CFL ve LED sorunsalı / Isı / GEN / Enerji kullanımı

Medfenix

Yeni üye
Selamın aleyküm kankalar 

Şimdi forumdan mükemmel bilgiler ediniyorum bu konular hakkında altından daha kıymetli bence paylaştığımız bilgiler genede kafamda soru işaretleri var ve ilk konumu bu soru işaretleriyle açmak istedim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İlk deneyim için 80*120*200 bir dolapta 2 bitki bunun için :

-panda film 
-80W 5800 lm 4 adet CFL 
-Forumdan öğrendiğim karbon filtre yapımı videosuyla 2 adet karbon filtre yapacağım 
-usb nem makinesi 
-Güvercin gübresi kullanacağım ( kullanan tanıdıklarım zehir gibi sigara verdiğini anlatıyor )

+Oda sıcaklığından daha düşük ısıda bitki dolabım bu nedenle nemide olduğunca az etkileyecek bir ısıtıcı ayarlamam gerek önerileriniz nelerdir ?

+CFl lambalar kullanacağım bu lambalar yanıkken kabin ısısını çok fazla etkiler mi etkilerse önerileriniz ?

+ Çorbacı tohumu kullanacağım gen alacaktım bu s*ktuğumun sitelerinin ödeme yöntemlerinden hiçbirini beceremiyorum varsa kolayı taktik .

+ Bunların enerji sarfiyatı nedir ortalama 

+ yaklaşık bi 6 ay sonra prof sistem hazırlamayı düşünüyorum LED tavsiyeniz varmı kullanan arkadaşlar elektirik tüketimi ve verim konusunda yorum bırakabilir mi ? 

Şimdiden çok sağolun 

ESRARINIZ BOL OLSUN

M

moejoe

Guest
[font="Open Sans", sans-serif]+Oda sıcaklığından daha düşük ısıda bitki dolabım bu nedenle nemide olduğunca az etkileyecek bir ısıtıcı ayarlamam gerek önerileriniz nelerdir ?[/font]
oda sıcaklığı için ısıtıcı fanlar var hem rüzgar yapar hem ısıtır ısı sorunun varsa
[font="Open Sans", sans-serif]+CFl lambalar kullanacağım bu lambalar yanıkken kabin ısısını çok fazla etkiler mi etkilerse önerileriniz ?[/font]
2 bitki için o lambalar yetersiz
cfl lambalar ısıyı arttırmazlar
[font="Open Sans", sans-serif]+ Çorbacı tohumu kullanacağım gen alacaktım bu s*ktuğumun sitelerinin ödeme yöntemlerinden hiçbirini beceremiyorum varsa kolayı taktik .[/font]
bitcoin ile havale ile halledebilirsin site ile irtibata geç risk alıyosan kredi kartı var becerememen çok zor marketten alış veriş yapmak kadar basit bence
[font="Open Sans", sans-serif]+ Bunların enerji sarfiyatı nedir ortalama [/font]
istanbul için 1000w=44 kuruş 1 saatlik kullanım ordan hesap et
bildiklerimi aktardım kanka

Medfenix

Yeni üye
Cvp: CFL ve LED sorunsalı / Isı / GEN / Enerji kullanımı

pid=\' Alıntı:
+Oda sıcaklığından daha düşük ısıda bitki dolabım bu nedenle nemide olduğunca az etkileyecek bir ısıtıcı ayarlamam gerek önerileriniz nelerdir ?
oda sıcaklığı için ısıtıcı fanlar var hem rüzgar yapar hem ısıtır ısı sorunun varsa
+CFl lambalar kullanacağım bu lambalar yanıkken kabin ısısını çok fazla etkiler mi etkilerse önerileriniz ?
+ Çorbacı tohumu kullanacağım gen alacaktım bu s*ktuğumun sitelerinin ödeme yöntemlerinden hiçbirini beceremiyorum varsa kolayı taktik .
bitcoin ile havale ile halledebilirsin site ile irtibata geç risk alıyosan kredi kartı var becerememen çok zor marketten alış veriş yapmak kadar basit bence

kanka 10,000  lümen yetersizmi bitki başı ??

kredi kartı kabul etmiyor bitcoin cüzdanını kullanamıyorum bilmiyorum gerçekten anlayan biri değilim öyle işerden .

ersink

Yeni üye
Cvp: CFL ve LED sorunsalı / Isı / GEN / Enerji kullanımı

Medfenix' Alıntı:
pid=\' Alıntı:

kanka 10,000  lümen yetersizmi bitki başı ??

kredi kartı kabul etmiyor bitcoin cüzdanını kullanamıyorum bilmiyorum gerçekten anlayan biri değilim öyle işerden .

dostum illa bitcoinle uğraşmak zorunda değilsin referans kodu ilede ödeme kabul ediyolar diye biliyorum çok basit bi şekilde referans kodu ile alışverişini tamamlayabilirsin.

narkoz

Yeni üye
CFL ve LED sorunsalı / Isı / GEN / Enerji kullanımı:

dostum benim sipariş verdiğim sitede postaneden nakit gönderim seceneğini secerek siparişini veriyorsun siparişini verdikten sonra postaneye gidip western union döviz havalesi yapmak istiyorum diyip siparişin kaö euro veya dolarsa havaleni sipariş ettiğin sitenin sana vermiş olduğu adres ve isim adına havaleni yapıyorsun bu havale içinde ekstra postane senden 20 ero para alıyor yani nerdeyse tohum parası kadar sen hangi sitededen sipariş etmek istiyorsun bilmiyorum ama ben bu şekilde siparişimi tr ye sıkıntısız getirtiyorum sitenin adını yazmak isterdim ama yasakmı burda yazmak değilmi bilmiyorum özelden yazarsan sana site adınıda söylerim ışık içinde tavsiyem o dolapta sömeklenme dönemi için hps kullanamazsın hem cok elektirik yakar aylık 400 w 54 tl civarı olmasım lazım yanlış hatırlamıyorsam 84 te olabilir sadece lamba cfl sömeklenme dönemi için yetersiz sen led ışık kullanırsan 400 w biraz pahalıdır ama hem uzun ömürlü hem %40 daha az yakar hem ısınma problemi yaşamazsın

dostum benim sipariş verdiğim sitede postaneden nakit gönderim seceneğini secerek siparişini veriyorsun siparişini verdikten sonra postaneye gidip western union döviz havalesi yapmak istiyorum diyip siparişin kaö euro veya dolarsa havaleni sipariş ettiğin sitenin sana vermiş olduğu adres ve isim adına havaleni yapıyorsun bu havale içinde ekstra postane senden 20 ero para alıyor yani nerdeyse tohum parası kadar sen hangi sitededen sipariş etmek istiyorsun bilmiyorum ama ben bu şekilde siparişimi tr ye sıkıntısız getirtiyorum sitenin adını yazmak isterdim ama yasakmı burda yazmak değilmi bilmiyorum özelden yazarsan sana site adınıda söylerim ışık içinde tavsiyem o dolapta sömeklenme dönemi için hps kullanamazsın hem cok elektirik yakar aylık 400 w 54 tl civarı olmasım lazım yanlış hatırlamıyorsam 84 te olabilir sadece lamba cfl sömeklenme dönemi için yetersiz sen led ışık kullanırsan 400 w biraz pahalıdır ama hem uzun ömürlü hem %40 daha az yakar hem ısınma problemi yaşamazsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • 2 2008Grower:
    ***** ******* ***** **** ** ****** ********* ****** ** ********* ****** *** **** ** **** **** ********** *** *****
  • 2 2008Grower:
    ****** hahahaha* ****** ********* ********* ******* **** ** **
    hahahaha *** * ********* ******* ******** **** **** ******
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha
  • 2 2008Grower:
    ********* ** **** ********* ******* ****** ******* hahahaha*
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha* *** *******
    **** ******** hahahaha** *****
  • Emmy Emmy:
  • muadip muadip:
    **** ******** ******* ***** **** ******* ****** hahahaha *** * ********* ******* ******** **** **** ******
  • 2 2008Grower:
    hahahaha ********** hahahaha** ********* **
    **** ******** ******* ***** **** ******* ****** ******** ** ***** *** *** ******** ******* ********* ****** ********** ********* ***** ***
  • Emmy Emmy:
    ** ****** ****** ***** ****** ***** ****** ******** ******* ***** **** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ******* ****** ****** ***** ****** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ********** ******* ***** **
  • Emmy Emmy:
  • muadip muadip:
    +1
    hahahahahahahaha * ***** *****
  • Emmy Emmy:
    **** ***** hahahaha ****** ***** ** *****
    +1
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** ******* * ********** ****** ******** ***** ***** * ****** **** ******* * **** **** ******* ********* ***** **** hahahaha******
    2 2008Grower: ***** ***** ******* * ********** ****** ******** ***** ***** * ****** **** ******* * **** ****...