2.tabi yazılarında ve diğer yazılarda cal mag kullanmak lazım bunu da kendi gübre serime uygun olsun diye AN CALMAG XTRA alacağım ph dengesini bozmamasın diye düşünerek gübre mantığındaki gibi haftada 2 ml haftalık su uygulamasına bölmeyi düşünüyorum ayrı ayrı azar azar tabloya sağdık kalarak ama bitki tablodaki tam gübreyi alacak sadece ana gübre sensi coco olmayacak. ama yazılarda coconun dikim öncesi calmag ile hazırlanıp kurutulması gerektiğini okudum ama nasıl yapılması gerektiğini bulamadım konuda yardım lazım.
3 .şimdi cob led kullancağım 80x80x180kabinde 450 w ile çok sıcak olur diye düşünyorum bitki için ve klima yok odamda bunun alternetifi olarak hava gündük 35 + derece olduğu için 5 l dondurulmuş buz şişesi havlu tekniği ile günündüzü kurtamayı planıyorum tabi deneme yapacağım olmadı son baharı bekleyeceğim bitki ekimi için 25 derece olmasını bekleyecepim ortama
Yani işin özü olanlar oldu baya saçma sapan işler yaptık anlayacağın formu okumadan biraz iş yaptık vehatamızın bedelini ödeyeceğiz ama bu iş oluacak elimden geldiğince bilgileri okuyup kendi kafamda yorumladım yazı biraz uzun olduğu yapmayak istediğimi anlatmak istedim soru sormaktansa senin ufak boşlukları dolduracağını düşünerek yazıyorum tabi boşluklar büyükte olabilir :D durum bu çok hata var ama ilk growda mantıla götürmeye düşüyorum yardımınızı rica edeyorum teşekürler
(havalandırma giriş 200 m3 çıkış carbon filitre 190 fan ise 180 m3 olması lazım soler palau sillent )

C

Canna

Guest
Dostum, An gübrelerini hic tanimiyorum, bu konuda sana yardimci olamam. Ben coco yu %25 hidroton ile karistiriyorum, perlit yok. Cocoyu günde 3 kerede sularsin, 2 günde 3 günde bir de, burada esas olan coco kurumayacak, ama cok islakta olmayacak. Ben veg döneminde alttan biraz su cikacak sekilde 2 günde bir suluyorum. Cicekte hergün su verecegim. Canna gübre kullaniyorum, ve her sulamda gübre semasindaki miktarda gübre veriyorum. Sicakliga gelince, Austos bittimi sicakliklar düser ve eger ay sonu gibi baslarsan, filiz ve ilk veg döneminde 30-32 derece sicakligi kaldirir bitkiler. Cocoda AN serisi kullanan kankalar var, onlara danis, ac yeni bir konu. Coconun hazirlanisina gelince plagron veya canna coco alirsan onlar zaten tamponlu, yani calmag karisik, ilk seferde sadece PH ayarli su ile cocoyu nemlendir yeter. Cocoda PH araligi 5,5-6,2 yani topraga göre farkli. Ben her sulamada calmag vermiyorum, bitkilerimi takip ediyorum, ona göre calmag veriorum, ama hic sorum cikmamasi icin haftada 2 kere 1 lt ye 1 ml calmag veriyorum. Eksik varsa kafana takilan baska soru yaz, bildigim kadari ile yardimci olurum.

Ceg18

Üye
Dostum, An gübrelerini hic tanimiyorum, bu konuda sana yardimci olamam. Ben coco yu %25 hidroton ile karistiriyorum, perlit yok. Cocoyu günde 3 kerede sularsin, 2 günde 3 günde bir de, burada esas olan coco kurumayacak, ama cok islakta olmayacak. Ben veg döneminde alttan biraz su cikacak sekilde 2 günde bir suluyorum. Cicekte hergün su verecegim. Canna gübre kullaniyorum, ve her sulamda gübre semasindaki miktarda gübre veriyorum. Sicakliga gelince, Austos bittimi sicakliklar düser ve eger ay sonu gibi baslarsan, filiz ve ilk veg döneminde 30-32 derece sicakligi kaldirir bitkiler. Cocoda AN serisi kullanan kankalar var, onlara danis, ac yeni bir konu. Coconun hazirlanisina gelince plagron veya canna coco alirsan onlar zaten tamponlu, yani calmag karisik, ilk seferde sadece PH ayarli su ile cocoyu nemlendir yeter. Cocoda PH araligi 5,5-6,2 yani topraga göre farkli. Ben her sulamada calmag vermiyorum, bitkilerimi takip ediyorum, ona göre calmag veriorum, ama hic sorum cikmamasi icin haftada 2 kere 1 lt ye 1 ml calmag veriyorum. Eksik varsa kafana takilan baska soru yaz, bildigim kadari ile yardimci olurum.
cevaplar için teşekkürler gübre konusunda yeni başlık açacağım ben o zaman 1 boş 1 dolu sulama yapsam 1 er L gübre yetişir gibi yine AN bilen arkadaşlardan bilgi rica edeceğim anladığım kadarı ile zaten günde 2 kere sulama yapsam toprak sürekli nemli kalır belki akşam yatmadan önce 3. suyu veririm tabi 1 günde 1 gübre veriyim diye düşünüyorum 1 sulamada siz her suya gübre ekliyor musunuz çiçek döneminde tecrübesiz olunca vermeyi de korkarım her gün ben :D ama gübreyi % 25 az hazırlarım her ihtimale karşı ilk grow sonuçta kafa koparmada yapmayı ağ germeyi düşünüyorum tabi kabine 3 bitkiden iyi bir gübre ile 300 gr hasat alır mıyım diye düşünüyorum ortalama otoda şimdilik teşekkürler her hangi bir durum olursa size buradan uğlaşacağım dumanınız bol olsun iyi günler.

C

Canna

Guest
Dostum yazdim sana cocoyu suya bogma, özellikle filiz ve veg döneminde, yoksa kök gelisimi yavas olur. Ben her sulamayi gübreli yapiyorum, auto genetikte saksi basi 100 gr zor ama alabilirsinde bu senin bakimina bagli, Günde 2-3 sulama icin bilmen ve yapman gereken hususlar var, bence sen önce günde bir sulama ile git, yoksa altindan kalkamayabilirsin.

IsırganOtu

Kıdemli Üye
elimde canna coco var gübre olarak AN B-M-G+bid bud coco+ bud candy var bunun yanına voodoo ve belki b52 dealacağım işin özü bilmeden iş yapıp ilk growda coco almış olduk ana gübrelerde coco değil.
1.Elimde 1Lx3 base gübre var yazılanları okuyunca 7.8 litre saksıda 3 bitkiye yeter mi diye düşünmeye başladım aklıma çok sulama yapacağımız için örnek veriyorum 3 günlük sulamada 4 ml gübre kullanacaksam normal toprakta coco bununu her gün su vereceğim için her yaptığım suya 3 güm için 3 bölüp uygulama yapıyım diye düşümdüm yapacağım sulama sayısına göre böleceğim tabi 3 se 3 5 se 5
2.tabi yazılarında ve diğer yazılarda cal mag kullanmak lazım bunu da kendi gübre serime uygun olsun diye AN CALMAG XTRA alacağım ph dengesini bozmamasın diye düşünerek gübre mantığındaki gibi haftada 2 ml haftalık su uygulamasına bölmeyi düşünüyorum ayrı ayrı azar azar tabloya sağdık kalarak ama bitki tablodaki tam gübreyi alacak sadece ana gübre sensi coco olmayacak. ama yazılarda coconun dikim öncesi calmag ile hazırlanıp kurutulması gerektiğini okudum ama nasıl yapılması gerektiğini bulamadım konuda yardım lazım.
3 .şimdi cob led kullancağım 80x80x180kabinde 450 w ile çok sıcak olur diye düşünyorum bitki için ve klima yok odamda bunun alternetifi olarak hava gündük 35 + derece olduğu için 5 l dondurulmuş buz şişesi havlu tekniği ile günündüzü kurtamayı planıyorum tabi deneme yapacağım olmadı son baharı bekleyeceğim bitki ekimi için 25 derece olmasını bekleyecepim ortama
Yani işin özü olanlar oldu baya saçma sapan işler yaptık anlayacağın formu okumadan biraz iş yaptık vehatamızın bedelini ödeyeceğiz ama bu iş oluacak elimden geldiğince bilgileri okuyup kendi kafamda yorumladım yazı biraz uzun olduğu yapmayak istediğimi anlatmak istedim soru sormaktansa senin ufak boşlukları dolduracağını düşünerek yazıyorum tabi boşluklar büyükte olabilir :D durum bu çok hata var ama ilk growda mantıla götürmeye düşüyorum yardımınızı rica edeyorum teşekürler
(havalandırma giriş 200 m3 çıkış carbon filitre 190 fan ise 180 m3 olması lazım soler palau sillent )
Havalandırma sistemin kabin için yetersiz kalır sanırım kanka. 90x90x180 kabin kullanıyorum ben, giriş 100m3 çıkış 255m3 filtre 360m3. Sistemi @higthead kankamla topladık güvenebilirsin yani. Sponsorumuz dr. Karbondan aldım malzememi, onun önerisi de bu şekildeydi. Kabin + ışık + havalandırma bu üçünü tam olarak netleştir bence, sonrasında cocoda yaparsın topraksızda. Sürekli kullanacağın şeyleri tam diz bence baştan ben o hatayı yaptım zarar ettim biraz. Taş gibi sert dolgun sömeklere kavuşman dileğiyle iyi growlar kanka :)

