Cılız sömek dalları

harlem1

Yeni üye
Selam beyler 60×100×170 ebatında bir elbise dolabında 3 tane bitkim var 30 gunluk
Ama sömek dalları nedense çok cılız kalıyor ışık 150w cfl yetersizmi geliyor acaba bi 150w daha takviye yapsam işimi görürmü.
Yoksa ilerde bu dallar gelisirmi ne yapmaliyim yardim edin
Tesekkürler.

harlem1

Yeni üye
Eyw takviye ışık yapayım ozaman
Birde hasat zamanı sence ne zaman olur çünkü şubatta asker yolcusuyuz şubata yetişirmi bu
Toprak konusun da haklısın :) askere gidecegim diye fazla masraf yapmadim ne toprak nede gübre aldım tamamen doğal yollarla ilerliyorum şuan. Nasip olursa birdaha ki grow teşkilatlı yapicaz

B

burak35

Guest
Selam beyler 60×100×170 ebatında bir elbise dolabında 3 tane bitkim var 30 gunluk
Ama sömek dalları nedense çok cılız kalıyor ışık 150w cfl yetersizmi geliyor acaba bi 150w daha takviye yapsam işimi görürmü.
Yoksa ilerde bu dallar gelisirmi ne yapmaliyim yardim edin
Tesekkürler.

Dostum öncelik le ışığın yetersiz yada mesafesi uzak bitkin boya gitmiş gereksiz ce ve toprağın çok kötü toprak alıcak bütçen yoksa eğer dağdan 1 metre kazıp dipten cikarttigin toprağı kullanmalısın temizledikten sonra sendeki toprağın cavlaklarını görebiliyorum bitkinin kökleri için ciddi sorunlar çıkartır sana sanırım.kil lı kırmızı toprak kullanıyorsun

harlem1

Yeni üye
Dostum öncelik le ışığın yetersiz yada mesafesi uzak bitkin boya gitmiş gereksiz ce ve toprağın çok kötü toprak alıcak bütçen yoksa eğer dağdan 1 metre kazıp dipten cikarttigin toprağı kullanmalısın temizledikten sonra sendeki toprağın cavlaklarını görebiliyorum bitkinin kökleri için ciddi sorunlar çıkartır sana sanırım.kil lı kırmızı toprak kullanıyorsun

Işık mesafesi 40 cm toprak bildigimiz normal gübreli sera topragı yani sürekli ekilen biçilen yerin topragı simdi bu saatten sonra topragi degistirmem zaten imkansiz bununla idare edicez ışık konusunda tam olarak ne yapmam gerekiyo onu cozemedim

B

burak35

Guest
Işık mesafesi 40 cm toprak bildigimiz normal gübreli sera topragı yani sürekli ekilen biçilen yerin topragı simdi bu saatten sonra topragi degistirmem zaten imkansiz bununla idare edicez ışık konusunda tam olarak ne yapmam gerekiyo onu cozemedim
Anladım dostum toprak kalsın diyorsan kalsın sen biliyorsun ışık mesafesi 40 cm.ise lümen yetersizliği yani 150 w yetmiyor imkanın varsa 250 w hps al

Marazzssc

Müptezel
Eyw takviye ışık yapayım ozaman
Birde hasat zamanı sence ne zaman olur çünkü şubatta asker yolcusuyuz şubata yetişirmi bu
Toprak konusun da haklısın :) askere gidecegim diye fazla masraf yapmadim ne toprak nede gübre aldım tamamen doğal yollarla ilerliyorum şuan. Nasip olursa birdaha ki grow teşkilatlı yapicaz
Subat basi alirsin en kotu subat ortasi erken almak istiyosan 24 saat kesintisiz isik ver ce o topragi degis be kardesim toprak pahali degil fazlada bisi alamassin tek bitkiyse 20 gram anca

Ü

Üye silindi 12891

Guest
vantilatör koy kanka sallasın bitkiye devamlı

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Gübre yok ışık yok toprak kötü bitki bu sihirli deynek deyilki

Aemili31

Müptezel
Cfl ışık mesafesi 10cm olacak kankam 150w yetersiz değil gayet yeterlidir. Bitkin şubata yetişmez kanka askerden dönünce içersin artık kardeşine falan bırak baksın dursun senin için. Sıkıntısız bol hasatların olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    *** **
  • 420x 420x:
    hahahaha* *** ***** ****** **
  • S sefilzenci:
    **** ******* ****** hahahaha**
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ****** ***** **
    **** ****** ** ******* ********** ***** ****** **
    ***** ******* **** hahahaha* ***** *****
  • 420x 420x:
    ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
  • 420x 420x:
    ******* hahahaha* *****
  • lavrens lavrens:
    ******* **** ** ******** ********* ***** ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
    +2
  • 420x 420x:
    ***** ** ******* *** ******* ******** ****** ****** ********** ******** ****** ***** ******* **
    +1
  • S sefilzenci:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** **
    ******* ****** ********** ******** ********* ***** ****** ****** ****** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
  • 420x 420x:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** ****** *** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ********* hahahaha ***** ******** hahahaha* hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +1
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha********* *** ***** **********
    420x 420x: ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* *...