Bitkim cicege girdi gubre ne onerirsiniz

Acemiyim bu konuda bitkim cicege girdi fakat simdi nasil bir yol izliyecegim bilmiyorum gubre olarak ne onerirsiniz nasil bir yol izlemeliyim IMG-20230327-WA0052.jpg

Sari2205

Kıdemli Üye
Saksın küçük gibi duruyor keşke daha büyük bi saksıya ekseydin. fazla bi verim alamazsın bitkin biraz cılız kalmış ama ilgi göstererek üzerine düşerek verimi az da olsa arttırıp kalitesini yükseltebilirsin

o zaman tohumun auto diye tahmin ediyorum çünkü şuan ki gündüz gece saatinde çiçeğe girmesi zor eğer bi stres yaşamadıysa. auto olup olmadığını anlamak önemli sonrasında başta doğal gübre mi kimyasal gübre ile mi gelişimi tamamladı o önemli. doğal ile geliştiyse doğal ile devam etmek mantıklı. Forumda bir çok konu var dostum araştırıp sana uygun olan gübre seçimini yapabilirsin
Bu auto ne oluyor tam olarak ve bahce topragi ile ektim ilk olarak sonra birdaha sudan baska birsey vermedim

Sari2205

Kıdemli Üye
Saksı değişimi bitkiye stres yaşatır şuan ki çiçek döneminde bu riske alınır mı sanmam, gelişme dönemini geçti saksı değiştirmenin +ları olur mu onu da bilemiyorum forumda daha bilgili arkadaşlar var onlardan yardım alabilirsin

MarijaneyTR

Doktor
Birde bu platformda binlerce açılmış konu var oku kanka ben aylarca yıllarca okudum başladım sende oku bilgi sahibi ol bilgi sahibi olamadan ilerleyemezsin sana en büyük tavsiyem OKU !

Extremist

Kıdemli Üye
Bitkiyi büyük poda alki daha iyi beslensin, oran orantı kurdugun da, bu şekilde zaten çok hasat alamayabilirsin, büyütürsen stres olsa bile daha fazla hasat verir. Birde toprağını daha kontrollü hazırlayacağından emilim çok daha kaliteli olacaktır. Ek olarak mineralce zengin solucan gübresi ama sıvı, toprağa eklediğinde toprağı çok bazik yapar. ph sı boluzulur. Potasyum önemli odun külü en iyi potasyum kaynağıdır.
Ben solucan gübresi, yarasa gübresi ve odun külünün kompost çayını yapıyorum, harika sonuç veriyor Öneririm bu dönemde. Eğer biogrow gibi şekerli gübreler kullanıorsan bu karışım çayına molases gibi şeyleri ekleme yapmana gerek yok.

Bitkiyi büyük poda alki daha iyi beslensin, oran orantı kurdugun da, bu şekilde zaten çok hasat alamayabilirsin, büyütürsen stres olsa bile daha fazla hasat verir. Birde toprağını daha kontrollü hazırlayacağından emilim çok daha kaliteli olacaktır. Ek olarak mineralce zengin solucan gübresi ama sıvı, toprağa eklediğinde toprağı çok bazik yapar. ph sı boluzulur. Potasyum önemli odun külü en iyi potasyum kaynağıdır.
Ben solucan gübresi, yarasa gübresi ve odun külünün kompost çayını yapıyorum, harika sonuç veriyor Öneririm bu dönemde. Eğer biogrow gibi şekerli gübreler kullanıorsan bu karışım çayına molases gibi şeyleri ekleme yapmana gerek yok.
Yani suan saksiyi degistirsem bi sikinti olmaz degil mi ve suan sadece normal cesme suyu veriyorum

Bir konu actim günluk seklinde bakabilirmisin rica etsem

erad

Yeni üye
dostum benim de bitkilerim bunun gibi pistillendi autoflower 48.gününde boyları 60 cm 400w grow ampul kullanıyorum hps ampülü ne zaman takmalıyım yardımcı olur musun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** ** ****** hahahaha** *** ********** ********** hahahaha* ******** hahahaha* ** **** ***** ** *** *** ** **** ******** ** **** ***
  • NewGardener NewGardener:
    **** ****** ***** *** ******** ******** ***** *** *** ***** * **** ** *** ***
    **** *** **** ***** ***** ** ** *** *** ********* ****** ****** **
  • Emmy Emmy:
    ****** *** **** **
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ******* **** ********** ***** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    **** ******** hahahaha*
    ******* ********* ****** **** ********* hahahaha*
    ****** *** ****** hahahaha*** ****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ***** ****** ********** * ***** *** hahahaha** ****
    **** ****** hahahaha *** ****** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahaha ***** **** hahahaha* ***** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ******** * ** ***** ** **** **** ****** hahahaha hahahaha**** *****
    ******* ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
    NewGardener NewGardener: ******* ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **