Coco hk.

@progrower:) @Canna

merhabalar üstadlar,
progrowerı etiketleyerek sormuştum, ancak gözden kaçtığını düşünerek hatırlatma olarak bir kez daha danışmak istedim sizlere.

coco-grow konusuna el yazımla üç ajanda bitirerek araştıran ve notlar tutan kafayı kırmış birisiyim.çokça sorum olacaktır ancak ilk olarak;

1- ilk 4 gün 1ml calmag ec 400 seviyesinde fertigasyon uyguladık.4-15 günler arası 2ml calmag ile fısfıs yoluyla yağmurlama yaptık(calmag ec değeri yüksek olduğu için kök beslemesi adına, ana besinlerin miktarını daha yüksek frekansta uygulayabilmek için).15. günden hasat anına kadar 1ml/lt calmag kökten beslemeye geçiyoruz,fısfıs olayından sonra.Bu konu da herhangi yanlış çıkarımım var mıdır?ek olarak connoisseur coco ana besinlerim ile birlikte yan besin chartının kushie kush haricinde hepsi mevcuttur.

2- fidemiz 6.katını oluşturdu ve kök bölge gelişimini oturttu.3.kattan topping yaptıktan sonra ,çift ana dalı lst ile açıp,2 haftalık toplama sürecinden sonra yan 2 ana dala da topping uygulamak istiyorum.senden ayrı olarak auto değil de,photo tercihi yapacağım .2 defa transplantten sonra 27lt air saksıda,2 bitkimin hasatına gideceğim.demiş olduğun gibi saksıdan 40cm üstten scrog ile 150x150 kabinime 45 gün veg ile 2 fem (çoğunluk sativa tercihim oluyor) bitkim sığar mı?(evveliyatında hep toprak deneyimim olduğu için sormaktayım.)

3- late veg döneminden ,early bloom dönemine geçerken ec değerini 1500 den 1200 seviyelerine çekmem sorun teşkil eder mi?(1.hafta bloom 1200,2.hafta bloom 1300 şeklinde 1600,1700 bandına olgunlaşma evresine gelene kadar haftalık çıkaracağım.)

4- late vegden sonra ki 2 haftalık bloom streching çiçek döneminde coco connoisseur grow miktarını azaltarak mı coco connoisseur blooma geçeyim,yoksa direk 2haftalık early blooma geçtiğim gibi yani 12-12 döneme geçtiğim gibi growu tamamen keseyim mi?

5- blooma geçişte 12-12 ışık vermeden önce ki 16-48 saat arası karanlık evresinde fertigasyona devam edip,bu fertigasyonları da late vegde ki gübre takvimim ile mi devam etmeliyim?(karanlık sürecinde ki AK yi sorgulamaktayım)

6- 1 haftalık flush döneminde 5.8 ph su ile fertigasyon uygulandıktan sonra ki 2 günlük karanlık dönemde sulamayı artık kesmeli miyim?(bud larda ki nem oranı ve sıkılığını düşünerek)flawless finish'i her fertigasyonda uygulayabilir miyim?

7- transplant dönemlerinde 0,5lt(10.gün yaklaşık) ardından 7lt(tahmini bitkinin kaçıncı gününde veya döneminde uygulamalı?) son olarak 27 lt air saksı ideal olur mu?

8- şimdilik son olarak, olgunlaşma döneminde ki 800-1100 arasına düşereceğimiz ec değerlerinde 1ml den fazla olarak overdrive'a bitkimize göre yükleneilebilir mi?(ana besinlere ek olarak tüm chart yan besinlerim olduğundan ve hepsi voodoo gibi 0 ec değerine sahip olmadığından ,elinde uygulamalarına istinaden yan besinlerin ve ana besin olarak connoisseur serisinin ml/lt bazlı yaklaşıkta olsa ec değerleri mevcut mudur?)

