Cob led

Dostlar cob ledde fan bağlantısı nasıl yapılıyor,bir de bu ledler çok sıcaklık yapıyor mu? Isı durumu nedir

köfteci

Yeni üye
Cvp: Cob led

jackHerrer' Alıntı:
Dostlar cob ledde fan bağlantısı nasıl yapılıyor,bir de bu ledler çok sıcaklık yapıyor mu? Isı durumu nedi12
fanları 12v adaptöre baglaman lazım kanka. evet sıcaklık yapıyor normal cpu soğutucusu baglarsan 45 50 dereceleri buluyor lamba.

köfteci' Alıntı:
jackHerrer' Alıntı:
Dostlar cob ledde fan bağlantısı nasıl yapılıyor,bir de bu ledler çok sıcaklık yapıyor mu? Isı durumu nedi12
fanları 12v adaptöre baglaman lazım kanka. evet sıcaklık yapıyor normal cpu soğutucusu baglarsan 45 50 dereceleri buluyor lamba.

kanka örnek bi adaptör fotosu atarmısın birde ısıyı düşürmenin yolu nedir

reaL

Üye
kanka cpu fanının uzerine monte etceksin araya termal macun sürmeyi unutma.
220v ise istediğin gibi bağla faz yok nasılsa + - farketmez

q_life

Yeni üye
Eğer çok fan kullanacaksan bilgisayar güç kaynakları var ucuz onunlada bağlantı yapabilirsin ben o şekilde yaptım.

ococom

Yeni üye

Matt' Alıntı:
PC fanlariyla tek tek ugrasacaginiza marketdijital adlı sitede dikdörtgen soğutucu adı altında ürün satılıyor onu alın ledleri ona monte edin ustunede bir tane fan takın yeter.hem daha hesaplı ve kolay hemde daha komplike bir sistem olur.

Ben öyle yaptım bir tane aliminyum led soğutucu üzerine 5 tane cob ledi termal macun kullanarak bağladım, arkasınada 1 ad 220v fan taktım adaptörede ihtiyaç kalmadı. 50 dereceyi geçmiyor ısısı.

köfteci

Yeni üye

ococom' Alıntı:
Matt' Alıntı:
PC fanlariyla tek tek ugrasacaginiza marketdijital adlı sitede dikdörtgen soğutucu adı altında ürün satılıyor onu alın ledleri ona monte edin ustunede bir tane fan takın yeter.hem daha hesaplı ve kolay hemde daha komplike bir sistem olur.

Ben öyle yaptım bir tane aliminyum led soğutucu üzerine 5 tane cob ledi termal macun kullanarak bağladım, arkasınada 1 ad 220v fan taktım adaptörede ihtiyaç kalmadı. 50 dereceyi geçmiyor ısısı.

kanka o şekilde de ledleri istediğin gibi yayamıyorsun tek parça üzerinde ne kadar yer varsa onunla sınırlısın.

köfteci' Alıntı:
ococom' Alıntı:

kanka o şekilde de ledleri istediğin gibi yayamıyorsun tek parça üzerinde ne kadar yer varsa onunla sınırlısın.

Cpu fanı üzerinde 45-50 dereceye çıkıyorsa ısı bu zarar vermez mi kanka

köfteci

Yeni üye

jackHerrer' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

ledlere zararı yok ama kabin içini bu sıcaklarda biraz ısıtır kanka 4 adet tek parça sogutucu da da kullandım o da aynı şekilde ısınıyor. bu cob ledlerin dezavantajı çok ısınması zaten. birde yanlış hatırlamıyorsam 50hz di eski tüplü tvler gibi seyirme yapıyor bunlar. biraz daha bütçen varsa 100w 12-24 volt driverla çalışan cob ledler var bunlardan daha iyidir biraz daha profesyonel iyi bişey dersen cxb3590 bitki başı 1 adet yeterli olur hasat hakkında endişen olmaz.

Matt' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

Bahsettiğim siteden istediğim ölçüde kestirip kargoyla teslim aldım sorunsuz ve harika bı şekilde kullandım ve çok başarılı bir hasat aldım.

kaç wattla ne kadar hasat aldın kanka paylaşır mısın. bir de bu fan için adaptör hangisi kanka resim atabilir misin

köfteci

Yeni üye

jackHerrer' Alıntı:
Arkadaşlar bu fan için dediğiniz adaptör hangisi bi yardımcı olcak yok mu

aldığın fana göre değişir dostum 12 volt fan alacaksan 12v adaptör alman lazım 220volt ile çalışan fan alırsan adaptöre gerek yok.

ococom

Yeni üye

jackHerrer' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

Yaklaşık 2.5 aydır çalışıyorlar bi sıkıntı çıkmadı iki bitkininde hasatı bitti üçüncüyü bekliyorum :) daha önce Cfl kullanmıştım cob ledlerin hasatıda cflye göre çok daha iyi. İsteyen olursa bitenlerin gramajınıda tartar yazarım...

ococom' Alıntı:
jackHerrer' Alıntı:

Yaklaşık 2.5 aydır çalışıyorlar bi sıkıntı çıkmadı iki bitkininde hasatı bitti üçüncüyü bekliyorum :) daha önce Cfl kullanmıştım cob ledlerin hasatıda cflye göre çok daha iyi. İsteyen olursa bitenlerin gramajınıda tartar yazarım...

kaç wattlık cob kullandın kanka. faturaya yansıması nedir

köfteci' Alıntı:
jackHerrer' Alıntı:
Arkadaşlar bu fan için dediğiniz adaptör hangisi bi yardımcı olcak yok mu

aldığın fana göre değişir dostum 12 volt fan alacaksan 12v adaptör alman lazım 220volt ile çalışan fan alırsan adaptöre gerek yok.

https://mcdn01.gittigidiyor.net/36408/tn30/364083600_tn30_0.jpg

Dediğin adaptör böyle mi kanka

kirefg

Yeni üye
ARKADAŞLAR BENDE KONU AÇTIMDA BURDADA GÖRDÜM AYNI KONUYA BENZER  BAHSETTİĞİNİZ LED FULLSPECTRUM LED Mİ
BİDE BEN BU 220V BEYAZ VE SARI LED LER VAR ONLARI KARIŞIK BAĞLASAM 2 BEYAZ 3 SARI 100W LIK AUTO BİTKİLERDEN VERİM ALIRMIYIM ?

ococom

Yeni üye

jackHerrer' Alıntı:
ococom' Alıntı:

kaç wattlık cob kullandın kanka. faturaya yansıması nedir

50 watt x 10 ad= 500 watt ayda yaklaşık 150 Tl kadar farketti faturada

mcmurphy

Yeni üye

jackHerrer' Alıntı:
Yardım edecek 1 allahın kulu yok mu be

hocam sorunu tam anlayamadım, biraz led ve elektrik bilgim var, yardımcı olmaya çalışayım.
sizde 12v ile çalışan cob led var ve nasıl çalıştırabileceğinizi mı öğrenmek istiyorsunuz.

mcmurphy' Alıntı:
jackHerrer' Alıntı:
Yardım edecek 1 allahın kulu yok mu be

hocam sorunu tam anlayamadım, biraz led ve elektrik bilgim var, yardımcı olmaya çalışayım.
sizde 12v ile çalışan cob led var ve nasıl çalıştırabileceğinizi mı öğrenmek istiyorsunuz.

kanka led bağlantısı değil, bu ledleri soğutmak için takılan cpu fanlar nasıl çalıştırılır. Yani bu cpu fanların bağlantısı nasıl olmalı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    O obeb: ******** ***** ******* ***** ******** *** *** ********