Canna PK 13/14, AN Overdrive.

Yesil888

Ordinaryüs
Kankalar her ikiside hasata 3 hafta kala verilmesi gereken fosfor ve potasyum gübresi, sömeklerin iyi sismesi icin. Aradaki fark 1 lt icin yaklasik 1.000 tl. Var mi bu konuda deneyi mi: bilgisi olan? Ben canna PK 13/14 kullandim simdiye kadar, bitmek üzere.Deger mi, 1.000 tl fazla verip overdrive almama? Over drive PK 13/14 ten daha iyi sisirir mi sömekleri?

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 26084

Guest
Kanka, iyi bir sömek şişirici olarak atami bloomblastic okumuştum yabancı forumlarda ona da bir göz at istersen

Night owl

Müptezel
advanced Nutrients carboload tarifini

MALZEMELER MİKTAR (400 L)
1 Sodyum Benzoat 2,4 kg
2a Ksantum sakızı 1,8 kg
2b İzopropil Alkol 3 L
3 Glikoz 100 kg
4 Fulvik asit 8 L (İsraf etmeyin) zamanınız - bunu renk için kullanıyorlar ve fulvikleri aslında çoğunlukla humiktir)

Son düzenleme:

Night owl

Müptezel
Buda calmag tarifi

Cal-Mag (5 ml/l)

-750 ml RO suyu ölçün
-4 gram kalsiyum klorür ekleyin ve tamamen eriyene kadar karıştırın
-6 gram magnezyum nitrat ekleyin ve tamamen eriyene kadar karıştırın
-23 gram kalsiyum nitrat ekleyin ve tamamen eriyene
kadar karıştırın -1 litreye tamamlayın

istr

Ordinaryüs
Aynı performansın daha kimyasalı olur diye düşünüyorum ustam, kullanılan el ne kadar tecrübeliyse o kadar performans verir, iki marka için de aynısı söylenebilir diye düşünüyorum maksimum verim için üretilmiş sonuçta. Full kimyasallığından kaynaklı kimyasala alışmış bi bitkide AN daha iyi performans verir diye de öngörülebilir tabi (bir kaynak yok mantık ilişkisi )

Yesil888

Ordinaryüs
Aynı performansın daha kimyasalı olur diye düşünüyorum ustam, kullanılan el ne kadar tecrübeliyse o kadar performans verir, iki marka için de aynısı söylenebilir diye düşünüyorum maksimum verim için üretilmiş sonuçta. Full kimyasallığından kaynaklı kimyasala alışmış bi bitkide AN daha iyi performans verir diye de öngörülebilir tabi (bir kaynak yok mantık ilişkisi )
Tesekkürler, ben de ayni sekilde düsünmüstüm ama bir foruma danisayim dedim. O zaman 1.000 tl fazladan vermeme gerek yok.

Metgen7

Kıdemli Üye
Yerli sıvı gübrelerin bu konuda başarı göstermesini bekliyorum alternatif olarak tavsiye edebilecek bi ürün ismix

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka ben yerli gübreye gectim, ama cok arastirmama ragmen PK 13/14 yerini tutacak gübre bulamadim. PK 13/14 1 lt 600 tl civarinda. Hasata 4 hafta kala basliyorum PK 13/14 de hasata kadar 6 kere veriyorum, sömekler cok iyi sisiyor.

Metgen7

Kıdemli Üye
Keops marka bi gübre var onun peşindeyim hangısınden alım ne kadar verım bunu coco medyaya atsak nasıl bi deneme yapmak istiyorum senın plan nasıl hangi gübre yı kullanıyorsunuz

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka ben coco da yapiyorum, Gübretas gübre kullaniyorum, veg dönemi icin toz 18+18+18+me diye bir gübre ve yaninda Forfecul Amino.Sadece bu ikisi.Cicekte 16+8+24+me, yaninda amino asit. Yazdigim gibi hasata 4 hafta kala PK13/14. Ama PK13/14 dü ayri veriyorum. Cok memnunum, kizlarin gelismesi cok güzel.

Metgen7

Kıdemli Üye
Toz gübre yavaş salının o zmn sadece pH ayarlı su verıyorsun o zmn sıvıda 1 lt kaç ml koyorsun onu çiçeğe bakarak mı yapıyorsun

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka toz gübreyi suda eritiyorum, veg gübresini 1 lt suya 3 gr,bloom gübresini 1 lt suya 4 gr veriyorum, amino asitler 1 lt ye 1 ml. Normalde coco hergün sulanir ama ben bol sulama yapiyorum ve 3 günde bir su veriyorum. Tabiki yapraklarda bakiyorum, gübre fazlasi veya az gübreleme gibi bir sikinti var mi diye? Normal hasata 25 günüm kaldi, simdi isiklar sönük. Isiklar yandigi zaman resim yüklerim bakarsin.

Metgen7

Kıdemli Üye
Tamam usta kusura bakma yeniden farklı bi gübre ile başlamak istiyorum yerlide iş görüşceğini düşünüyorum resim için şimiden sağol kolay gele

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka inan resimi görünce bana hak vereceksin, yillardir canna kullandim, tamam cannada cok iyi gübre ama, 1 lt seti 5.000 tl civarinda, yerli gübre de cok iyi is cikartiyor. Canna boost yani amino asit 1 lt 2.600 tl civarinda, benim kullandigim 1 lt 140 tl.:)

Yesil888

Ordinaryüs
Kafam iyi oldu yatacam, isiklarin yanmasini beklemedim,Söz verdigim gibi iste resim. Hasat 25 gün filan var, esas bundan sonra sisiecek sömekler. Simdiye kadar 1 kere PK 13/14 verdim, hasata kadar 5 kere daha verecegim.
1701445068943.png

Metgen7

Kıdemli Üye
Kafam iyi oldu yatacam, isiklarin yanmasini beklemedim,Söz verdigim gibi iste resim. Hasat 25 gün filan var, esas bundan sonra sisiecek sömekler. Simdiye kadar 1 kere PK 13/14 verdim, hasata kadar 5 kere daha verecegim.
Ekli dosyayı görüntüle 18621
:x off canlarım
kolay gele ışıkdan çok yeşil dimi yoksa norm bi yeşil çok yeşil olunca azot fazlası demek mi ?medya coco mu ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****