Biliyorum çok fazla soruya boğdum, ancak senin gibi tecrübeli üstadı bulmuşken sormadan geçemedim.Yeniden teşekkür ederim.Gönlünüze göre nice hasat dönemleri dilerim.

C

Canna

Guest
Dostum , kafam iyi okumaya üsendim, yarin ayilinca yazarim sana :) Yada bekliylim önce @progrower:) yazsin, bu calmag konusunda ki görüslerimiz az da olsa faklilik gösteriyor

dostum ben de 1,5 kabinde 4 saksı düşünüyordum, sen 2 sığar mı demişsin. cevabı ben de merakla bekliyorum :)

otomatik sulama için araştırma yapıcam. sen de manuel mi suluyorsun?

dostum ben de 1,5 kabinde 4 saksı düşünüyordum, sen 2 sığar mı demişsin. cevabı ben de merakla bekliyorum :)

otomatik sulama için araştırma yapıcam. sen de manuel mi suluyorsun?
hep soil yetiştiricisi olduğum için coco ilk deneyim olacak.Artık kafayı hydro sistemler de kırmada karar kıldım.
manuel sulama yapacağım bitkilerle uğraşmayı seviyorum ,zahmetten çok keyif olacağını biliyorum.:)

1-)İlk 11/13 günlük süreç zarfında yapılacaklar gün bazında açıkça paylaştım
3. GünEsrar Fide Karışımı için Coco: EC 400, pH Perfect (1ml calmag'a eşdeğer ve bunu hasata kadar bu şekilde devam edicez)
4. Gün:Fertigate 2 kez: EC 400, pH Perfect
5. Gün:Fertigate iki kez: #1 EC 0.47 #2 EC 0.47 pH Perfect A+B eşit miktar ec artırıldı wodoo eklendi
6. Gün:Fertigate iki kez: #1 EC 0.55 #2 EC 0.65 pH Perfect
7. Gün:Fertigate iki kez: #1 EC 0.70 #2 EC 0.75 pH Perfect
8. Gün:Fertigate iki kez #1 EC 0.85 #2 EC 0.90 pH Perfect Bitkinin üçüncü üzerinde çalışan iki düğümü vardır.
9. Gün:Fertigate iki kez: #1 EC 0.95 #2 EC 1010 (Tam mukavemetli) Bardağın dibinden kökler çıktı!
10. Gün:Bitkinin üç düğümü vardır. İkinci kaba nakil: Fide aşamasını sonlandır.
Hataların var gözden geçir calmag ı biz bitki tüketsin diye değil coco tükettiği için veriyoruz ürünlerde eser miktarda olduğu için kökten girmezsen yeterli ca mg alamaz buda sorun çıkarır....
2-)Kabin ölçün tek photo için yeterli kullanman gerek ışık ise en az 300w düzgün bi par haritasına sahip olması lazım toping 3 katta yapılmaz tabi bu insanların tercihi istersen ilk katta da yapabilirsin bana soracak olursan ilk 28 gün ellemiyorum veg in tüm potansiyelini stres olmadan yansıtması için 28.gün 6.kattan top ve ilk katın dallarnı keseriz elimizde 8 ana sömek dalı oluşur sonrasında bi eğitim yapıp fileyi seriyoruz aşağıda eğitim verdirdiğim bi bitkiyi bırakıyorum 100lük kabinde auto bitki nasıl sığmamış ordan bak mecburan 2.fileyi sermek zorunda kalındı
3-)Bitkim blooma girdiğinde minimum 3gün daha veg fertigesine devam edip sonrasında ca ile ayarlanmış ec0.40 dan flush yapmanı sonra bloom gübrelerine geçmeni tavsiye ediyorum ec aralıkları için konularımda mevcut okursan bilgilenirsin yukarısı seni sıkıntıya sokar aşağısı verimden çalar dikatli ol yapıp gübreye boğanları gördük çoğu patladı yakında patlayacaklarda olcak görürsün :)
4-) üçüncü soru ile aslında aynı ondan es geçiyorum
5-)Coco flush ı toprak ile karıştırma flus bunda 10 dakkalık iş :) dip ec ni 0.10 a getirdiğinde flush tamamdır sonrasında 1 hafta boyunca sadece flawles ile suluyor sonra ışık altında cocoyu iyice kurutup karanlığa alıyoruz 72 saat sonra CUT...Cocoda takvim ile gidersen seni sorunsal girdaplar bekliyor acilen kafandan ML takvim parmagını sok bak gibi kavramları çıkar....
6-)beşinci soruda açıkladım sorduğun şey hemen hemen aynı
7-)27 saksı photo için ideal tabi bu fertige miktarı ışık ve besin ile doğrudan alakalıdır transplant ise tamamen senin bitkin ile arandaki plana bağlı.
:cool:Ower'ın ec üzerinde etkisi yüksek olduğu için yükseltirsen ana besini kısmak zorunda kalırsın aksi halde ec şişer zamanla runoff aşırı yükselir ve bitki gelişimi kısıtlar yaşamaya odaklanır.Ürünlerin Ec değerleri kullanmış olduğun başlangıç suyuna bağlı olarak değişiklik gösterir mesela benim kullandığım suda 1ml sensiCA 0.40 yapıyorken senin suyunda 0.65 çıkabilir çünkü aynı başlangıç Ec değeri suyuna sahip olmama olasılığımız çok yüksek.. Aklına geldikçe sor kafana göre atak yapma bitkiye geri çevirmesi zor hydroda bilgin olsun bu şekilde alt alta yazarsan aynı şekilde cevap alacağından emin olabilirsin HAYIRLI GROWLAR DİLERİM.....@progrower:)

