Bitkimde gariplikler

Merhabalar dünden beri bitkide gariplikler hissediyorum, kuru gibi geliyor yapraklar nasıl tarif etsem hane soğuktan daşk toplanırya onun gibi bir görünüm var bitkide, bu 4 bitkimi temmuzun 21 rinde diktim, diğerlerin resmini koymuçam buraya, onlar baya küçük bu atçam resimdeki gibi değiller 4 tane torch led aldım toparlarlar diye düşünüyorum, nerdeyse dikeli 4 hafta oldu genetik blue dream aralarında 1 tane lemon haze var, bu atçam resimdeki blue dream

Durumu nedir benmi paranoya bağladım acaba bu bitki çiçeklenmeye girdimi yoksa hayla gelişim aşamasındamı, gübre vermelimiyim vermem gerekse ne verim bio-grow verimmi yardımcı olursanız sevinirim

Ve bitkinin kök kısmında tomurcuk gibi bir şey çıkmış bu nedir anlamadım beyaz tomurcuklar
Yardımcı olun aklımdaki bu soruları tek tek cevaplayın şimdiden teşekkür ederim

Mertali54

Doktor
Bu bitkiye nerede bakıyorsun bana ışığını söyle ve nerede bakıyorsun kabinde mi banyoda mı boş bir alanda mı gübre olarak ne kullanıyorsun ve ilk etapta söyleyeceğim şey şu mutlaka bez saksıya geçmelisin bez toprak olarak ne kullanıyorsun

Bu bitkiye nerede bakıyorsun bana ışığını söyle ve nerede bakıyorsun kabinde mi banyoda mı boş bir alanda mı gübre olarak ne kullanıyorsun ve ilk etapta söyleyeceğim şey şu mutlaka bez saksıya geçmelisin bez toprak olarak ne kullanıyorsun
Kıyafet dolapında bakıyorum, ışığım 4 tane torch led 55wlık olanlardan, gübre olarak şuan hiç birşey vermiyorum bez saksı kullanmıyorum, toprak olarak biobizz light mix kullandım birdaha tazelemedim

Kökleri saksı hava deliklerden çıkmaya başlamış seffaf kullanıyordum sefaf olmaz dediler renkli bir saksının içine koydum havasızlıktan beyaz tomurcuklar oluşmuş saksı değişimi yapsam bu sefer köklere zarar geleçek bu sefer öleçek napaçam ben arkadaşlar bir cözüm önerin lütfen mundar etmek istemiyorum o kadar bekledim büymesini

Mordecai

Moderator
bro bitkiyi ektiğin saksı herzaman opak olmalı ışık geçirmemeli.
petin etrafını sarmalısın ışık almasın kökler.

Mertali54

Doktor
Kıyafet dolapında bakıyorum, ışığım 4 tane torch led 55wlık olanlardan, gübre olarak şuan hiç birşey vermiyorum bez saksı kullanmıyorum, toprak olarak biobizz light mix kullandım birdaha tazelemedim
Kardeşim olur olmasına olur da bitkin büyüdüğünde o ışık yetersiz gelecek ışık yetersiz geldiğinde hasatın az olacak gübre de kullanmıyorsun bez saksı da kullanmıyorsun burada bez saksının önemi hava alması toprağın kuruması Çünkü Toprak ne kadar çabuk kurursa o kadar çok sularsın ne kadar çok sularsan bitkin o kadar çok büyür ama bunlar hep birbiriyle bağlantılı yani ışığın kuvvetli olacak tamam kabine ben bir şey demiyorum o da olur ama en azından bir grav gübresi alsaydın 150 lira 200 lira bir şey fark edersin farkı hani o ışık şu anda sana yeterli gibi gelse de büyümeye başladığında yetersiz gelecek

Kardeşim olur olmasına olur da bitkin büyüdüğünde o ışık yetersiz gelecek ışık yetersiz geldiğinde hasatın az olacak gübre de kullanmıyorsun bez saksı da kullanmıyorsun burada bez saksının önemi hava alması toprağın kuruması Çünkü Toprak ne kadar çabuk kurursa o kadar çok sularsın ne kadar çok sularsan bitkin o kadar çok büyür ama bunlar hep birbiriyle bağlantılı yani ışığın kuvvetli olacak tamam kabine ben bir şey demiyorum o da olur ama en azından bir grav gübresi alsaydın 150 lira 200 lira bir şey fark edersin farkı hani o ışık şu anda sana yeterli gibi gelse de büyümeye başladığında yetersiz gelecek
Ya gübre var biogiz grow var bio blom var advantirin gübresi var blom elimde 4 5 gübre var az önçe 1 litrelik suya 2ml biobizz grow koydum 1 ml de biobizz blom koydum karıştırıp verdim

Bu seferlik böyle olsun yeniyim birdaki growumda daha usta bir şekilde başlayaçağım

Mertali54

Doktor
Ya gübre var biogiz grow var bio blom var advantirin gübresi var blom elimde 4 5 gübre var az önçe 1 litrelik suya 2ml biobizz grow koydum 1 ml de biobizz blom koydum karıştırıp verdim
Blom şuanda verme Bir de o yazdığın diğer marka gübre eğer kimyasal ise biyobis marka gübrelerle onu kesinlikle karıştırma Çünkü organik gübre ile kimyasal gübre karıştırılamaz

Mertali54

Doktor
Evet grow şuanda yeterli 15 gün sonra blom vermeye basla bu arada otomatik çiçek bakıyorsun değil mi yani auto sen tohumu nereden aldın çorbacı tohumu mu yoksa sponsordan mı ona göre yazacağım cevabı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********** ******** hahahaha ********
  • Didrug Didrug:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
  • A active661:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
  • A active661:
    **** ** ****** hahahaha***** **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
    ***** ****** ****** *** hahahaha***
    +1
  • A active661:
    ***** ** ** ********* ** ** hahahaha* ******* hahahaha hahahaha*
    +1
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha**
    +1
  • A active661:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha******** hahahaha *** *****
    +1
    *** ** ******** *** ******* ******** ****** hahahaha*
    Lemonhazelover Lemonhazelover: **** ******* *****