ciceklenme belirtisi var mı ?

selam kankalar,
tohumun genetigini bilmiyorum fakat auto oldugunu biliyorum. 41. gündeyiz photo mu acaba diye dusunmeye basladim, ilk growum o yuzden ciceklenmeden onceki belirtileri bilmiyorum. bitkiyi genel de yorumlayabilirsiniz, bana gelisim yavas geldi ama ilk growun gunahi olmaz amac tecrube kazanmak.. grow odasi penceresiz, dolayisiyla saglikli bi sekilde temiz hava saglayamiyorum. evi havalandirinca anca hava giriyor iste, pc fanlari var giris cikis icin. lst uyguladim egitim olarak sadece.

isik: 250w cobled 20/4
toprak : 15 lt all-mix
elimdeki gubreler:
biobizz grow-bloom-topmax
biobizz calmag
potasyum silikat

sulamayi yaklasik 3 gunde bir yapiyorum en son 1,5L su verdim. 2 gubreli 1 bos su vermeye calisiyorum bos sulamalarda silikat verdim. all-mix takvime gore veriyorum oranlari. bloom gubresine baslamali miyim bir sonraki sulamada ? ciceklenme belirtisi var mi? photo cikarsa 20/4 isik ile veg donemini gecirdigi icin bi sorun yasar miyim? bunlarin disindaki onerilerinize de acigim kanka. tesekkurler simdiden..

AwaKe4

Müptezel
Kanka bitkin genel olarak iyi durumda fena değil, önceki sulamalarında ph dalgalanması varmış alt yapraklardan bi ikisinde dalgalanma var. Photo yada auto olayına gelirsek auto genetikler genelde 40.gğne kadar çiçeğe girmiş oluyor. Photo çıkarsa yani önündeki 1 hafta da çiçeklenme gözmezsen bitkiyi karanlığa al ardından 12/12 ışığa geç. 20/4 photo veg döneminde kullanılabilir optimum olmasa da sorun olmaz.

Bevelk2

Yeni üye
Kanka bitkin genel olarak iyi durumda fena değil, önceki sulamalarında ph dalgalanması varmış alt yapraklardan bi ikisinde dalgalanma var. Photo yada auto olayına gelirsek auto genetikler genelde 40.gğne kadar çiçeğe girmiş oluyor. Photo çıkarsa yani önündeki 1 hafta da çiçeklenme gözmezsen bitkiyi karanlığa al ardından 12/12 ışığa geç. 20/4 photo veg döneminde kullanılabilir optimum olmasa da sorun olmaz.
Kanka dalgalanmayı nasıl anladın
Ben de kendi bitkimde bakmak istiyorum

evet ilk sulamalarımda ph olme imkanim yoktu, simdi de ph kiti ile olcuyorum ph metre yok, sarı-açık yeşili tutturmaya çalışıyorum renk olarak. peki kanka max beklemem gereken süre nedir çiçeklenme için? 12/12 yapıp da auto oldugu ortaya cıkarsa sonra yine sorun yasarım sanırım. tesekkurler cevabın icin kanka.

AwaKe4

Müptezel
evet ilk sulamalarımda ph olme imkanim yoktu, simdi de ph kiti ile olcuyorum ph metre yok, sarı-açık yeşili tutturmaya çalışıyorum renk olarak. peki kanka max beklemem gereken süre nedir çiçeklenme için? 12/12 yapıp da auto oldugu ortaya cıkarsa sonra yine sorun yasarım sanırım. tesekkurler cevabın icin kanka.
Kanka tohumu aldığın yerde bilgileri vardır auto olarak aldıysan. Autolar genelde seed to harvest 8-12 hafta tüm süre için olur. Bitki genetiğine göre bu durum değişir. Benim daha 30. Günü geçip çiçeğe girmeyen auto bitkim olmadı. Ama işi garantiye almak istersen 41 gün olmuş 1 hafta daha bu periyot devam et eğer çiçeğe girmezse photo olduğu kesin olur artık. Bence şuan bile photo ama belki senin genetiğin toplam süresi 12 haftadır. Yani kısaca bu hafta çiçeğe girmezse photo. Sonrasında sen ne zaman çiçeğe almak istersen 12/12 alırsın. Auto da çıksa 12/12 aldın diye aşırı sorun yaşamazsın

Kanka tohumu aldığın yerde bilgileri vardır auto olarak aldıysan. Autolar genelde seed to harvest 8-12 hafta tüm süre için olur. Bitki genetiğine göre bu durum değişir. Benim daha 30. Günü geçip çiçeğe girmeyen auto bitkim olmadı. Ama işi garantiye almak istersen 41 gün olmuş 1 hafta daha bu periyot devam et eğer çiçeğe girmezse photo olduğu kesin olur artık. Bence şuan bile photo ama belki senin genetiğin toplam süresi 12 haftadır. Yani kısaca bu hafta çiçeğe girmezse photo. Sonrasında sen ne zaman çiçeğe almak istersen 12/12 alırsın. Auto da çıksa 12/12 aldın diye aşırı sorun yaşamazsın
tamamdır kanka dediklerini yapicam cok tesekkurler bilgiler icin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ******* ** ***** hahahahahahahaha*******
    +1
  • lavrens lavrens:
    ****** ****** ******* ********** hahahaha*** hahahaha ***** **** ***** ** **** **** ****** **** ****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********** ****** ** ******* hahahaha* ***** **** ***** hahahaha ***** **** ***** ** **** **** ****** **** ****
  • içiciadam içiciadam:
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    *** *** ****** hahahaha* hahahaha**** *** ***** *** ***** ********* ****** ***** *** ******* ******** * ***** ******* ** hahahaha******** ******* ** *****
    +1
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** **** ********** *** **** ** ***** *** *** ****** hahahaha* hahahaha**** *** ***** *** ***** ********* ****** ***** *** ******* ******** * ***** ******* ** *******
    ***** ******* * ***** ****** ****** *** ********** **** **** ********** *** **** ** *****
    +1
    **** **** **
  • NewGardener NewGardener:
  • Houp53 Houp53:
    ***** ******* ********** ****** ****** **** ****** ***** ********* ****** ****** ********* **** hahahaha* **** *********
  • içiciadam içiciadam:
  • NewGardener NewGardener:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** *** hahahaha**** ***** ***** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    ** ******** ******* ***** ******* ******* **** ****** ******* ******* **** *******
    ***** * ** ****** **** ****** *** ********* ***** ******** hahahaha **** *** ******* ***** ****** **** ** ******* **** hahahaha* ****** ******* ********* ***** ******** **** *********
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha ****** ***** ********* ****** ******* ******* ********** hahahaha ****** ****** **
    ****** ** hahahaha*** hahahaha* ***** *** hahahaha**** ***** ***** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** hahahaha*** *********
    ***** hahahaha* **** ********* ********* *** **** *******
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *