Bitkilerimin dalları kırılacak gibi bi yardim lazım

• Konbuyu başlatan Üye silindi 23835
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 23835

Guest
Arkadaşlar 65. Gunde 4 adet btkim var. Gayet saglikli sorunsuz. Sulama yapiyorum yapraklar gurleşiyor açiliyor bitki kendine geliyor. 2 3 gun sonra diger sulamaya yakin bitki yapraklarini saliyor ama govdesini de aşağı doğru büküyor. Çok salıyor aşağı kendini. Bunun sebebi nedir sizce. Daha once yetistirdigim genetiklerde bitki sadece yapraklarini aşagi dogru salardı saksı hafifler sulamaya ihtiyac duydugunu anlar sulardim. Fakat bu kendini komple aşağı salıyor. Yarın obur gun somekler şismeye başladiginda dallar o sömekleri nasil taşicak duşunemiyorum.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Bu sorunu fotolasan daha güzel sonuca ulaşırız dostum.
Kanka bu normal hali yeni suladım. 2 3 gun sonra susuz halini ceker atarim. Bitki kendini govdesinden aşagi doğru salıyor. Ince kaldi govde dallari. Bide çok kisa kaldi dallar uzamadı. Işıgı biraz daha yukari cektim. 65. Gundeler

higthead

Jolly Green
Bitkilerin gayet saglıklı.Saksın kac lt ve kac lt sulaman var. Yeteri kadar uzamışlar bloomda 3 hafta daha strech yapıp tam uzuyacaklar.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Kanka bitkilerin saksılari 19lt. Sulamalarda 1.5 litre sulama yapiyorum. %10 20 arasi drenaj oluyor. Gubrelerimi fazla abartmadan veriyorum. Zaten şu ana kadar sadece fish mix vermistim. Biobiz. Simdi ciceklenmeye geçtik. Bloom topmax alg mic ekleme yaptım. Veg doneminde bazen bos sulamada cal mag verdim 1 2 ml.

higthead

Jolly Green
Dostum bıyerde hatan var. 19 lt saksılarda ben 5 veya 5.5 lt sulamamı yaparım. Senin sorunun ise topragı tam doyurmadan sulaman.İmkanı yok 1.5lt alttan su gelmesi. Sulama sorunun var ve yaprakların dalların salması az sulamandan dolayı dostum. Foruömu hıc mı arastırmadın dostum 65. gunde 20lt saksı 1.5 lt sulamamı olur. acılen sulamanı arttır topragı doyur. Topragı bu zamana kadar doyurmadıgın ıcın senın o 1.5lt su verıpte alttan akıyor dedıgın sagdan soldan akan sulardır.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Dostum bıyerde hatan var. 19 lt saksılarda ben 5 veya 5.5 lt sulamamı yaparım. Senin sorunun ise topragı tam doyurmadan sulaman.İmkanı yok 1.5lt alttan su gelmesi. Sulama sorunun var ve yaprakların dalların salması az sulamandan dolayı dostum. Foruömu hıc mı arastırmadın dostum 65. gunde 20lt saksı 1.5 lt sulamamı olur. acılen sulamanı arttır topragı doyur. Topragı bu zamana kadar doyurmadıgın ıcın senın o 1.5lt su verıpte alttan akıyor dedıgın sagdan soldan akan sulardır.
Kanka ben saksılara toprak doldurduktan belli bir sure sonrasi toprak kendini aşağı doğru çekti. Bunun sebebini bilmiyorum. Muhtemelen topragi baskilamadan doldurmamdan kaynaklı oldu.. baski yaparak doldurursam kok kendini rahat salamaz diye duşunmuştum. simdi saksıda kaç lt toprak var tahmin edemiyorum. 25 lt lik saksim var bi tane o baya ağır. 2.5 3 lt sulayinca anca alttan su cikarrtiyor.. ama diger 19 lt olanlar 1.5 lt sulamada alttan suyu akıtıyor.. biraz daha sulama miktarini arttircam. Toprak yesin iyice suyu. Sonrasinda gelişimini gozlemlicem.

