Budama yapıcam fikriniz önemli

Sonne

Kıdemli Üye
Kankalar selamlar,
Çiçeklerim çiçeklenmenin ikinci haftasındalar sizce budama yapayım mı?
Bitkilerin gövdelerinin alt kısımlarına doğru yapraklanma yoğun bu sömeklerin gücünü azaltır mı? Değerli bilgi sahibi arkadaşlar beni yönlendirirse sevinirim.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
kanka bitkiler gayet ferah gozukuyor varsa gozune çok çarpan somegi kapatan al kanka ufaktan

kaiser

Kıdemli Üye
en alt düğümlerden başlayarak kademeli olarak budayabilirsin sömek oluşturacak dalların üstlerini kapatan yapraklarla

kaiser

Kıdemli Üye
karşılıklı yaprakları almaya çalış, yaprak dallarını tam dibinden değil 1cm kadar sapı kalacak şekilde buda

Sonne

Kıdemli Üye
karşılıklı yaprakları almaya çalış, yaprak dallarını tam dibinden değil 1cm kadar sapı kalacak şekilde buda
Her seferinde öyle yapıyorum knka. Bazı videolarda izlediğim adam tüm dalların alt kısımlarında ne var ne yok kesiyor dalların üst kısmından 10-15 cm lik bi kısmını bırakıyor. Yani bu mantıklı mı sadece kafalarda kola kısmı bırakıyor ama yani böyle bişey yapmak doğru olur mu? Yani en üst kısmındaki sömeklerle dalların en altındaki sömekler arasında fark oluyor onlar daha gelişmiyor. Ne yapayım sizce?

Sonne

Kıdemli Üye
Dostlar bir de bişey sorucam 5 aydır uğraşıyorum nerdeyse istiyorum ki iyi olsun sömekler dolu dolu büyük büyük olsun. Yarasa gübresi muz kabuğu kullanıyorum. Kimyasal da olsa bana önerebileceğiniz moruk bunu kullan sömeklerin dolsun büyüsün diyeceğiniz bişey var mı?

kaiser

Kıdemli Üye
kanka o dediğin lollipop tekniği aratırsan bilgi sahibi olursun yabancı dilin yoksa sayfayı çevirirsin ve gübre konusunda da kök gübrelerin iyi olmalı bunun üzerine biraz veg gübresi verip çiçekte canna boost veya an big bud iyidir

Sonne

Kıdemli Üye
Big bud alsam yeterli gelir mi sizce? Çiçeklenmenin ikinci haftasındayız. Growkent den alışveriş yapan var mı sıkıntı olur mu?

kaiser

Kıdemli Üye
big bud alsan olur tabi ancak hızlı ol çünkü çiçeğin 2. haftasından itibaren vermen gereken bir gübre, epey değişim görürsün

Sonne

Kıdemli Üye

Nimo

Yeni üye

Sonne

Kıdemli Üye
Belki olabilir tabiki ama diğer çiçeğime de ikisine hazırladığım suyu eşit veriyorum diğerinde sorun yok ama bunun yeni çıkan yaprakları bu renkle çıkıyor ve bodur kaldı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** hahahaha******** ****
  • Mest Mest:
    ******** ** * hahahaha** ***
  • Mest Mest:
    ** ** **** ** ***** *** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** **** ******* *** ******* * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** *****
  • zero00 zero00:
    ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****