Bud Backbuilding Tekniği

BigTigeR

Üye
Herkese selamlar,

Bazı yabancı kaynaklarda gördüğüm bu tekniği sizlerle de paylaşmak istedim. Bu tekniği uygulayan ya da bilgisi olan üstadların konu hakkında düşünceleri nedir?

Gelelim

Bud Backbuilding Tekniğine​

Basitçe anlatmak gerekirse burda amaç çiçeklenme ortasında budların en tepesinden küçük bir parça kesilerek sömeklerin yukarı yönlü değilde enine doğru daha düzgün büyümesi, daha büyük verim sağlamak. Bu tekniği uygulayan bazı growerlar bitkiyi çok fazla strese sokmadan tüm enerjinin eşit dağıtıldığını savunuyor.

IMG_0370.jpegIMG_0371.png

Sanki harman kalındığında sağından solundan değilde hem en tepeden tırtıklayıp kalite kontrol sağlayım hem de verimi artırsın gibi bir şeye benziyor:) Düşünceleriniz nedir?

BigTigeR

Üye
Benim autolar 20-30 güne bu uygulamayı yapacak kıvama gelecek. Buraya denenmiş resmini atarım. Kanka bide çiçeğin kaçıncı haftasında yaptın ve stres yaşadı mı fazla
Henüz yapmadım kanka bende benim yavrular bu kıvama gelmek üzereler şuan 8 haftalıklar bir kaç güne yapmayı planlıyorum. Normalde 8.hafta geç olabilir ama bendeki lemon hazenin çiçeklenmesinin bir tık uzun olduğu düşünüyorum bu hafta yapacam.

BigTigeR

Üye
Herkese selamlar,

Auto lemon haze çiçeklerimde Bu teknik kullanılan 2 sömek karşınızda,

Şunu söyleyebilirim şekilli bir büyeme sağlıyor, Veriminde arttığını diğer sömeklerle karşılaştırarak kesinlikle söyleyebilirim. Ama stress seviyesinin biraz fazla olduğunu düşünüyorum. En uygun koşullar da yetiştirme yapılıyor ise tüm sömeklere uygulanmasını ancak o zaman tavsiye ederim. Mükemmel koşullar yok ise 3 ya da 4 sömeğe yapılması yeterli olur. Herşeye rağmen sonuç gayet memnun edici.
IMG_0648.jpeg

IMG_0652.jpeg

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Chat bot:
  • E eagle54:
    hahahaha***** ******* ********* ********* ********
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    ********* ********* ******* ********* hahahaha
    +1
  • S SafOt:
    hahahaha ********* ********* ** ***** *** ***** *** ******* *** ** ******* ****** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    +2
  • M mlenium01:
  • 420x 420x:
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
    **
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • B blasha:
    ******* hahahaha hahahaha* ***** * **** **** * **** ******** ******** ******** ****** ******* ********* hahahaha* ******* ***** *** ********** ****** hahahaha* hahahaha ******* **** *** ****
    B blasha: ******* hahahaha hahahaha* ***** * **** **** * **** ******** ******** ******** ******...