Blue Dream Auto (CFL Ekonomik Sistem)

guest54

Yeni üye
Herkese iyi growlar arkadaşlar.
Bu konuyu haziran ayı içerisinde açmıştım ama aynı ay içerisinde konu uçtu. Bir daha bulamadım. Yöneticiler kaldırdılar ise de tarafıma herhangi bir bildirimde bulunulmadı. Neyse konumuza geçelim...

Tohumlar sponsordan. Pandemiden çok önce almıştım.
Toprak sıradan çiçekçi toprağı.
A101'in bez alışveriş çantasını daraltarak kendimce saksı yaptım.
Kabin kartondan. Sadece üzerini folyo ile kapladım. Normalde kabine ihtiyacım yok odayı komple çiçeğime ayırdım lakin ışığın dağılmasını önlemek için böyle bir yol tuttum.
Çiçeklenmeye geçtiğinden bu yana 12 adet 23 watt CFL ampulle devam ediyorum. (11 tanesi 2700k, bir tanesi 6400k)
1 adet küçük vantilatör var.
Odanın kapısını hiç açmadığım ve odayı hiç havalandıramadığım için malum tarif ile co2 takviyesi yapıyorum.
Biobizz'in indoor paketini kullanıyorum.
Tohumlar 1 temmuzda filizlendi.
İlk iki hafta gübre vermedim ancak sanırım sulamayı biraz fazla kaçırdım. Çünkü gelişimi yavaş oldu.
Tahminen 15-20 günler arasında topping yaptım.

Bundan 1 hafta kadar sonra LST yapmaya çalışırken 2 ana dalı ortadan ikiye yardım :eek: Para lastiğini iki dala geçirerek dalların ayrılmasını engelledim. Aynı günlerde 10 günlüğüne evden ayrılmam gerekti. Evden çıkarken gübreli ve bol su verdim. Damlama yöntemi ile sulamak için de gerekli ayarlamaları yaptım ancak çok su gitmemesi için sıktığım kapağı biraz fazla sıkmış olacağım ki eve döndüğümde şişedeki su olduğu gibi duruyordu. Ancak yardığım iki ana dal kaynaşmıştı ve yapraklarda herhangi bir sararma veya dökülme yoktu. Sadece yaprakları aşağıya salmıştı ve bitki çiçeklenmeye girmişti.

Biobizz'in kullanma talimatında belirtilen oranlarda haftada 2 kere gübreli su ile suluyorum. 3,5 günde bir olacak şekilde.
Geçen hafta PPM değeri 200ün altına düşünceye kadar flush yaptım.

06/07/2020 (6 günlük)

12/07/2020 (12 günlük)

19/07/2020 (19 günlük)

28/08/2020 (59 günlük)
(Bu arada bitkimin tüm yaprakları 5'li. Normalde 7'li olması gerekmiyor mu :D )

Bana gelişimi hala yavaş geliyor. Dalları, gövdesi falan çok ince değil mi sizce? Her türlü görüş ve tavsiyelerinize açığım.
Eğer bu sefer de konu puff olmazsa her hafta güncellemeye devam edeceğim.

M

MalrukLord

Guest
Bro gelişimi yavaş çünkü o ışıklarla iyi bile yapmışsın :D

M

MalrukLord

Guest
Bro CFL de olsa toplamda 276 watt ve 19.200 lümen yapıyor. Kesinlikle ışıklardan mı diyorsun? Eğer öyleyse bir sonrakine led ya da HPS ile gireğim.
kardeşim keşke o işler öyle olsa sadece lümenle bitse işler. bunun ışık rengi ışığın renk frekansı falan var. sen led ya da hps bak kendine :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
    S SuperKafa: ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** ****...