Calmag Eksikligimi ?

MasterOf

Kıdemli Üye
Selamin aleykum arkadaslar, bitkilerim photo, ilk gunlerinden beri bu sekilde bi belirtileri var, cal mag eksikligi gibi duruyo ama verince de duzelmedi. Toprak biobizz gubreler full biobizz. Bu belirtiler 10.gunden basladi 6 tanesinin hepsinde var diyebilirim, ben artik toprakta bi ibnelik var diye dusunmeye basladim (biobizz toprak hastalikli dedikodulari). Baska biseden supelenen veya cozumu olab yazabilirse sevinirim.

20230221_005506.jpg

Bu arkadasta 35 gunluk bi foto, kisacık olmasına rağmen 7.katı atıyo.hic ellemedim strese sokmadim ama boya gitmemeye yemin etmis buna ne yapabiliriz buda 2.sorum olsun simdiden tesekkurler.
20230221_005342.jpg

MasterOf

Kıdemli Üye
Bu arada bu sorun o kadar ciddi ki 35 gunluk bitkiler en alt fan yapraklarini döktüler bile, acil cozum bulmam gerekiyo

oturanboga35

Müptezel
Sorunun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama calmag eksikliği değil gibi. Bence fazla sulama yada gübre yanığı

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Selamin aleykum arkadaslar, bitkilerim photo, ilk gunlerinden beri bu sekilde bi belirtileri var, cal mag eksikligi gibi duruyo ama verince de duzelmedi. Toprak biobizz gubreler full biobizz. Bu belirtiler 10.gunden basladi 6 tanesinin hepsinde var diyebilirim, ben artik toprakta bi ibnelik var diye dusunmeye basladim (biobizz toprak hastalikli dedikodulari). Baska biseden supelenen veya cozumu olab yazabilirse sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 16336

Bu arkadasta 35 gunluk bi foto, kisacık olmasına rağmen 7.katı atıyo.hic ellemedim strese sokmadim ama boya gitmemeye yemin etmis buna ne yapabiliriz buda 2.sorum olsun simdiden tesekkurler.
Ekli dosyayı görüntüle 16335
Sorunların. Yüksek gübre verme aşırı sulama. Photoysa kurtulur. Autoysa yenisine başla. Toprak kurumadan su verme. Fazla gübreleme yapma. Tablosu bulunan EC aralıklarına göre git. Bunun için bir Ec metre al.

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Beni uyanabilme cüretini sahip değilsin . Cümlelerini kullanırken dikkatli ol . Yanlış bilgiyi sen veriyorsun gübre yanığı olsa yeni çıkan yaprak uçlarında sararmış olmazdı ;)
Sen kimsin ki seni uyaramayacağım lale!. Kaçtane grow yaptın da benim yanlış bilgi verdiğimi söylüyorsun. Çok bilmişlik yapma! İnsanları yanlış yönlendirme!

oturanboga35

Müptezel
Lale dedin bende sana soğan erkeği diyorum :) yaşının küçüklüğüne ve cahilliğine veriyorum
Dostum burada işler yaş ile değil tecrübe ile ilerliyor. Bence de gübre yanığı gibi duruyor. Gübre yanığı zaten yaprak uçlarından ufak ufak başlar. Sonra yaprağın tümüne ilerler. Gübreyi kökten yukarı çektiği için önce alt yaprakların etkilenmesi de gayet normal. Su fazlalığı da olabilir

MasterOf

Kıdemli Üye
Arkadaslar cevaplar icin tesekkur ederim birbirimizi kirmayalim gerek yok konumuza donelim.
Bence de gubre yanigi degil, herhangi birsey eksikligi gibi cunku takvimi yaziyorum bakın;

Toprak lightmix gubreler biobizz + olarak orca
15.gün orca mychorzy verdim
20.gün ilk gubrelerini verdim (1lt/0.5ml grow)
28.gün ilk ve tek calmag 1lt/0,5ml olarak.
Bu sekilde minimum 3 gunde bir suladim bazen 4-5 gun aralik oldu.
Bu belirtiler daha mycorzy bile vermeden bitkiler henuz daha 10 12 gunlukken bile vardi azar azar ve 6 tanesinin 5 inde vardi oyle soyliyim.

Yanlis anlamayin ilk growum degil belki 10 olmustur. Ilk defa boyle bise yasiyorum artik toprakta hastalik var diye tribe girdim o derece.

Durum bu sekilde arkadaslar isin icinden cikamiyorum

Arkadaslar cevaplar icin tesekkur ederim birbirimizi kirmayalim gerek yok konumuza donelim.
Bence de gubre yanigi degil, herhangi birsey eksikligi gibi cunku takvimi yaziyorum bakın;

Toprak lightmix gubreler biobizz + olarak orca
15.gün orca mychorzy verdim
20.gün ilk gubrelerini verdim (1lt/0.5ml grow)
28.gün ilk ve tek calmag 1lt/0,5ml olarak.
Bu sekilde minimum 3 gunde bir suladim bazen 4-5 gun aralik oldu.
Bu belirtiler daha mycorzy bile vermeden bitkiler henuz daha 10 12 gunlukken bile vardi azar azar ve 6 tanesinin 5 inde vardi oyle soyliyim.

Yanlis anlamayin ilk growum degil belki 10 olmustur. Ilk defa boyle bise yasiyorum artik toprakta hastalik var diye tribe girdim o derece.

Durum bu sekilde arkadaslar isin icinden cikamiyorum
Kanka o zaman toprak başka kullanacaksın yeni growda aynı topraktan kullanma

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!