Bitkimin dal diplerinde çıkan parlak tüyümsü şeyler yapraklarında üzerine dağılıyorlar bunlar nedir ?

sertax95

Yeni üye
bitkimin dal diplerinde çıkan parlak şeyler tüyümsü şeyler yapraklarında üzerine dağılıyorlar bunlar nedir ?

kırmızıyla işaretlediğim beyaz parlak şeyler tam olarak nedir :) Ve altında görünen yaprağın üzerinde de dağılışı kısmen görünüyor

ab69a431-05c7-4082-92dd-b04d5c0fab18.jpg

sizce ne durumda bitkim 12/12 ışık uygulurum 250w led 6500 k

5082b132-19c2-4e64-9cbc-d5023f408618.jpg

1a1250f6-8fd5-4e33-9a07-86e4e5e98fa2.jpg

buda yaprakların üzerinede olan parlak şeyleri çekmeye çalıştım bazı kenevir hastalıkları konularına baktım mantara benzettim burda az görünüyorlar ama ışıkta bayaa parlıyolar yardımcı olursanız sevinirim.
5bbaa6fb-71e4-4d82-843d-dac56a45f8ad.jpg

bu arada ilk grow denemem.

Son düzenleme:

sertax95

Yeni üye
ph düşürücüm var kullanıyorum ama bu kullandığım bloom a-b ph ını kendisi düzenliyormuş üzerinde öyle yazıyor yani :)

sertax95

Yeni üye
Calmag ayrı bir besin dostum. Bitkinin şu an bu besine ihtiyacı var ph ile alakalı bir durum değil.
şimdi oldu kankam calmag yazınca growkent te ph düşürücüler çıktı ondan kafam karıştı çok teşekkür ederim yardınmın için hemen bugün tedarik edip yarın ki sulamada kullanıcam eline sağlık dostum.

Organik

Kıdemli Üye
Işığın mesafesini 45 ile 60cm aralığında tutmaya özen göster hafif ısı stresi yaşamışlar.Calmag eksikliği yok kızlarında tam tersi hatta hafif altlarda hafif yanık atlatmış kızın ama dert etme atlatmış sonuç olarak normal düzenine devam et dostum extra calmag şu evrede ben ihtiyaç olursa vermen taraftarıyım.

sertax95

Yeni üye
Işığın mesafesini 45 ile 60cm aralığında tutmaya özen göster hafif ısı stresi yaşamışlar.Calmag eksikliği yok kızlarında tam tersi hatta hafif altlarda hafif yanık atlatmış kızın ama dert etme atlatmış sonuç olarak normal düzenine devam et dostum extra calmag şu evrede ben ihtiyaç olursa vermen taraftarıyım.
brocum çok teşekür ederim. sanırım nokta vuruş yaptın kabini görmeden 15 cm mesafa kaldı ışıkla bitki arasında aşırı fazla boya gitti bitki kabinde küçük olduğu için engelleyemedim uğraşmakta istemedim ama kabini büyütmek zorunda kaldığıma emin oldum suan yorumun ile tekrar teşekür ederim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • YouDet YouDet:
    *** ******* ****** ***** **** ****** ********* ****** ***** ***** *** ******* ********* *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Zorro Zorro:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha* ***** ********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Zorro Zorro:
    ******** ******** *** ***** ***** ********* ********** ***** ******** ********** ******* ******** ***** ****** ********** ******** ***** ******* ** ****** ********* *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • YouDet YouDet:
    ***** ***** hahahaha* ****** ** ****** ******* ***** *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ***** ********** ****** ******* ***** hahahaha ****
  • Zorro Zorro:
    hahahahahahahaha **** ***** ** ****** ***** **
    +1
  • YouDet YouDet:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • YouDet YouDet:
    ********* ****** ***** ********** hahahaha*** **** hahahaha** hahahaha *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** ***** *** ******* ** ******** hahahaha****** hahahaha
  • V vforven:
    hahahaha hahahaha**** ** ********** ********** ***** ****** ***** ******* *** ***** ********** ******* ***** ****** **** **** **** ***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • D devilhunter:
    hahahaha *** *********
  • D devilhunter:
    hahahaha**** ******* ******* **** hahahaha * *** *** hahahaha * ** ****** ** **** **** ***** ******** ***** *** *** *
  • L lityum:
  • L lityum:
  • L lityum:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******* ****** ***** ******** hahahaha ******** ********** *****
  • maganda maganda:
  • M Muichiro:
    hahahahahahahaha ****** ****** *** ********* ******* ******** ***** ******** ********* hahahaha** ******** ***** **** ** ******* *** ********** ******** ** ****** **** ********** ***** ** ****** hahahaha* **** *** ******* ** ********** ****** ********* *** *** *** ***** ******* ******** ********** **** hahahaha* ******** hahahaha** ****** ****** *** ******** ***** *** **** ****** ****** *** *** ****** ***** ****** **** **** **** ********* ******* *** hahahaha*** ** **** ******* hahahaha ******** ******* hahahaha** ****** ********** ****** ********* ********** ** **** ********** ** **** ********** ******* ** ** ******* ****** **** hahahaha **** hahahaha**** ***** ** ********** ** *** ******** ******
    M Muichiro: hahahahahahahaha ****** ****** *** ********* *******...