BOL BOL SORU, ÜSTADLAR YARDIM

TotheMOON

Yeni üye
Arkadaşlar herkese bol hasatlar güzel kafalar,

Hem bana yardımcı olması açısından hemde benim gibi sorularına yanıt arayanlara yardımcı olması açısından bilgili kankalar yardımlarınızı bekliyorum.

Malum piyasadan bıkkınlık geldiği için bende alışverişimi yaptım ve tohumlarımı patlattım yarın saksılarına koyup sistemi çalıştıracagım fakat kafamda deli sorular var birileri cevaplarsa müthiş sevinirim bilgisiz ve cahilim bu konuda,

2 auto tohumum var birisi skunk birisi white shadow, toprağım plagron light mix ve 11 lt kumaş saksı da ekimimi yapacağım

Gübrelerim,

Sensi bloom A-B
Carboload
Bud factor x
Overdrive

Auto için grow gerek yok dedikleri için almadım ama almalı mıyım ? Fazla bütçem yok sensi bloom grow yerine biobizz grow alsam olur mu yoksa illaki sensi grow mu almalıyım ?

1-Gübrelerden önce ilk ph ayarlanmış suyu kaç günde bir ne kadar vermeliyim ve gübreli su işlemine geçeceğimi nereden anlayacağım?

2-Bu gubreleri araştırdım fakat çok fazla değişik bilgi var bunlarla bitki yetiştirip sonuç alan varsa ne zaman ne vereceğimi yazabilirse çok sevinirim,birde ilave önerisi olan varsa alabilirim.

3-400 watt hps beyaz ve sarı ışığım var reflektör ile birlikte kullanacağım önce hangisini kullanacağım ve yarın hemen başlayayım mi ?
Kaç saat açık kalmalı ve kaç cm mesafe de olmalı ?

4-Nem olayı için de nem makinesi almadım nem ölçerim var nem oranları hangi dönemlerde ne kadar olmalı arkadaşlar nem makinesi olmayanlar nasıl bir yol izliyor ?

5-Oda sıcaklığı hangi donemler için kaç derece aralığında olmalı ?

6- Son olarak arkadaşlar ben bez dolaba sistem kurdum ve alüminyum folyo ile kapladım,bu doğru olmuş mu önerisi olan var mı ?

Labelizeit

Yeni üye
İyi geceler kanka bütün soruların cevaplarında yetkin değilim ama bildiklerimi cevaplayayım(ilk growumun 3.haftasındayım bu arada)

Öncelikle aynı lambaları ben de kullanıyorum growkentten aldım vegetasyon döneminde beyaz çiçeklenme döneminde ise sarı ışık kullanılması gerekiyormuş.Işık döngüsünü de 18/6 olarak ayarladım ama sıcaklık sıkıntısı yaşamıyor isen 24 saat de verebilirsin ışık döngüsü konusunda fark gösterdiğini gösteren bi bulguya denk gelmedim hiç bi yerde.Benim dolabın ısısı çok yükseliyor ışık açıkken 30-32 derece arası sıcaklığı buldugu oluyor ama şu ana kadar büyümede herhangi bi yavaşlatma yapmadığını sanıyorum internetteki günlüklerle kıyasladığımda.İdeal sıcaklık olarak da gündüz 22-28 gece de 18-22 arası yazıyor yabancı forum veya bilgi kaynaklarında.(gündüz ve geceyi ışık açıkken ve kapalıyken olarak yorumluyorum)

Nem düzeyi internette tohum patlayana kadar yüzde 70-80 arası söylüyor ondan sonra ise çiçeklenmeye kadar yüzde 50 ideal.Benim growun ilk 2 haftasında sinbonun nem makinesini kullanıyordum sonra bozuldu şimdi 3.haftasında olan autolarımı ıslak havlularla ışık açıkken 30-35 arası nemde tutabiliyorum(ışık kapalıyken 40-50yi bulabiliyor ışığın ısısı nemi azalttığı için)

Gübre olarak canna rhizotonic, Biobizz Grow ve Biobizz bloom kullanıyorum.(çiçeklenmeye girmedikleri için henüz sadece rhizotonic ve biobiz grow kullanıyorum tabi).

Lambaların mesafesi konusunda o lambaların ne kadar ısı ürettiğini bildiğimden en az 60cm mesafe öneririm.

Benim söyleyebilceklerim bu kadar bro iyi hasatlar dilerim sana

TotheMOON

Yeni üye
İyi geceler kanka bütün soruların cevaplarında yetkin değilim ama bildiklerimi cevaplayayım(ilk growumun 3.haftasındayım bu arada)

Öncelikle aynı lambaları ben de kullanıyorum growkentten aldım vegetasyon döneminde beyaz çiçeklenme döneminde ise sarı ışık kullanılması gerekiyormuş.Işık döngüsünü de 18/6 olarak ayarladım ama sıcaklık sıkıntısı yaşamıyor isen 24 saat de verebilirsin ışık döngüsü konusunda fark gösterdiğini gösteren bi bulguya denk gelmedim hiç bi yerde.Benim dolabın ısısı çok yükseliyor ışık açıkken 30-32 derece arası sıcaklığı buldugu oluyor ama şu ana kadar büyümede herhangi bi yavaşlatma yapmadığını sanıyorum internetteki günlüklerle kıyasladığımda.İdeal sıcaklık olarak da gündüz 22-28 gece de 18-22 arası yazıyor yabancı forum veya bilgi kaynaklarında.(gündüz ve geceyi ışık açıkken ve kapalıyken olarak yorumluyorum)

Nem düzeyi internette tohum patlayana kadar yüzde 70-80 arası söylüyor ondan sonra ise çiçeklenmeye kadar yüzde 50 ideal.Benim growun ilk 2 haftasında sinbonun nem makinesini kullanıyordum sonra bozuldu şimdi 3.haftasında olan autolarımı ıslak havlularla ışık açıkken 30-35 arası nemde tutabiliyorum(ışık kapalıyken 40-50yi bulabiliyor ışığın ısısı nemi azalttığı için)

Gübre olarak canna rhizotonic, Biobizz Grow ve Biobizz bloom kullanıyorum.(çiçeklenmeye girmedikleri için henüz sadece rhizotonic ve biobiz grow kullanıyorum tabi).

