Boyu Fazla Uzuyor Gibi

Ü

Üye silindi 35281

Guest
kanka dediğin gibi plastik kısmı çıkardım, %10 - 15 arası fark etti.

teşekkür ettim sağolasın
Kanka bende torch'la yaptığım için müdahale etmek isterim. 50 watt tek torch yeter şu anda fazlası stres yapar yerinde sayar. Kutunun içini deprem battaniyesiyle kapla, folyo sıcaklığı da yansıtır o yüzden 2. tercihin olsun.

YouDet

Üye
Kanka bende torch'la yaptığım için müdahale etmek isterim. 50 watt tek torch yeter şu anda fazlası stres yapar yerinde sayar. Kutunun içini deprem battaniyesiyle kapla, folyo sıcaklığı da yansıtır o yüzden 2. tercihin olsun.
kanka peki beyaz mı dursun gün ışığı mı takayım ?

Neofelis17

Yeni üye
öncelikle yorumun için teşekkürler dostum. yarın duy sistemimi değiştireceğim dediğin gibi bir sisteme geçeceğim. pettekiler daha 4-5 günlükler. bu hafta içerisinde onları da saksıya taşıyacağım.
teşekkür ederim tekrardan
Dostum bende aynı sistemde ışık kullanacağım düzenek için aşşağı yönlü ayarladıysan bende taktiklerini alabilir miyim

John Snow

Doktor
Kolay gelsin bütün ışıkları daha farklı gördüm o bağlı bulunduğu aparattan çıkartmışsın Ama bu yeterli değil

Bitki ışığı doyamadığında ya da ışık mesafesi çok uzak olduğunda boyu uzar

Bu temel bir bilgidir yani bunu herkes aşağı yukarı bilir

Yine söylüyorum o saksılarda olmaz o kadar küçük saksılarda zaten hiç olmaz Ama sana tavsiyem bez saksı en az 11 litrelik saks kullanmalısın

YouDet

Üye
Dostum bende aynı sistemde ışık kullanacağım düzenek için aşşağı yönlü ayarladıysan bende taktiklerini alabilir miyim
sadece vidaları söktüm kanka, kablolar ile aşağı bakmalarını sağladım. ama bi armatür üzerine seri bağlamak daha düzgün olur sanırım.

Kolay gelsin bütün ışıkları daha farklı gördüm o bağlı bulunduğu aparattan çıkartmışsın Ama bu yeterli değil

Bitki ışığı doyamadığında ya da ışık mesafesi çok uzak olduğunda boyu uzar

Bu temel bir bilgidir yani bunu herkes aşağı yukarı bilir

Yine söylüyorum o saksılarda olmaz o kadar küçük saksılarda zaten hiç olmaz Ama sana tavsiyem bez saksı en az 11 litrelik saks kullanmalısın
aynen kanka bu saksılarım geçici. 3 adet 25 litre kare saksı ve 100 litre biobizz light mix toprak aldım, onları bekliyorum.

ışık konusuna gelince, mevcutta 2 adet 50w beyaz led, 1 adet 50w gün ışığı led lamba var. yetersiz olduğunu düşünüyosan ilave yaparım saksıları değişince.

teşekkürler

John Snow

Doktor
sadece vidaları söktüm kanka, kablolar ile aşağı bakmalarını sağladım. ama bi armatür üzerine seri bağlamak daha düzgün olur sanırım.

aynen kanka bu saksılarım geçici. 3 adet 25 litre kare saksı ve 100 litre biobizz light mix toprak aldım, onları bekliyorum.

ışık konusuna gelince, mevcutta 2 adet 50w beyaz led, 1 adet 50w gün ışığı led lamba var. yetersiz olduğunu düşünüyosan ilave yaparım saksıları değişince.

teşekkürler

Işıkların zaten hep sıkıntı kardeşim işin kolay değil zor bir süreç ilerletmek zorundasın anladığım kadarıyla kolay gelsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • LedZeppelin LedZeppelin:
  • C cancan27:
    **** hahahaha ***** ** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ** *** ******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ****** hahahaha*****
  • Tokarev Tokarev:
    ******** ******* ********** ******* ****** ******* ******** hahahaha* *** *** **** ***** ****** **
  • Tokarev Tokarev:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** ****** ***** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak: