Bu da diğer kızımız Ch.

CH.

Yeni üye
Kankalar bu da diğer kızım . Bunun da genetiği belirsiz. Topraktan çıkalı 13 hafta oldu , 6 hafta biobizz gelişme gübresi verdik , bu hafta da 6. Hafta çiçeklenme gübresine geçtik . Takvimde 7. Haftadan sonra flush gözüküyor ama bu daha olmadı gibi . Ne yapmamız gerekir şu an , gübre vermeye devam etmeli miyim?

Ekli dosyalar

• 5FE675DE-3989-49FF-B19B-EB860364996C.jpeg
    5FE675DE-3989-49FF-B19B-EB860364996C.jpeg
    260.9 KB · Görüntüleme: 231
  • D448A64D-D65B-4575-8F10-894A2C86BDBB.jpeg
    D448A64D-D65B-4575-8F10-894A2C86BDBB.jpeg
    338.8 KB · Görüntüleme: 185
  • B1EA43D9-EC36-4A71-B850-3EAC43C3EDD1.jpeg
    B1EA43D9-EC36-4A71-B850-3EAC43C3EDD1.jpeg
    282.6 KB · Görüntüleme: 172

Saltoa

YÖNETİCİ
Merhaba kosullar nedir? Isik sistemi vs.. bitkinde sicaklik stresii oldugu gozukuyor yaprak ucu kivrilmalar buna isarettir.bitkin ciceklenmeye yeni girmis auto mu bu anlamadim cok gec ilerlemekte auto ise ciceklendirme gubrelerine devam et genel olarak bitkin saglikli gozuyor.

CH.

Yeni üye
Kanka balkonda duruyor , günlük ortalama 10 saat güneş alıyo . O kıvrılmalar fazla gübreden dolayı oldu sanırım. Bitki auto değil kanka , gübre vermeye devam edeyim mi?

Ortalama ne kadar süre vardır sence kanka?

CH.

Yeni üye
Kanka o kadar çok mu ya ? Zaten yaklasık 1 ay önce falan başladı sömeklenmeye . 
Çiçeklenme gübresini veriyoruz zaten , takvime göre son hafta gübresine geçiyoruz .

hrnn

Yeni üye
Cvp: Bu da diğer kızımız Ch.

CH.' Alıntı:
Kanka o kadar çok mu ya ? Zaten yaklasık 1 ay önce falan başladı sömeklenmeye . 
Çiçeklenme gübresini veriyoruz zaten , takvime göre son hafta gübresine geçiyoruz .

4 5 hafta sonra hazır olur kanka sen 4 hafta sonra bi resim at bakalım

Kardeşim bitki flowering dönemine geçtikten sonra 3 hafta daha veg dönemine devam eder. Bu süreden sonra ki 4. hafta bitki tam anlamıyla sömeklenmeye başlar. Indica genlerde 7-10 hafta arası, sativalarda ise 7-14 hafta arası bi süreç olur. 7. haftadan sonra flush demişsin bu bitkinin genetğine göre değişir. Örneğin çiçeklenme süresi 10 hafta olan bi genetiğe hasattan 14 gün önce flusha başlanır. Yani gübre çizelgesine göre değil bitkine göre hareket etmen lazım. Sen bi 4 hafta sonra tekrardan bi resim yolla kanka

CH.

Yeni üye

jackHerrer' Alıntı:
Kardeşim bitki flowering dönemine geçtikten sonra 3 hafta daha veg dönemine devam eder. Bu süreden sonra ki 4. hafta bitki tam anlamıyla sömeklenmeye başlar. Indica genlerde 7-10 hafta arası, sativalarda ise 7-14 hafta arası bi süreç olur. 7. haftadan sonra flush demişsin bu bitkinin genetğine göre değişir. Örneğin çiçeklenme süresi 10 hafta olan bi genetiğe hasattan 14 gün önce flusha başlanır. Yani gübre çizelgesine göre değil bitkine göre hareket etmen lazım. Sen bi 4 hafta sonra tekrardan bi resim yolla kanka

Kanka genetiği hakkında en ufak bi bilgim yok , nasıl anlayabiliriz? Ya da sen resimlerden bi çıkarım yapabildin mi?

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kankacim seninkisi sativa fakat autoperiod..auto oldugu icin 7-9 hafta surer photolarda lanet olasi bir bekleme suresi var 14 haftaya kadar ki malesef bekliyorum ben..nerden anlayacagim dersen sadece turunu yapraklardan ayirt edebilirsin ince uzun acik renk yaprak sativa , genis boy olarak da daha kisa yapraklar ise indica oldugunu gosterir.. google da difference between sativa or indica plants yazip gorsellerde ne gibi farkliliklar olsugunu gorebilirsin hasatin bol olsun

CH.