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Bide gubre takviminde 1. Lt sulamada 2.ml gubre yaziyorsa 5 lt de 10 ml mi gubre veriyorsun. Onu nasil dengeliyorsun kanka

Lowmembers

Müptezel
Bide gubre takviminde 1. Lt sulamada 2.ml gubre yaziyorsa 5 lt de 10 ml mi gubre veriyorsun. Onu nasil dengeliyorsun kanka
Yazdigin gibi
46. 47. Gunde 850 900 ml su az mi olur o zaman kanka? Benim gunlukteki bitkilere oyle veriyorjm da ben

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Kanka haklısın sulamadan hemen sonra bitki kendini toparliyor. Ama bu dallar kalınlaşmadı tek endişem o. Somekler olmaya başladıginda ne olacak bilmiyorum insallah dallar kalinlaşir

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Kanka lolipop yapcam iste şimdi. Topping lst yaptim zaten buyume doneminde simdi 12. 12 ye aldim file gergim lolipop yapcam

Lowmembers

Müptezel
Kanka lolipop yapcam iste şimdi. Topping lst yaptim zaten buyume doneminde simdi 12. 12 ye aldim file gergim lolipop yapcam
Eğer daha once de yaptiysan eğer iyiysen bu konu da knka yap o jalde. Ben hic yapmadim. Qma ciddi bi islem onu biliyorum. Simdi iyi guzel yapmışsın etmişsin bitkiyi. Hani kendinden emin olmadan yapma demek istedim. Yoksa simdiden ellerine saglik dostum. Böyle cicek yapan eminim yaptığını iyi yapar. Iyi growlar bol hasatlr

cemsid

Üye
Kanka bitkilerin saksılari 19lt. Sulamalarda 1.5 litre sulama yapiyorum. %10 20 arasi drenaj oluyor. Gubrelerimi fazla abartmadan veriyorum. Zaten şu ana kadar sadece fish mix vermistim. Biobiz. Simdi ciceklenmeye geçtik. Bloom topmax alg mic ekleme yaptım. Veg doneminde bazen bos sulamada cal mag verdim 1 2 ml.
Dostum benim de 15 litre saksilarim. 1 -1,5 litre veriyordum ve alttan çıkmıyordu. Biraz hızlı verirsen zaten kenarlardan akiveriyor su. Bence yavaş yavaş ver. Biraz da suyu arttır. Besin tablolarında yazan ml ölçekleri ,1 litre suya göre veriliyor.

Bzzrjckk

Üye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
    ********** **** ***** **** ***** ********* ********* ***** ********* ****** ****** **** ******* hahahaha* * ***** *********
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ******** ******** ***** ******* *** ****** *** ** ***** ***** ***** ** ***** ***** ********* ******** ******* hahahaha*** ****** hahahaha * ** ***** ******** **** ********* **
  • NewGardener NewGardener:
    ** **** ***** ** ** * ** ***** **** **** **** ******** ******* ** ******** *** *** *
    ***** ***** ******* ******* **** ***** * *** **** ******* *** **** ****** ***** **** ******** ******** ***** ******* *** ****** *** ** ***** ***** ***** ** ***** ***** ********* **
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    ********* ** hahahaha* **** ***** ** ** * ** ***** **** **** **** ******** ******* ** ******** *** *** *
    hahahahahahahaha
    ***** ********* ********* ********* ******* ******* ****** ********** hahahaha **** *** ***** ********* ******* *** ******
  • deyorke deyorke:
    **** **** **** *** ****** ***** ******* ******** **** ******* hahahaha* **** **** ****** ******* ********* **
  • deyorke deyorke:
    ********** ****** ** hahahahahahahaha**
    ******* ***** *** **** ****** ******** *** **
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** **** ********* **
  • deyorke deyorke:
    *** ****** hahahaha ********** **** hahahaha*** **** **** **** *** ********** hahahaha *****
    ****** hahahaha**
  • deyorke deyorke:
    deyorke deyorke: *** ***