Coco ile toprak mix olur mu?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20691
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20691

Guest
Kankalar selam,

Yeni bir growa başlayacağım. Coco aklımı çeliyor ama gübre masrafı çok oluyor. %50 coco %50 toprak yapsam daha hızlı kuruma için olur mu sizce yoksa palgron light mix devam mı? Bol hasatlar

president

Müptezel
Olur kanka sana önerim. Canna coco premium ve monkey pro karışım olacak şekilde ; ekstradan içine perlit ve vermikulut koyabilirsin boku cıkmayacak miktarda knk. Ama tabi ben böyle yapmıyorum ben tohumsuz abimin karışımı olan karışımı biraz kişiselleştirdim yüzde yetmiş coco on beş perlit ve on beş vermikulut koyuyorum. An gübrelerini kullanıyorum ilk sulamadan itibaren gübre kullanıyorum. Köklendirici yerine esrar kompost cayı yapıyorum. an gübreleri dışında sensyzm yerine cannazym kullanıyorum. ilk 14 gün yapraktan besleme yapıyorum belki bilgiler işini görür .

president

Müptezel
Olur kanka sana önerim. Canna coco premium ve monkey pro karışım olacak şekilde ; ekstradan içine perlit ve vermikulut koyabilirsin boku cıkmayacak miktarda knk. Ama tabi ben böyle yapmıyorum ben tohumsuz abimin karışımı olan karışımı biraz kişiselleştirdim yüzde yetmiş coco on beş perlit ve on beş vermikulut koyuyorum. An gübrelerini kullanıyorum ilk sulamadan itibaren gübre kullanıyorum. Köklendirici yerine esrar kompost cayı yapıyorum. an gübreleri dışında sensyzm yerine cannazym kullanıyorum. ilk 14 gün yapraktan besleme yapıyorum belki bilgiler işini görür .
Her yaptığımda doğru demiyorum kanka ama ben böyle yapıyorum bunlar benim doğrularım.

GrowArt420

Yeni üye
Profesyonel olarak yapanlar karıştırmaz. Coco ph farklı toprak ph farklı. Bitki tam anlamıyla beslenemez.

Ü

Üye silindi 15628

Guest
Profesyonel olarak yapanlar karıştırmaz. Coco ph farklı toprak ph farklı. Bitki tam anlamıyla beslenemez.
Elinde bir kaynak varmı ?

Yüzde otuz coco ile Yüzde yetmiş batmix mix bir medya ve sadece batmix toprağı denedim, coco lu topraktan çok verim aldım. Vegde büyüme hızıda inanılmazdı... Normal toprağa göre yarı yarıya daha hızlı kuruyordu. Böylece daha iyi besleyebiliyordum.. Gübrelemeyide normal toprağa göre ayarlıycaksın ph 6.5 dan devam...
Bu bir method ama çiçeklenmede muhakkak flush atmalısın..

Moderatör tarafında düzenlendi:

GrowArt420

Yeni üye
Elinde bir kaynak varmı ?

Yüzde otuz coco ile Yüzde yetmiş batmix mix bir medya ve sadece batmix toprağı denedim, coco lu topraktan çok verim aldım. Vegde büyüme hızıda inanılmazdı... Normal toprağa göre yarı yarıya daha hızlı kuruyordu. Böylece daha iyi besleyebiliyordum.. Gübrelemeyide normal toprağa göre ayarlıycaksın ph 6.5 dan devam...
Bu bir method ama çiçeklenmede muhakkak flush atmalısın..
Buyur dostum. Hydroponic dediği cocoyuda kapsıyor. coco toprksız tarım statüsünde işleniyor çünkü hiç bir besin içermiyor. Su ile ne verirsen onu içinde tutuyor. Saksı drejanı ayarlayabilmek için ve köklerin daha fazla hava alabilmesi içinde perlitle karıştırılıp kullanılması öneriliyor. Toprak ise kendiliğinden besinler vitaminler barındırdığı için canlı statüde olduğu için ilk 15 gün gübre kullanımı yapmayıp sonraki sulamalar kontrollü ve dengeli yapılıyor. Mesele aslında bu. Coco ile toprak karıştırmak tamamen hurafe. Kenevir iki taş arasındada büyür ama mesele doğru ürünü doğru şekilde kullanmak. ferrari ile tarlaya girmeye çalışmış gibi olursun. Ayrıca flus her yetiştirmede mutlaka atılır. İyi growlar

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 15628

Guest
Buyur dostum. Hydroponic dediği cocoyuda kapsıyor. coco toprksız tarım statüsünde işleniyor çünkü hiç bir besin içermiyor. Su ile ne verirsen onu içinde tutuyor. Saksı drejanı ayarlayabilmek için ve köklerin daha fazla hava alabilmesi içinde perlitle karıştırılıp kullanılması öneriliyor. Toprak ise kendiliğinden besinler vitaminler barındırdığı için canlı statüde olduğu için ilk 15 gün gübre kullanımı yapmayıp sonraki sulamalar kontrollü ve dengeli yapılıyor. Mesele aslında bu. Coco ile toprak karıştırmak tamamen hurafe. Kenevir iki taş arasındada büyür ama mesele doğru ürünü doğru şekilde kullanmak. ferrari ile tarlaya girmeye çalışmış gibi olursun. Ayrıca flus her yetiştirmede mutlaka atılır. İyi growlar

Dostum verdiğin bir kaynak değil. Senden Hydroponic için kaynak istemedim. Elmayla armutu karşılaştırıyorsun. Profesyonel olarak yapanlar karıştırmaz diyorsun. Drenaj yapmak bir methadolojidir. Tek method olması akla aykırıdır. Hızlı kuruması farklı şeyler. Ben nemli bir bölgede yaşıyorum toprağım ne kadar iyi drenaj yapsamda kurumuyor. Çünkü burda nem %75 den aşağı hiç düşmüyor. Yaz kış nemin ortalaması % 90, birde buna ısı düştümü yansın geceler.

Kanka sen burda sadece cocoyu anlatıyorsun onu zaten biliyoruz. Sorduğum soruya cevap vermemişsin. Hurafe kelimesi arapça huruf kelimesinden gelir. Akla aykırı demektir. Monkey soilin coco ve toprak karışım ürününü nereye koyacaksın ? Bu ürün neden imal edilmiş akla aykırı olduğu içinmi ? Sana 15 günlük bir Coco ve batmixle harmanlanmış bir grow resmi atayım akla uygun olmayan keneviri gör. Bütün bitkiler taşları yararak çıkabilirler. Taşlar parçalayacak asit üretebilirler. Bunu yapabilmeleri için uygun iklim ve toprağa ihtiyaç duyarlar. En arka en sağdaki Gsc, batmix ve cocoyla harmanlanmış toprakda yetişen bitki daha 15 günlük yetişmesine bak. Sana canlı örnek. Bunu nasıl açıklayacaksın. Kişiler grow yaparken bir çok method deneyebilir.

Kendine sorman gereken soru olmaz değil, nasıl yapılır olmalıydı...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • T Turco: