Bitkilerim kırıldı kankalar nedendir?

Kankalar selam yeni bir growa başladım ama hiç anlam veremediği bir olay yaşadım şu an sebebi nedir acaba sizelere sormak istedim.
Işığım %30 dimmerde bitkiye 60 cm mesafede
Toprak olarak gartengold kullandım içine ekstra perlit ekledim. Isı 26, nem 75. Tohunları toprağa koyduğunda can suyu verdin daha sonrasında hep fısfısla toprağı nemlendirdim. Topraktan çıkalı 4 gün oldu daha. 3 saksıdan 2 si böyle oldu. Nerede hata yaptım ki?

WDT

Üye
Kankalar selam yeni bir growa başladım ama hiç anlam veremediği bir olay yaşadım şu an sebebi nedir acaba sizelere sormak istedim.
Işığım %30 dimmerde bitkiye 60 cm mesafede
Toprak olarak gartengold kullandım içine ekstra perlit ekledim. Isı 26, nem 75. Tohunları toprağa koyduğunda can suyu verdin daha sonrasında hep fısfısla toprağı nemlendirdim. Topraktan çıkalı 4 gün oldu daha. 3 saksıdan 2 si böyle oldu. Nerede hata yaptım ki?
Bitkiler çürümüş kanka. Geçmiş olsun . Toprağını kontrol et. Yüksek nem veya fazla sulama yapmışsın. Fısfıs ta fazla gelmiş olabilir.

Kankalar ilginize teşekkür ederim ama anlayamadım. Susuz mu kalmış, fazla mı sulanmış? :) Kurtarılamaz galiba değil mi?

yukarıdaki yorumların hepsine hayretle baktım. %30 dimmerla 60cm asarsan bitki boya gider.desteği olmadığı için yana yatmış.60cm den %100 vermen lazım.yanına bi çubuk bi kalem bişey bağla kurtarırsın eğer photo ise.

Ü

Üye silindi 26895

Guest
Gartengold aldım bende 40 litrelik olanlardan 3 tane 5 para etmezmiş sonradan anladım bitkinin ihtiyacı olan besinler yok kurumuş iğne uçlu çam çöpleri saçma salak bir toprakmış birde aşırı su tutma yeteneği var ki bende ilk growumda 6 bitkimi öldürdüm. Şimdi biobizz light mix aldım karıştırdım. Birkaç gün sonra ikinci growuma başlayacağım. Tavsiyem bitkini gönül rahatlığıyla emanet edebileceğin bir toprak değil haberin olsun. Karışım olarak kullan. Birde bu bitki susus kamış. Fazla sulama yapmış olsaydın yaprakları kendini aşağı doğru eğerdi. Yanlış sulama ve gübreleme ile bende senin gibi öldürdüm. Birşey bekleme bunlardan yeni growa başla hem can sıkıntısı hem vakit kaybı. Minnacık halde bu streslere sokulduktan sonra bi mok bekleme. Ben 20 gün uğraştım adam etmeye. Olmadılar. İçine ede ede okuya okuya öğreneceğiz demektir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    kawinnnz kawinnnz: **