Bitkilerim ölüyor mu? Değerli yorumlarınızı bekliyorum kankalar

Elmertco

Yeni üye
kankalar ilk growum olması nedeniyle bazı hatalar yapmış olabilirim. Sizce sorun nedir? Gübre eksikliği mi? fazla sulama mı? yoksa ph sorunu mu? Tohum çorbacı. Terasta yetiştiriyorum. Bi sulamada cihazın hatasından dolayı sulamayı phı çok düşük olan suyla suladım o günden beri yavaş yavaş sararmaya başladı yapraklar büyümesi durdu. Yaprak sapları da morumsu renk aldı. Ama gübre eksikliği de olabilir emin değilim. Gübre olarak sadece NPK (biobizz fish mix) veriyorum 6 günde bir normal değerin yarısı kadar. 3 gün düz 3 gün gübreli suluyorum ama bu düzensiz de olabiliyor toprak hemen kuruduğu için. Diğer çiçeklenme için gereken gübrelere başlamalı mıyım sizce ? Teşekkür ederim

https://ibb.co/jh95q7V
https://ibb.co/Z8zrHvF

Son düzenleme:

Hoca666

Müptezel
Alt yapraklar isiksiz kaldigindan sarariyor bence. Baya yaprak yapar kofteci. Bence altlardan baslayarak budama yapmalisin. Alt kelleler cikacak yer bulamazsa hasatini etkiler. Isin sonunda az kelle bol yapragin olur :))

OttoMan347

√SEFİR√
Bitkin kesinlikle nitrojen sıkıntısı çekiyor azot içeren gübre ver. Alttaki sarı yapraklar dökülecek korkma. Azotu ver hallet dostum

OttoMan347

√SEFİR√
Bitki gelişirken nitrojen ihtiyacı duyar, azot ister kanka. Nitrojeni topraktan alamazsa alttaki en eski yapraklardan çeker. Üst yapraklar hafif soluk görünürse başlıyor demektir alt yapraklar sararır ve sonunda kendiliğinden dökülür

Elmertco

Yeni üye
Bitki gelişirken nitrojen ihtiyacı duyar, azot ister kanka. Nitrojeni topraktan alamazsa alttaki en eski yapraklardan çeker. Üst yapraklar hafif soluk görünürse başlıyor demektir alt yapraklar sararır ve sonunda kendiliğinden dökülür
Dediğini Hemen dikkate alıp uyguluyorum kanka :) . Peki 2 gün flush attıktan bir gün sonra gübreli su versem sorun olur mu ?

OttoMan347

√SEFİR√
20 litreye mi geçiyim kanka sence. Bu saatten sonra geçsem olur mu yoksa geç mi kalmışımdır
O kökleri topraktan ayırabilecek bi delikanlı tanımıyorum :D saksı değişemezsin artık. Saksı yetmediği yerde boydan uzayamayacak bitkin okadar. Besinleri alır toprağı sarmıştır kökler daha ötesi olmaz sen sadece aç bitkini doyur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    ****** ****** ***** hahahaha* ** hahahaha* **** ** ***** *****
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    ******* hahahaha* ***** ******** *** ***
  • active661 active661:
    ****** ******* ***** ******* **
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    ******* ****** hahahaha* ******* *****
  • active661 active661:
  • active661 active661:
    +1
  • K Kowa:
  • kurabiyeci kurabiyeci:
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    * **** hahahahahahahaha********** ******** ** ****** ***
    +1
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    ******* ****** ** * **** hahahahahahahaha
  • kurabiyeci kurabiyeci:
  • active661 active661:
  • active661 active661:
    ****** * ***** ****** **
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    hahahaha** ******
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    ****** ********* ******** * ***** ****** **
  • active661 active661:
    ***** **
  • kurabiyeci kurabiyeci:
  • active661 active661:
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    ** ******* ******** ********** ***** **** ***** ******* *** ******* **
  • kurabiyeci kurabiyeci:
    ** **** ***** ***** ******* hahahaha********** **** ****** ***** **** ** *** *****
    kurabiyeci kurabiyeci: ** **** ***** ***** ******* hahahaha********** **** ****** ***** **** ** *** *****