bitkilerim hiç bir şekilde çiçeklenmeye girmedi yardım

doktor53

Üye
arkadaşlar merhaba üç adet blue dram bitkilerim çiçeklenmeye girmiyor bugün itibariyle 71 günde
son 12 gündür ışık döngüsünü 12/12 yaptım 12 gün boyunca sadece boya ve gelişmeyle geçti her gecen gün boya gidiyor ne kadar çok budama yapsam da bir iki gün sonra tekrardan alt taraflardan yeni yapraklar çıkmaya başlıyor
gine sizlerin tavsiyesiyle çiçeklenme için 24 saat ful gece yaptım 24 saatten sonra 3 gün gine 12/12 döngüsüne devam ettim gine çiçeklenmeye girmiyor
artı bitkim photo olduğunu tahmin ediyorum
siz değerli arkadaşların fikirlerini merak ediyorum herkeze kolay gelsin
3ba1c617-430d-4361-b101-38c90b4ed88d.jpgbc1bf590-9522-4575-a29e-489de05a000f.jpgebb4d6d3-1613-4d91-8d9c-cdc47b54f04a.jpga889365e-c123-476c-aeac-591dfc71ed0a.jpg

Ekli dosyalar

• bc1bf590-9522-4575-a29e-489de05a000f.jpg
    bc1bf590-9522-4575-a29e-489de05a000f.jpg
    237.9 KB · Görüntüleme: 21
gübre derken kanka ne yapayım 3gün karanlıktamı kalsın
Knka 24 saat değilde normalde 3 gün karanlığa sokuyorlar ve s gübre tevşiği yapıyorlar ama sen 24 saat bir sokmuşsun tekrar karanlık
zırt pırt bitkiyi 24 saat karanlığa sokup çıkartma tomboy yapacaksın bitkiyi strese sokacaksın bırak zamanla olur her biitki aynı değildir
Dediği gibi. Stresten herma tomboy olabilir

doktor53

Üye
zırt pırt bitkiyi 24 saat karanlığa sokup çıkartma tomboy yapacaksın bitkiyi strese sokacaksın bırak zamanla olur her biitki aynı değildir
acaba diyorum kabin nem oranı ve sıcaklığı son 20 gündür gündüz 19 ile 22 derece nem 78 filan gece tahminime göre 17 lere filan düşüyordur keza nemide artık siz düşünün gece kontrol etme şansım olmuyor bununda etkisi olabilirmi
gecenlerde burda bir yerde okumuştum çiçeklenme döneminde gündüz 28 derece filan olmalı sıcaklı nemde 40 ile 50 arası
bitkim zaten genel manada çok ıslak nemli uzun sopa gibi dalları uzamaya başladı

nasa

Doktor
acaba diyorum kabin nem oranı ve sıcaklığı son 20 gündür gündüz 19 ile 22 derece nem 78 filan gece tahminime göre 17 lere filan düşüyordur keza nemide artık siz düşünün gece kontrol etme şansım olmuyor bununda etkisi olabilirmi
gecenlerde burda bir yerde okumuştum çiçeklenme döneminde gündüz 28 derece filan olmalı sıcaklı nemde 40 ile 50 arası
bitkim zaten genel manada çok ıslak nemli uzun sopa gibi dalları uzamaya başladı
nemi düşür la napıyon tohum mu germiyte ediyon 80 nem ne

nasa

Doktor
hocam 20 gündür ne yaptıysam düşüremedim en son tuz koydum bir miktar çadıra bugünde çadıra ısıtıcı koydum şimdi sıcaklık 28 lerde filan nemde en son akşam çıkmadan 60 gelmişti
sen şimdi ben anlamadım nem makinesi kullanıyon mu kullanıyosan ya ayarını düşür ya kapat zaten kış mevsimindeyiz nem problemin olmaz

doktor53

Üye
sen şimdi ben anlamadım nem makinesi kullanıyon mu kullanıyosan ya ayarını düşür ya kapat zaten kış mevsimindeyiz nem problemin olmaz
çok iyi anladım hocam 20 gün önceye kadar kullanıyordum nem makinesi nem 80 lere filan ulaşınca kaldırdım makineyi çadırın olduğu mekan çok aşırı soğuk bir yer ginede düşüremedim nemi araştırdım tuz mekanın nemini alıyormuş let ışığında sıcaklığı en fazla çadırı 20 derecelere getiriyor zaten sıcaklık 27 ler filan olması gerektiği için bugün itibariyle soba yakmaya başladım nemde otomatik 60 lara filan düştü
yani demem oki bulunduğu mekan çadırın aşırı nemli bir mekan sanırım sobayla hallettim zaten sobada şarttı ortam sıcaklığı için