djdj

Yeni üye
Dostum yazdim sana cocoyu suya bogma, özellikle filiz ve veg döneminde, yoksa kök gelisimi yavas olur. Ben her sulamayi gübreli yapiyorum, auto genetikte saksi basi 100 gr zor ama alabilirsinde bu senin bakimina bagli, Günde 2-3 sulama icin bilmen ve yapman gereken hususlar var, bence sen önce günde bir sulama ile git, yoksa altindan kalkamayabilirsin.
hocam gubre semasında 1 haftada 1lt ye 1 ml gubre yazıyor fakat hergun sulama yapılması gerekıyor o 1 ml gramı 7 ye mı bolmek gerekıyor bırde alttan cıkan su saksıda mı kalıyor dısarı mı atlıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D Dalibor:
    ***** ******* ***** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha*** hahahaha ********* ***** *** ********** **** *** ******** *** ****** ****** hahahaha *** ******* **
  • D Dalibor:
    ****** ******* ********* **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha*** *** ********
  • obeb obeb:
    ********* ** *** ***** hahahaha
    *** hahahaha*** hahahaha ********* ***** *** ********** **** *** ******** *** ****** ****** hahahaha *** ******* **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • obeb obeb:
  • D Dalibor:
    ***** hahahaha**** **** ****** *** ** ******* ******* ********
  • D Dalibor:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • obeb obeb:
    ****** ***** **** ****** ******** ** hahahaha****** *********
    ***** hahahaha**** **** ****** *** ** ******* ******* ********
  • obeb obeb:
    ****** ***** **** ****** ******** ** hahahaha****** *********
  • K klasiktalha:
    hahahaha ********* ******** **** ********** *** ******** *** *** ******** *** hahahaha** ******* ******** ***** ***** *******
  • K klasiktalha:
    ******* ********** ********** ******** ****** hahahaha hahahaha*
  • K klasiktalha:
    * ****** ** ******** **** ***** ******* ******** ******** ***** hahahaha
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    hahahaha** ** *** ******** hahahaha *********
  • bafici bafici:
    hahahaha* ********** hahahaha ****** ***** *******
  • bafici bafici:
    *** hahahaha* ********* ** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** hahahaha** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ******* hahahaha* ********** ***** ******** ** ** hahahaha* ********* **
  • K klasiktalha:
  • K klasiktalha:
    ***** **** *** ****** hahahaha *** ** ******* ******* ********* ******* **** **** *** ********** ******** *********
    K klasiktalha: ***** **** *** ****** hahahaha *** ** ******* ******* ********* ******* **** **** ***...