Yeni üye

Weedseed93' Alıntı:
Kankacim seninkisi sativa fakat autoperiod..auto oldugu icin 7-9 hafta surer photolarda lanet olasi bir bekleme suresi var 14 haftaya kadar ki malesef bekliyorum ben..nerden anlayacagim dersen sadece turunu yapraklardan ayirt edebilirsin ince uzun acik renk yaprak sativa , genis boy olarak da daha kisa yapraklar ise indica oldugunu gosterir.. google da difference between sativa or indica plants yazip gorsellerde ne gibi farkliliklar olsugunu gorebilirsin hasatin bol olsun

Tamamdır kanka çok sağolasın bilgiler için .

CH.

Yeni üye

Kankalaaar kızımın yaprakları kıvrıldı . 20 gündür falan gelişimi de durdu hepten . Gübre vermiyorum 20 gündür ve bir kere flush yaptım . Ne yapmam gerek gelişimi durdu hepten , kurtaralım kızımı

Ekli dosyalar

• 73813E2E-A4D7-4040-9660-A5C5B12B3BED.jpeg
    73813E2E-A4D7-4040-9660-A5C5B12B3BED.jpeg
    312.4 KB · Görüntüleme: 47
  • 14B3274D-815A-4A99-B331-56869BE1642A.jpeg
    14B3274D-815A-4A99-B331-56869BE1642A.jpeg
    249 KB · Görüntüleme: 37
  • A52AEF89-FA4A-46BD-BB97-DC25F94EAFC4.jpeg
    A52AEF89-FA4A-46BD-BB97-DC25F94EAFC4.jpeg
    339.6 KB · Görüntüleme: 47
  • 1ED22221-40AE-42CE-BE83-9FA5D0F4196C.jpeg
    1ED22221-40AE-42CE-BE83-9FA5D0F4196C.jpeg
    327.4 KB · Görüntüleme: 41

CH.

Yeni üye

Hunlu' Alıntı:
Niye 20 gündür gübre vermiyorsun kanka?

Kanka forumda bu tarz hastalıklar fazla gübreden olmustur diyolardı ama o yuzden vermedim . Nedendir bu problem bi bilgin var mı?? 

Kankalaar?

CH.

Yeni üye
Kankalar şimdi bu bitki böyle kaldı , gelişimi durdu gibi , ben bunu gelişim ışığının altına alsam (metal halide) tekrar canlanır mı ?

ne metalhalidesi ne gübreyi kesmesi kıymetli kardeşim ?  çiçeklenmede o kadar süre duran bitkiye tekrardan metalhalide ışık vermek niye ? Hps ışığının altında kalsın 20 saat ışık yesin gübrenide kesme devam ettir ısı stresını azalt

ZIVANA

Yeni üye

CH.' Alıntı:
Kankalar şimdi bu bitki böyle kaldı , gelişimi durdu gibi , ben bunu gelişim ışığının altına alsam (metal halide) tekrar canlanır mı ?

Benim 2 bitkim de Yaprak kıvrılması ve yaprağın iç kısımlarından sararma vardı ısı stresi gibiydi saksılrıda küçüktü değiştirdim saksıları 27lt yaptım Cal Mag başladım, hesi tnt complex , root complex ,hesi süpervit kullanmaya başladım oluşan bütün semptomlar son buldu. Şuanda gayet iyi gidiyor gelişim dostum.

CH.

Yeni üye
Beyler selam , yeni iki kızım var . Şoyle bir sorun var , sömeklenme 8. haftasındalar , tricomeların rengi ambere dönmedi hala ve artık pek kokmuyorlar , normal midir bu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ****** ** ****** *** ****** **
    +2
  • 420x 420x:
    *** ******** ** ********* hahahahahahahaha**
  • T Tropikal.MR:
    *** hahahaha** ******* hahahaha**
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* ****** hahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** ****** hahahaha* ** **
  • 420x 420x:
    * ***** **** *** ** ** ***** ***** ***** ******* ******** **** ******** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********** **** ********* **
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******** * ***** hahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ****** **** ******** **
    +1
    ***** ***** ******** ** *** ******** ******* *** ***** ********** ******* ****** **
    +1
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
    **** ********** ********** ****** ***** ******** *** **** ***** ****** ********* ********* **********
  • Ofelaket Ofelaket:
    hahahaha** *****
  • Ofelaket Ofelaket:
    ********* hahahaha *******
    Ofelaket Ofelaket: ********* hahahaha *******