cevapladığın için teşekkür ederim,vakit ayırdığın için çok sağol.

2-) ışık sistemim mars hydro ts3k. 450 watt her dönem için kullanabiliyorum.ek olarak sormak istediğim genelde okuduğum ,takip ettiğim sitelerde hep coco medyada autoflower seed tercih edildiği.hatta photo tür seed ile yapanı görmedim.sende 28.günde neredeyse blooma 5 kala topping atıyorsun.bitkinin stresi atma ,toparlama süresinin kısalığından faydalanıyorsun anladığım kadarıyla doğru muyum?vede 6.kat toppingi 6.kattan mı uyguluyorsun yoksa 6.kat oluşup root oturduğu anda 3.kattan mı uyguluyorsun?

3-)photo tohum tercihim edersem eğer karanlık dönem yaşatarak blooma geçmeliyim.bu karanlık dönemde de fertigasyona devam ediyorum değil mi?ve ayrıca geçiş fertigate değişiminde ec400 calmag 1ml/lt şeklinde flush atıp,asıl blooma gübreleme programıma bir ardından gelen sulamada mı geçmeliyim? yoksa flush ardından ,yeni temiz medyaya, ec bloom başlangıç seviyesinde ki suyumu hemen vermeli miyim?(14 kademeli arıtma su kullanacağım ec lerimiz yakın olur diye düşünüyorum.)

verdiğin cevaplara ek olarak sormak istediklerim olarak sıraladım.

bol dumanlar..

ışığın iyi photo bakabilirsin sen denk gelmemişsindir bu forumda bile yapan var toping anlattım yine anlatayım 6.kat oluştuğunda elimizde 10 adet ana dal kalacak şekilde top yaparsın sonrasında en alt 2 dalıda alırız ve elimizde 8 ana dal kalır eğtim ve toping i bitkinin sabah döngüsünde yapıp sulamanı sonra yap karanlık evrede de sulamanın saati şaşmayacak aksi halde dip ec patlar bloom başlarken flush atarsan temiz olur atmayanda var ben genelde temizlerim yeni sayfa açarım bloom için...
Teşekkür ederim üstad, emeğine sağlık. Açıklayıcı oldu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****