Chip led kullananlar yardım!!!

kafamguzel

Yeni üye
İlk growumda 400 w ışık altında 5 bitki yetiştirdim ve iki bitkiden istediğim hasatı aldım. Tecrübeyle sabit oldu ışık çok başka bir olaymış. Şimdi havalar da sıcaklıyor ben de chip led almayı düşünüyorum.Bitki başına o 50 w olanlardan 4 tane koyup yani 200 w yapıcam. Şimdi ledleri sipariş ettik ve geldi diyelim.Ne yapmam gerekiyor.Ayrıntıya girereseniz sevinirim.

karlibas

Yeni üye
Moruk selamlar, ben de chip led kullanıyorum tek bitkiye 3 chip led artı 300w cfl veriyorum. 
Chip ledin sıkıntısı aşırı ısınması ve soğutma sistemi olmaması yani bunu kendin kuracaksın, aleminyum soğutucu alıyorsun bunun alt tarafına chip ledleri vidalıyorsun (ledin arka tarafına termal macun sürüyorsun), aleminyumun üst tarafına da ufak pc fanlarından koyuyorsun , elektrik elektronikten anlıyorsan malzemeleri temin edip kendin rahatlıkla yapabilirsin anlamıyorsan elektrikçiye malzemeler ile gidip tarif edersin , el emeği karşılığında yaparlar.

4 Chip led yanında başka ışık takviyesi yapmanı öneririm ya da sayıyı arttırmanı , ayrıca aleminyum soğutucuyu geniş ebatlarda bulmak zor ya birkaç tane alıp ekleme yapacaksın yada iyice araştırıp büyük boyutlarda bulacaksın böylece chip ledlerini bitkinin heryerine etki edecek şekilde kullanabilirsin.

kafamguzel

Yeni üye
Cvp: Chip led kullananlar yardım!!!

karlibas' Alıntı:
Moruk selamlar, ben de chip led kullanıyorum tek bitkiye 3 chip led artı 300w cfl veriyorum. 
Chip ledin sıkıntısı aşırı ısınması ve soğutma sistemi olmaması yani bunu kendin kuracaksın, aleminyum soğutucu alıyorsun bunun alt tarafına chip ledleri vidalıyorsun (ledin arka tarafına termal macun sürüyorsun), aleminyumun üst tarafına da ufak pc fanlarından koyuyorsun , elektrik elektronikten anlıyorsan malzemeleri temin edip kendin rahatlıkla yapabilirsin anlamıyorsan elektrikçiye malzemeler ile gidip tarif edersin , el emeği karşılığında yaparlar.

4 Chip led yanında başka ışık takviyesi yapmanı öneririm ya da sayıyı arttırmanı , ayrıca aleminyum soğutucuyu geniş ebatlarda bulmak zor ya birkaç tane alıp ekleme yapacaksın yada iyice araştırıp büyük boyutlarda bulacaksın böylece chip ledlerini bitkinin heryerine etki edecek şekilde kullanabilirsin.

Çok teşekkür ederim. Başlıyorum hocam.

ersink

Yeni üye

Mübarek' Alıntı:
dostum tavsiyem driversiz led al

kardeşim neden driversiz almamızı öneriyorsun bi kaç kere dha gördüm driversiz alın diyen sebebi nedir acaba performanstamı etki ediyor sıcaklıkta mı ?

Mübarek

Yeni üye

ersink' Alıntı:
Mübarek' Alıntı:
dostum tavsiyem driversiz led al

kardeşim neden driversiz almamızı öneriyorsun bi kaç kere dha gördüm driversiz alın diyen sebebi nedir acaba performanstamı etki ediyor sıcaklıkta mı ?

bro driversiz almazsan  esktradan power suply alman gerekcek daha fazla para verceksin neden böyle bişi yapasınki ? ama driversiz ledin bi - si var oda 50hz olduğu için biraz disko ortamı gibi garip oluyor ama bitkiye çok etkilemez

qazim

Yeni üye
driversız ledler ile dolgun sömekler hayalden başka bişey değil eğer chip alıp yapacaksan cree cxb3590 ı araştırmanı tavsiye ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    hahahahahahahaha *** ******* ******* ******* ******* ********* ******* ** ****** *** ******** ***** ****** **** ********** **** ** ****** ****** ****** **
  • istr istr:
  • istr istr:
    ****** ** **** ****** **** ********* *** ******** ****** ***** ******** ****** **** ***** ******* ****** ***** *** ******* hahahaha* ***** ***** ******** ***** hahahaha* ******** **** ***** ** ******
  • istr istr:
    ** ** ****** **** ******** ******* ********* ***** ********* ********* ******* ***** ** ***** ****** ****** ****** ****** ** **** ****** **** ********* *** ******** ****** ***** ******** ****** **** ***** ******* ****** ***** **
    +1
    ****** ****** ***** ******** *** ***** ** ***** ***** ** ******* ****** * ******* ***** ****** **********
  • istr istr:
    ****** hahahaha **********
    ***** ******* ******* *** ***** ******** hahahaha **********
    +1
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** *** ** ******
    +1
  • istr istr:
    ****** ***** *** *** ******* **** *
    +1