Bitkim hasta ne yapmalıyım

Yesil888

Ordinaryüs
Sicaklik, nem, temiz hava bu faktörler filizi gelismesi icin gerekli. Yapraklarda bir cok beyaz nokta mi var ben mi öyle gördüm.Isik yansimasindan dolayi.Toprak ne kullaniyorsun?

kafası

Yeni üye
Toprağı kendim yaptım coco peat market toprağı solucan gübresi leonardit toprak perlit ve ponza. Işık torch ampul 60W x3 ışık mesafem 20 30 arası

Yesil888

Ordinaryüs
Tamam kanka, yazigim faktörler tamam mi? yüksek nem,temiz hava. Su yapraklarda ki beyaz noktari sormustum.Hakikaten var mi O beyaz noktalar, resimde göründügü gibi.

FAİTH

Yeni üye
mantar var knk ilaç alabilirsin hızlıca kurtarmak için önce mantar türüne bak ama ona göre al ilacı daha verimli olur

kafası

Yeni üye
Tamam kanka, yazigim faktörler tamam mi? yüksek nem,temiz hava. Su yapraklarda ki beyaz noktari sormustum.Hakikaten var mi O beyaz noktalar, resimde göründügü gibi.
Temiz havadan emin değilim dolapta yapıyorum ve giriş çıkıs fanım yok sadece içerde ufak bi vantilatör ve dolabın bir kapısı açık. Evet o beyaz noktalar gözle görünüyor

Yesil888

Ordinaryüs
@FAİTH hakli, bitkinde mantar var, bitkin su anda streste oldugu icinde gelismiyor. Kesin emin olmak icin beyaz noktalari sordum. Asagidaki linkte olan ilaci kullan, ve git bir tarim ilaci satan dükkandan bahcedeki domateslerde mantar var de ve al bir ilac. Temiz hava sart kanka, 150-200 tl ye kücük WC aspiratörleri var, al tak bir tane, en azindan girisi olsun.Ilaci netten alisrsan kendi adina alma, bir tanidigin alsin.Büyük ihtimal, mantar topraktan geldi, topragida ilacla.

Son düzenleme:

kafası

Yeni üye
@FAİTH hakli, bitkinde mantar var, bitkin su anda streste oldugu icinde gelismiyor. Kesin emin olmak icin beyaz noktalari sordum. Asagidaki linkte olan ilaci kullan, ve git bir tarim ilaci satan dükkandan bahcedeki domateslerde mantar var de ve al bir ilac. Temiz hava sart kanka, 150-200 tl ye kücük WC aspiratörleri var, al tak bir tane, en azindan girisi olsun.Ilaci netten alisrsan kendi adina alma, bir tanidigin alsin.Büyük ihtimal, mantar topraktan geldi, topragida ilacla.
Hocam yardımınız için teşekkürler mantar bulunduğum ortamın steril olmamasından mı kaynaklı yoksa topraktan dolayımı Marka bir toprağa yönelmem daha mı doğru olur

Yesil888

Ordinaryüs
Hocam yardımınız için teşekkürler mantar bulunduğum ortamın steril olmamasından mı kaynaklı yoksa topraktan dolayımı Marka bir toprağa yönelmem daha mı doğru olur
Kanka , ortam tabiki cok temiz olmali, market topraklari streril olmuyor. Kaliteli toprak kullanmakta fayda. Linkteki topragi bir arkadasim kullandi, cok memnun. Tavsiye ederim. Kanka disardan geldigin elbiselerinle bile mantari sende getirmis olabilirsin, mevsin sicak disardaki bitkilerde mantar var.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    I ichbinkrytpon: ********** ********