Cevaplanması Gereken Sorular

RakNet

Yeni üye
3 4 saksıdan içicilik olur tekerrurun yoksa savcılıga bıle cıkmazsın ama tekerrurun varsa 2.yıl 1 ay hapıs cezası 15 gun gır cık yaparsın :)
kankam oncelıkle evınde yapacaksın nerede yapacaksın bılemem
sana tek tavsıyem canım kanım dedıgın adam bıle bılmeyecek bunu yoksa sıçışın başlar

Kankam inan asla söylemeyeceğim birşey zaten dedim ya bir kere mahsul alıcam kabini sökücem bitmeye yakın tekrar yapacağım ve kendim için yapacağım sadece herhangi bir ticari amaç için asla maksat çorbacıya para kaptırmamak ve neyi içtiğimi bilmek bide yalan yok bitkinin kendisinide çok seviyorum gerçekten yasal olsa ömrümü bunu ekmeye adayabilirdim meslek olarak ama işte maalesef yaşadığımız ülke şartları sebebi ile alenen yapamıyoruz neyse bu başka bir konu bu arada şu lamba işime yarayabilir gibime geliyor yarar mı ne dersiniz?

Lamba: https://www.trendyol.com/yxo/150w-full-spectrum-bitki-yetistirme-lambasi-tum-donem-p-96108178

100x100x200 bir kabin için düşünüyorum dediğim gibi 3 adet saksı yapacağım sadece belki en fazla 4 üstüne çıkmayacağım

Bandaleros

Doktor
Kankam inan asla söylemeyeceğim birşey zaten dedim ya bir kere mahsul alıcam kabini sökücem bitmeye yakın tekrar yapacağım ve kendim için yapacağım sadece herhangi bir ticari amaç için asla maksat çorbacıya para kaptırmamak ve neyi içtiğimi bilmek bide yalan yok bitkinin kendisinide çok seviyorum gerçekten yasal olsa ömrümü bunu ekmeye adayabilirdim meslek olarak ama işte maalesef yaşadığımız ülke şartları sebebi ile alenen yapamıyoruz neyse bu başka bir konu bu arada şu lamba işime yarayabilir gibime geliyor yarar mı ne dersiniz?

Lamba: https://www.trendyol.com/yxo/150w-full-spectrum-bitki-yetistirme-lambasi-tum-donem-p-96108178

100x100x200 bir kabin için düşünüyorum dediğim gibi 3 adet saksı yapacağım sadece belki en fazla 4 üstüne çıkmayacağım
kankam benım bu ısıkla alakalı bılgım yok ben led kullanıyorum dırek
ama sana tavsıyem bu tur malzemelerı sakın ınternetten alma
istanbul ıcındeysen bırkac tavsıye verırım
bu ışıklarda @nightowl bılgılıdır
birde @pineapple express e sor derım

Yesil888

Ordinaryüs

Kanka bu isik 100X100 alana yetmez, ayrica bu cob led cok isinir ve cok elektirik tüketir. Linktekinin beyazini al, 8 tane veg icin, cicekte 12 tane sari al, mis gibi hasat alirsin.
Bu ledler sanki elektirigi kokluyor, elektirik faturanda cok bir degisiklik olmayacak.Bu ampullerden alirsan üzerindeki kapaklari cikart.

RakNet

Yeni üye
Kanka bu isik 100X100 alana yetmez, ayrica bu cob led cok isinir ve cok elektirik tüketir. Linktekinin beyazini al, 8 tane veg icin, cicekte 12 tane sari al, mis gibi hasat alirsin.
Bu ledler sanki elektirigi kokluyor, elektirik faturanda cok bir degisiklik olmayacak.Bu ampullerden alirsan üzerindeki kapaklari cikart.
Bu ampulden kaç adet alayım üstat ve kaç cm yüksekliğe bırakmalıyım?

5.yaprak

Üye

Bende bunun mercekli olanını aldım aynı yerden

sen al ilk önce kanka maddiyatta sıkıntı varsa bilinmedik ışıkları alma tavsiye etmem torch led hem hesaplı hem az yakıyor @Yesil888 üstadın dediği gibi 8 tane 6500k (beyaz) torch led 12tanede 3000k (sarı) torch led al lambaları aldım diye konu aç ondan sonrasına sonra bakarız

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka toplamda sana kac adet gerekli oldugunu yazdim, Bardakta filizken 1 tane beyaz yeter, bitkiler büyüdükce büyük saksiya aldigin zaman birer birer coglatacaksin isiklari. Ilk önce 30 cm as, bak bitkilerin yapraklari yanlardan yukari kalkarsa bu isik fazla geliyor demektir, ona göre ayarla mesafeyi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kateneinn kateneinn:
    ****** *** ***** **** ** *
  • ColombianSun ColombianSun:
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahaha********
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ****** *** ***** **** ** *
  • Bandaleros Bandaleros:

********* ***** ***** **** ******* ***** ***** ***** hahahaha
    hahahahahahahahahahahaha******** ***** hahahaha *** ***** ***** *** *** ** hahahaha*******
  • Night owl Night owl:
    *** **** *** ******** ****** ****** ***** ***** ****** ** ***** hahahaha *** ***** ***** *** *** ** hahahaha*******
  • otaci otaci:
    ******* hahahahahahahahahahahaha********
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ******** ****** ** ********** ****** ** ****** ** ***** ****** ******* ********
    *** ******** ***** ****** ******** * **** **** ** **** ***** ***** ****** ***** hahahaha **** ****** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ***** **** **** ******** ** ****** ** ***** ****** ******* ********
  • otaci otaci:
    ******* ****** hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** ******* ***** ** ******** hahahaha* *******
    +1
  • otaci otaci:
    ***** ******** **** **** ***** ***** *** ******** ****** ** ********** ******
    +1
    ***** ***** ** ********* ****** **** ******* * ********** hahahaha** *** ** **** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    **** ** ***** ******** ***** **** ****** ** *** ******** **** ******* ***** ** ******** hahahaha* *******
  • Mordecai Mordecai:
    ******** **** ******* ***** ** ******** hahahaha* ******* ***** ********** ***** ** ******** **** hahahaha**** * **** ******** ** ***** ***** ********* ****** ****
  • Mordecai Mordecai:
    ******** *** hahahaha *** ***** *****
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** *** **** ***** ***** ******* ********** *** ***** ***** ** ********* ****** **** ******* * ********** hahahaha** *** ** **** hahahaha*
    ***** ****** ** **** ** *** ******* **** ***** ***** ** ***** * ****** * ***** ********** ******** **** **** hahahaha** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** ****** *** ** **** ** ***** ********* *** **** ******** ******* *** ** * ** * *** hahahaha**** *** ******* ****** ** hahahaha** ****** ******* **** ** ******* *** ******* ********* *** ****** **********
    Bandaleros Bandaleros: ***** ****** ****** *** ** **** ** ***** ********* *** **** ******** ******* *** ** * ** * ***...