Cevaplanması Gereken Sorular

RakNet

Yeni üye
Merhaba benim işi bilen ve tecrübeli grow yapan bazı arkadaşlara birkaç sorum olacak ciddi ciddi grow düşünüyorum ve alışverişimi growkent üzerinden yapmayı düşünüyorum ama baskın gibi muhabbettler okudum forumda ne kadar doğru bilmiyorum ama ne kadar güvenli olabilir? Aynı zamanda bizi ne yakalatır gevşek ağız ve şov tutkusu haricinde kendime kadar üretip 2-3 saksı ara sıra stok durumuna göre kendime göre üretim yapmak istiyorum asla satma gibi bir derdim yok elektrik faturası gibi faktörler ne kadar tehlikeli nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Planım:

Growkent sitesi üzerinden hazır bir bitki kabini seti almak ve bunu arkadaşımın evine kargolatmak daha sonra arkadaşımdan gelen kargoyu alıp kendi evime transfer etmek ve kurulumunu yapıp üretimi başlatmak.

Dikkat edeceğim hususlar:

1-İyi bir karbon filtre ile koku olayını minimalize edeceğim

2- Gübre atıklarını bitki atıklarını çöpleri vs. Asla oturduğum bölgedeki bir çöp kutusuna atmayacağım.

3- Asla bu durumdan kimseye bahsetmeyeceğim ve sadece kendi şahsi tüketimim için üretim sağlayacağım

Endişelerim:

1- Growkent gibi internet sitelerinden alışveriş yaparken tamam adresi arkadaşınkini vereceğim fakat kart bilgilerinden hangi karttan sipariş geçilmiş gibi bilgileri öğrenip adresimi kart üzerinden tespit etmeleri.

2- Azda olsa koku olabilir

3- Elektrik faturası durumundan çok endişe ediyorum şüphe çekecek mi acaba. Bu arada almayı düşündüğüm kabin bu: https://www.growkent.com/100x100x200-Hydro-Shoot-Kabin-Set-Inorganik,PR-1212.html

Nelere dikkat etmeliyim ve perfect bir gizlilik nasıl sağlayabilirim bu konuda desteklerinizi bekliyorum Türkiye'de yaşıyorum.

RakNet

Yeni üye
Kanka gönderdigim linkteki @higthead ustanin yazisini oku.
Kankam çok güzel anlatmış gerçekten eline ağzına sağlık arkadaşın ama o kadar bütçe ayırmam gerçekten imkansız yani aşırı profesyonel bir grow mekanı yapmak istemiyorum maksat yaparken yakalanmamak sadece kabini ve içeriği bir şekilde hallederim sadece koku ve elektrik faturası durumu patlatır gibi geliyor ve bununla ilgili nasıl önlemler alabilirim önemli olan benim için bu 3 saksı ekeceğim zaten öyle 6-10 kadar birşey yapmayacağım maksat kendime kadar üretmek o kadar hazır kabine baktığımda içeriği yeterli gibi göründü bilemedim bide linkten kontrol ederse bilen arkadaşlar sevinirim.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bütcen ne kadar, örnegin kabini kendin yaparsin, elektirik parasi icin kesin led kullanirsin. Ama karbon filitresiz olmaz. Koku basina bela olur. 3 saksi icin led kullanirsan elektirik parasini düsünme.

RakNet

Yeni üye
Kanka bütcen ne kadar, örnegin kabini kendin yaparsin, elektirik parasi icin kesin led kullanirsin. Ama karbon filitresiz olmaz. Koku basina bela olur. 3 saksi icin led kullanirsan elektirik parasini düsünme.
Kanka şöyle söylüm 20k bütçe var ve o alacağım kabin 18.350₺ civarı bir fiyatı var kargoyu arkadaşım evine söylicem ve arkadaştan teslim alıp kendi evimde kurulum yapıcam 1500-2000 lira civarıda clonfix ve toprak alırım diye düşünüyorum bide yapabiliyorsan linke girip bi kabin içeriğini incelersen çok memnun olurum ışık ledler olsun termometre falan temel olan herşey var gibi geldi

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka su almak istedigin setin linkini atsana, bir bakayim, o para ile tek tek alirsan cok daha ucuza getirisin, yazik olmasin parana. Hatta almak istedigin setin linki ile yeni konu ac, bu konuda benim gibi tecrübeli kankalarin fikrini al. O para ile güzel bir sistem kurabilirsin, unutma daha saksi toprak,gübre,tohum bunlarin hepsi para.

Bandaleros

Doktor
@Yesil888 Ustadın sözlerine kulak ver
butcen kısıtlıysa sarı siteye gir o linkini verdiğin ekipmanları 2. el topla
çadırından havalandırmana kadar bulursun uygun fıyata
karbon fıltre ve ışık önemli konular bunları özellıkle karbon fıltrenı sıfır al cunku kullanılmış olan ne kadar kullanıldı omrunu tamamladı mı bılemezsın
ve tekrar söyluyorum @Yesil888 ustanın sözlerını dınle :)

Piranaa

Kıdemli Üye
Kanka öyle yaparsa kurar sistemi dediğin gibi ama profesyonel olmaz ben herşeyi en iyisi alma taraftarıyım hergun almicaz sonuçta 2 sene sonra bidaha alicaz 2 el hiçbir elektroniğin garantisi yok bence alinmamali ama torch LED vs mantıklı

higthead

Jolly Green
3 ana demirbastan asla maddisel kismayinizki growunuz guzel olsun guzel sonuclansin. Alan(kabin) - havalandrma- isik. Bu 3 u 7-24 kullanicaginiz demirbaslarinizdir growun kalpleridir bu 3 unu saglam kurun growun keyfine bakin. Yarim yamalak kurulan sistemlerde 3 ay zamaniniza yazik etmeyin sonucta emek veriliyor en degerli sey birakin parayi zamaninizdan kaybetmeyin.

Piranaa

Kıdemli Üye
Kankalar bu arada eşya aldığım corbacim kabini var yetiştiriyor Marmara bölgesindeyiz bu gelen parti sigara kokusuz ama kafası var niye böyle dedim dediki sıcaklıklarda dolayı yanıyor sigara kanka oyüzden dedi böyle oluyor dedim quantum board yokmu dediki var olmasına rağmen böyle oluyor

RakNet

Yeni üye
Aga en çok korktuğum elektrik faturası 150w full spectrum bir lamba ile işi çözebilirim gibi geliyor çünkü benim plan şu 3 saksıdan saksı başı min. 50gr almak + 1 mahsul yapıp kaldırıp tekrar mahsul bitmesine yarım kala tekrar kabini kurup tekrar hasat yapmak çorbacıya verdiğim paraya acıyorum her ay böyle daha mantıklı olacak gibi

Bandaleros

Doktor
Aga en çok korktuğum elektrik faturası 150w full spectrum bir lamba ile işi çözebilirim gibi geliyor çünkü benim plan şu 3 saksıdan saksı başı min. 50gr almak + 1 mahsul yapıp kaldırıp tekrar mahsul bitmesine yarım kala tekrar kabini kurup tekrar hasat yapmak çorbacıya verdiğim paraya acıyorum her ay böyle daha mantıklı olacak gibi
kankam bende 2000w a yakın bır fazlalık var 24 saat calısıyor fanlarla vs 4000 w a kadar cıkıyor aylık extra 2 bın tl gelıyor yaz aylarındayız cok dıkkat cekmez klıma calıstırıyorum dersın
evıne de bır tane akvaryum koy ıcını suyla doldur dumenden de 1 tane hava taşı çalıştır al bıttı gıttı

RakNet

Yeni üye
kankam bende 2000w a yakın bır fazlalık var 24 saat calısıyor fanlarla vs 4000 w a kadar cıkıyor aylık extra 2 bın tl gelıyor yaz aylarındayız cok dıkkat cekmez klıma calıstırıyorum dersın
evıne de bır tane akvaryum koy ıcını suyla doldur dumenden de 1 tane hava taşı çalıştır al bıttı gıttı
Akvaryum ve klima işi mantıklı geldi gerçekten ama adamlar kapıyı çalıp merhaba efendim ne yakıyorsunuz acaba sayın bezmenler demiyorlar ki direk arama kararı çıkarılıyormuş diye biliyorum bitki kabindeyken o arama olursa işte game over kanka işte ama yaz ayında olduğumuz için klima diye düşünebilirler belki ama işte 3-4 aylık bir süreç benim için riskli mahsulü alınca kabini tekrar kaldıracağım ztn

John Snow

Doktor
Kanka gönderdigim linkteki @higthead ustanin yazisini oku.
Abi selamlar
Alttan nezaman budanmaya baslaniyordu ?
Auto 35 günlük
Daha çiçeğe girmedi bu arada

John Snow

Doktor
20 K ile 3 saksi yapacak sistem kurulur. kabini kendin yap,torsh led kullan, yeterde artar bile. Tabiki profesyonel bir sey olmaz.
Abi farklı konu üzerinden yazıyorum ama kusura bakma seni yakalamışken hatta konuyu bu konularla alakalı sorular sorulmuş sen de cevap yazmışsın ama ben tam anlayamadım

Bandaleros

Doktor
Akvaryum ve klima işi mantıklı geldi gerçekten ama adamlar kapıyı çalıp merhaba efendim ne yakıyorsunuz acaba sayın bezmenler demiyorlar ki direk arama kararı çıkarılıyormuş diye biliyorum bitki kabindeyken o arama olursa işte game over kanka işte ama yaz ayında olduğumuz için klima diye düşünebilirler belki ama işte 3-4 aylık bir süreç benim için riskli mahsulü alınca kabini tekrar kaldıracağım ztn
3 4 saksıdan içicilik olur tekerrurun yoksa savcılıga bıle cıkmazsın ama tekerrurun varsa 2.yıl 1 ay hapıs cezası 15 gun gır cık yaparsın :)
kankam oncelıkle evınde yapacaksın nerede yapacaksın bılemem
sana tek tavsıyem canım kanım dedıgın adam bıle bılmeyecek bunu yoksa sıçışın başlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • K Kowaa:
  • obeb obeb:
    ****** ****** hahahaha* hahahaha **
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • K Kowaa:
  • K Kowaa:
  • bafici bafici:
    **** ********** ********** ** ********* ******* hahahaha
  • bafici bafici:
  • ax-b ax-b:
    **** ******* ******** ***** *** ******** ********* **** ***** * ******* ********
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • U ulas0o:
    ** hahahahahahahahahahahaha* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha* hahahahahahahahahahahaha***** hahahaha****
  • K Kowaa:
    ****** ***** ***** ***** ******* ***** * ****** ********* ****** ***** *****
  • U ulas0o:
  • K Kowaa:
    * *
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
    hahahahahahahaha********
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
    ** ** hahahaha* **** ** ** **** *******
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • U ulas0o:
    ** hahahahahahahahahahahaha* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha* hahahahahahahahahahahaha***** hahahaha**
  • U ulas0o:
    ** hahahahahahahahahahahaha* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha* hahahahahahahahahahahaha***** hahahaha****
  • U ulas0o:
  • istr istr:
    ***** *** hahahaha ***** **** ******* ******** ********* **** ****** ******** ********** ** ** * ***** hahahaha***** ** ****** *** ******* **** **** hahahaha***
  • A akrepco:
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • istr istr:
    ***** ***** ***** ********** ***** **** ***** **** ****** ********** *********

****** ***** ***** ***** ******* ***** * ****** ********* ****** ***** *****
  • istr istr:
    ******* ***** * hahahaha hahahaha ***** * ******** **********
    istr istr: ******* ***** * hahahaha hahahaha ***** * ******** **********