Lambaların mesafesi konusunda o lambaların ne kadar ısı ürettiğini bildiğimden en az 60cm mesafe öneririm.

Benim söyleyebilceklerim bu kadar bro iyi hasatlar dilerim sana
Kankacım yanıtın için çok teşekkür ederim kusura bakma biraz geç donebildim işten pek giremedim foruma,dün saksıyı ektim ilk sulamami yaptım fakat kimisi 10 ml kimisi 150 200 ml su verin yazmış ben 150 ml verdim galiba biraz fazla verdim umarım sorun olmaz, nem için kenarlarına 2 adet havlu ve 2 bardak su koydum çiçeklenme ye kadar bu şekilde devam edicem termometrem var şuan 60 civarı gösteriyor.İlk sulamami gubrem geç geldiği için sade su ile yaptım ikinci sulamamda rhizotonic kullanacağım.
Işık mesafesini dediğin gibi 60 cm yaptım sıcaklık ortalama seviyesinde gibi 25 derecede.grow gübresini vermeye başlamam gerektiğini ne zaman anlayacagim kanka birde ikinci sulamada ne kadar su vermemi önerirsin ? Yani sulamayı ne şekilde artttirarak devam ettirmeliyim

Labelizeit

Yeni üye
Kankacım yanıtın için çok teşekkür ederim kusura bakma biraz geç donebildim işten pek giremedim foruma,dün saksıyı ektim ilk sulamami yaptım fakat kimisi 10 ml kimisi 150 200 ml su verin yazmış ben 150 ml verdim galiba biraz fazla verdim umarım sorun olmaz, nem için kenarlarına 2 adet havlu ve 2 bardak su koydum çiçeklenme ye kadar bu şekilde devam edicem termometrem var şuan 60 civarı gösteriyor.İlk sulamami gubrem geç geldiği için sade su ile yaptım ikinci sulamamda rhizotonic kullanacağım.
Işık mesafesini dediğin gibi 60 cm yaptım sıcaklık ortalama seviyesinde gibi 25 derecede.grow gübresini vermeye başlamam gerektiğini ne zaman anlayacagim kanka birde ikinci sulamada ne kadar su vermemi önerirsin ? Yani sulamayı ne şekilde artttirarak devam ettirmeliyim
Kanka ilk zamanlar su konusunda hassas oluyor bitki tam olarak bi miktar veremem sana ama 2 günde bir bi çay bardağı kadar veriyordum zaten ölçmene gerek olduğunu sanmıyorum kontrol ettikçe toprağın durumundan anlıyosun kökün yakınlarına parmağını bastır nemli ise bekle kuru ise ver suyu o şekilde idare edersin bence.Sıcaklık nem değerlerin gayet ideal görünüyor onlarda sıkıntı yok.Gübre konusunda da grow gübresini 2.haftadan itibarem kullanmaya başladım ben.Sulamayı da daha tecrübeli bi arkadaşım kendisi saksı başına 2 litre rhizotonic ve grow gübreli su döküyormuş 7 gün ara ile onu yapıyorum şu ana kadar hiç bi sıkıntı yaratmadı sık sık sulama zahmetinden de kurtarıyor.Bitki büyüdükçe su ihtiyacı da artacağından sulama miktarı (2lt) aynı olmakla birlikte sulama sıklığını artırıcam.Son olarak dediğim gibi ilk zamanlar fazla su vermemeye dikkat et fazla vermektense az vermek iyidir tabi eğer bitkiden uzun saatler uzak kalmanı gerektircek bi hayat tarzın yoksa.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    ***** ******* hahahaha
  • O oziozi:
  • Madkusa Madkusa:
    ******* ***** ********** **
  • O oziozi:
    ***** ******* hahahaha ****** *******
  • O oziozi:
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    ***** ****** hahahaha ******** *** *** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha *** ******* *** ****
  • O oziozi:
    *** ***** ** *** *** ***** *** hahahaha* ********** ***** **** *****
  • O obeb:
    ********** **** ***** ** ******* hahahaha**
  • O oziozi:
  • O obeb:
    hahahaha hahahaha* ******** ***** *** ******* ****** *********
    *** ***** ** *** *** ***** *** hahahaha* ********** ***** **** *****
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O obeb:
  • O obeb:
    hahahaha***
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ******* ****** ******* hahahaha** *** ******** ***** ******* ******* hahahaha*
  • O obeb:
    ****** **
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha* ***** *** ***** ****
  • Z zerowalker:
    **** ********** ****** ****** ********** hahahaha** *** *** ***** *** ****
  • O obeb:
    ***** *** hahahaha* ***** *** ***** ******* **** *******
  • Madkusa Madkusa:
  • O obeb:
    *** **** **** ****** hahahaha*