çok iyi anladım hocam 20 gün önceye kadar kullanıyordum nem makinesi nem 80 lere filan ulaşınca kaldırdım makineyi çadırın olduğu mekan çok aşırı soğuk bir yer ginede düşüremedim nemi araştırdım tuz mekanın nemini alıyormuş let ışığında sıcaklığı en fazla çadırı 20 derecelere getiriyor zaten sıcaklık 27 ler filan olması gerektiği için bugün itibariyle soba yakmaya başladım nemde otomatik 60 lara filan düştü
yani demem oki bulunduğu mekan çadırın aşırı nemli bir mekan sanırım sobayla hallettim zaten sobada şarttı ortam sıcaklığı için
Selamlar kanka stress yapma girer çiçeğe merak etme ben sürekli photo yapıyorum bitkiyi 12 saate aldıktan sonra 1 haftada çiçeğe giren bitkim olmadı artık bitkiyle oynama 12 saat ışığa devam et ve nemi düşür merak etme çiçeğe girer hasatın bol olsun...

doktor53

Üye
Selamlar kanka stress yapma girer çiçeğe merak etme ben sürekli photo yapıyorum bitkiyi 12 saate aldıktan sonra 1 haftada çiçeğe giren bitkim olmadı artık bitkiyle oynama 12 saat ışığa devam et ve nemi düşür merak etme çiçeğe girer hasatın bol olsun...
eyvallah hocam ilk deneyimim olduğu için biraz komik olacak ama bu dakikaya kadar bitkinin photo veya bir başka çeşidi olduğunu bile bilmiyordum bütün tohumların 3 ayda hasat yapıldığını biliyordum şimdi yeni bir terimle karşılaştım photo bir ortalaması varmıdır hocam hasat zamanı için

eyvallah hocam ilk deneyimim olduğu için biraz komik olacak ama bu dakikaya kadar bitkinin photo veya bir başka çeşidi olduğunu bile bilmiyordum bütün tohumların 3 ayda hasat yapıldığını biliyordum şimdi yeni bir terimle karşılaştım photo bir ortalaması varmıdır hocam hasat zamanı için
Selamlar kanka, şimdi şöyle anlatayım zaten 2 çeşit var biri auto yani otomatik ilk günden hasadı alana kadar Işık süresini değiştirmiyorsun genellikle 20 saat Işık 4 saat karanlık yapıyorlar bitki otomatik olduğu için 20 ya da 25 gün gibi çiçeklenmeye giriyor 50 55 gün kadar da sömekler gelişiyor toplamda 75 80 günde hasat ediyorsun ama foto kadar iyi bir miktar vermiyor, diğeri de foto bitki yani uzun dönem sana benim nasıl büyüttüğümü anlatayım çünkü fotoda belli bir standart yok, herkes kafasına göre, vereceğim süreleri uzatıp ya da kısaltılabilir ışık süreleri hariç, 18 saat Işık veriyorum 2 ay kadar bitkiyi geliştiriyorum yani VEG dönemi deniyor istediğim boylara geldikten sonra da bitkiyi çiçeklenmeye sokmak için ışığı 12 saate çekiyorum, eğer sen ışığı 12 saate çekmezsen yani 18 saatte devam edersen bitkin hiçbir zaman çiçeği girmez ışığı 12 yaptıktan sonra iki buçuk üç ay bu sureler senin gözlemin ile alakalı, tamam oldu dediğin zamanda kesiyorsun yani toplamda 5 ayı rahat buluyor hasat, bir de ışığı 12 yaptıktan sonra 3 yada 4 gün içinde sömeğe girmesini bekleme 2 hafta sabret olay kabataslak böyle hasatın bol olsun.

shadowyman

Yeni üye
Dostum endiselenme. Uzun surmesi, daha buyuk somekler alacaginin habercisi.

Cadirin tamamen karanlik oldugundan eminsen genetigine gore bir ay kadar bile surebilir tuylenmesi. Ne zaman tam olgunluga erisirse o zaman ciceklenir. Bu sirada LST yapabilirsin.

doktor53

Üye
Selamlar kanka, şimdi şöyle anlatayım zaten 2 çeşit var biri auto yani otomatik ilk günden hasadı alana kadar Işık süresini değiştirmiyorsun genellikle 20 saat Işık 4 saat karanlık yapıyorlar bitki otomatik olduğu için 20 ya da 25 gün gibi çiçeklenmeye giriyor 50 55 gün kadar da sömekler gelişiyor toplamda 75 80 günde hasat ediyorsun ama foto kadar iyi bir miktar vermiyor, diğeri de foto bitki yani uzun dönem sana benim nasıl büyüttüğümü anlatayım çünkü fotoda belli bir standart yok, herkes kafasına göre, vereceğim süreleri uzatıp ya da kısaltılabilir ışık süreleri hariç, 18 saat Işık veriyorum 2 ay kadar bitkiyi geliştiriyorum yani VEG dönemi deniyor istediğim boylara geldikten sonra da bitkiyi çiçeklenmeye sokmak için ışığı 12 saate çekiyorum, eğer sen ışığı 12 saate çekmezsen yani 18 saatte devam edersen bitkin hiçbir zaman çiçeği girmez ışığı 12 yaptıktan sonra iki buçuk üç ay bu sureler senin gözlemin ile alakalı, tamam oldu dediğin zamanda kesiyorsun yani toplamda 5 ayı rahat buluyor hasat, bir de ışığı 12 yaptıktan sonra 3 yada 4 gün içinde sömeğe girmesini bekleme 2 hafta sabret olay kabataslak böyle hasatın bol olsun.
eyvallah hocam çok acıklayıcı oldu zaten 12 döngüsüne alalı 2 hafta oldu bugün baktım yavaş yavaş tüyleniyor ortalama olarak hasat için kaç ayım daha var ayrıca üç bitkiden ne kadar verim alabilirim
041cc6e3-b4a1-4f95-8340-723e729b4754.jpgfc264ed5-54bd-4a0c-a0db-c3528aaa3c0f.jpgfae931c2-9f08-42ed-87ce-ae64bc750550.jpga20b5473-dc06-4a91-ab51-0bb78714f955.jpg

doktor53

Üye
Dostum endiselenme. Uzun surmesi, daha buyuk somekler alacaginin habercisi.

Cadirin tamamen karanlik oldugundan eminsen genetigine gore bir ay kadar bile surebilir tuylenmesi. Ne zaman tam olgunluga erisirse o zaman ciceklenir. Bu sirada LST yapabilirsin.
LTS konusunda elim korkak hangi dallarını kesmek konusunda bilgim yok ilk defa olduğu için hocam nerelerinden sömek cıkıcak bilmiyorum o yüzden kopartmaya korkuyorum dallarını fae931c2-9f08-42ed-87ce-ae64bc750550.jpg

shadowyman

Yeni üye
LTS konusunda elim korkak hangi dallarını kesmek konusunda bilgim yok ilk defa olduğu için hocam nerelerinden sömek cıkıcak bilmiyorum o yüzden kopartmaya korkuyorum dallarını Ekli dosyayı görüntüle 5972

Kanka dikkatimi ceken sey yeni cikan yapraklarin acik renkli alacali olmasi. Bana ya nitrojen eksik ya da sulfur eksik gibi geldi. Hep ayni gubreyi mi kullandin. Su an kullandigin gubrenin N-P-K orani nedir (sisenin ustunde yazar uc rakam)?

Bir de dallar arasinda bosluk cok var sanirim zamaninda isigin daha yakinda olmasini istemis bitki. Somek verdiginde bayagi uzayacak, insallah yerin vardir yukseklik. Bir dahakine daha yakinina getirirsen isigi ve surekli ayni yukseklikte ayarlarsan buyudukce (ciceklenmenin son asamalarinda yuksek isidan kacinilmali), daha fazla urun elde edebilirsin. Ne kadar cok yaprak, o kadar cok urun.

shadowyman

Yeni üye
LTS konusunda elim korkak hangi dallarını kesmek konusunda bilgim yok ilk defa olduğu için hocam nerelerinden sömek cıkıcak bilmiyorum o yüzden kopartmaya korkuyorum dallarını Ekli dosyayı görüntüle 5972

Kanka LST dedigim zaten yapmissin, simdi goruyorum. Dallari egmeye LST deniyor. Baslarini koparma olayini, sakin simdi yapma. Bunun icin artik gec. Genelde ilk 3-4 hafta sonra kelle ucurumu yapilir. Simdi yapman someklerini etkiler, strese sokar, az verim alirsin. Aman dikkat. Tek onerim sadece eger isisi normalse (19-25 derece), daha kuvvetli isik bulman veya daha yaklastirman (eger isik yapraklari yakmayacaksa, elini altina 30 sn tuttugunda az da olsa rahatsiz etmemeli). Sanirim sonlara dogru daha cok isik vermissin cunku daha siklasmis yapraklar yukarilara dogru.

doktor53

Üye
Kanka dikkatimi ceken sey yeni cikan yapraklarin acik renkli alacali olmasi. Bana ya nitrojen eksik ya da sulfur eksik gibi geldi. Hep ayni gubreyi mi kullandin. Su an kullandigin gubrenin N-P-K orani nedir (sisenin ustunde yazar uc rakam)?

Bir de dallar arasinda bosluk cok var sanirim zamaninda isigin daha yakinda olmasini istemis bitki. Somek verdiginde bayagi uzayacak, insallah yerin vardir yukseklik. Bir dahakine daha yakinina getirirsen isigi ve surekli ayni yukseklikte ayarlarsan buyudukce (ciceklenmenin son asamalarinda yuksek isidan kacinilmali), daha fazla urun elde edebilirsin. Ne kadar cok yaprak, o kadar cok urun.
-Terra Aquatica Pro Organic Bloom sadece bunu kulanıyorum kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********